Jump to content

parbriz fisurat


bdany

Recommended Posts

Din cate imi aduc aminte,cu montaj cu tot m-a costat 650 ron.Daca nu aveam senzorul de ploaie,era mai ieftin.Probabil gasesti mult mai ieftin,insa la mine era urgent,caci ma respinsesera cei de la RAR pentru fisura din vechiul parbriz.

 

 

ok , ms de informatie.

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am cumparat Pilkington.Am luat cateva pietricele sanatoase in parbriz si nici macar nu s-a ciobit

Sunt rulz, gasesti la CENTRU DE PARBRIZE, numai sa ai grija la pret ca reprezentantele din tara isi pun cam ce pret vor ele, eu am sunat la cluj si am facut galagie si mi-au scazut pretul ca la sediu central, asa ca prima data suna la cluj si intreaba cat e si pe urma mergi la reprezentanta locala.

 

Altfel cei de la gimarom/centru de parbrize sunt profi la montaj.

Edited by Dan_316i
Link to comment
Share on other sites

Din cate imi aduc aminte,cu montaj cu tot m-a costat 650 ron.Daca nu aveam senzorul de ploaie,era mai ieftin.Probabil gasesti mult mai ieftin,insa la mine era urgent,caci ma respinsesera cei de la RAR pentru fisura din vechiul parbriz.

 

Cum de n-ai incercat alta varianta cu RAR-ul? :)

 

 

Scz de off...

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am cumparat Pilkington.Am luat cateva pietricele sanatoase in parbriz si nici macar nu s-a ciobit

dar cu zgarieturile de la stergatoare cum stai? si eu as vrea sa schimb parbrizul, nu din cauza ca ar fi crapat ci din cauza ca am mici impuscaturi pe suprafata lui care imi ingreuneaza vizibilitatea pe noapte.. ma gandeam la unul original care sa ma mai tina ceva timp.

Link to comment
Share on other sites

Pentru un e46 fl, la un centru de parbrize in Italia mi-a cerut 600euro pe parbrizul cu senzor de ploaie (montaj inclus).

La preturile care spuneti ca sunt in tara cred ca o sa stau cuminte pana in vara si o sa il cumpar de acasa :)

Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor!Va rog sa ma ajutati sa iau o hotarire in privinta inlocuirii parbrizului fata la e46-2001 calitate, marca(producator),eventual preturi.multumesc!

Ceau, pilkington sau saintgobain is marci ok de parbrize, ele fac si pt fabrica,daca trecci prin oradea poti sa il schimbi la mine la service, cu asta ne ocupam:P

 

285 de lei, cu senzor, la Pitesti :)

Ai griji , la preturile astea sunt cele chinezesti , mai ales daca e cu senzor nu te sfatuiesc sa iti pui chiar chinezesc, si nu mai vorbim de rezistenta lui :lol:

Edited by gherdan raul
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

Pai, parbrizele originale sunt facute de cate o companie de genul SPLINTEX, PILKINGTON, SEKURIT etc, doar ca e desenata si/sau numai emblema marcii pt care a produs parbrizul/geamul respectiv. Doar nu iti imaginezi ca BMW, MB, AUDI etc, au propria fabrica de produs parbrize :)

 

De exemplu, la mine, la Porsche, sub emblema Porsche scrie si producatorul, care intamplator este PILKINGTON (parca asa am vazut, ca mi-a sarit in ochi Pilkington asta) :lol:

 

La BMW parca SPLINTEX produce parbrizul/geamurile, asa stiam.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Da, cu montaj inclus. Nu stiu exact ce marca este, o sa ma uit cand ajung maine la masina. Cert este ca este mult mai rezistent decat cel pe care l-am avut inainte si era original. Asta de acum a luat o gramada de pietre si nu tocmai mici de cand cu deszapezirea si nu are absolut nimic. Multe le-a luat pe autostrada la viteza mare. Cel dinainte s-a crapat dintr-o simpla piatra sarita din rotile altuia in oras... La vreo 30 km/h.
Link to comment
Share on other sites

Pai, parbrizele originale sunt facute de cate o companie de genul SPLINTEX, PILKINGTON, SEKURIT etc, doar ca e desenata si/sau numai emblema marcii pt care a produs parbrizul/geamul respectiv. Doar nu iti imaginezi ca BMW, MB, AUDI etc, au propria fabrica de produs parbrize :)

 

De exemplu, la mine, la Porsche, sub emblema Porsche scrie si producatorul, care intamplator este PILKINGTON (parca asa am vazut, ca mi-a sarit in ochi Pilkington asta) :lol:

 

La BMW parca SPLINTEX produce parbrizul/geamurile, asa stiam.

 

depinde vad, pe al meu (bmw e90) is Pilkington, la soramea (e87- seria1) la fel...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
sigur, probabil depinde, naiba stie... la E60/M6 imi amintesc ca erau SPLINTEX de exemplu. Am sa ma uit si la Seria 1 sa vad de curiozitate. Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.