Jump to content

bmw 320 2002 150 cp vs bora 2003 131 cp


p3tric

Recommended Posts

ONTOPIC, E INCOPARABILA bmw 3-er 2.0 cmc, 150 hp cu bora 1.9 cmc 131 hp

 

 

la sprint nu sta passatul din 2006 cu motor de 2.0 cu 170 de cai cu 3-er de 2.0td 150cai din 2004, dar bora.

 

Principalul rezultat , depinde de sofer si de reactie, dar cand vine vorba de turatia masinii daca masinile sunt perfect din punct de vedere al motorizarii, vw trebuie sa aiba 20 de caluti in plus, vorbind de aceasi motorizare ca sa se apropie de Bmw, asta testand am observat , mergand cu ambele masini.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ahahaahaha pai iti spun eu cum sta treaba...poate un 325i fuge un pic mai bine ca si a mea si aia dupa ce am ajuns pe la 60-70km/h ca pana atunci nici aia.Am facut liniuta cu 320i coupe si a ramas vreo 4 masini in spate asa ca las-o balta.Oricum 320i e putoare in comparatie cu 320d si asta o spun toti posesorii de 320i pe care ai cunosc si stiu cativa!

Deja exagerezi. Acum urmeazĂŁ sĂŁ zici cum ai fĂŁcut un 330i E92... cĂŁ asta urmeazĂŁ nu? :)

MĂŁ rog... scuze de offtopic.

 

On: pariez pe BMW :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nu am spus e92 330i ci e90 sau 92 320i de care vrei 150 sau 170cp.Acum am vreo 7 secunde pana la suta cam cat face si e90 325i.Daca ai vreun 320i facem si la pariu daca trebuie!

 

Nu am spus e92 330i ci e90 sau 92 320i de care vrei 150 sau 170cp.Acum am vreo 7 secunde pana la suta cam cat face si e90 325i.Daca ai vreun 320i facem si la pariu daca trebuie!

Link to comment
Share on other sites

E cam aiurea topicul asta, s-a intins pe 10 km degeaba. Nici macar 320D-ul de 136 nu o ia de la Bora 1.9TDI, ba mai mult in practica nici macar de la cel de 2l. Despre fiabilitate nu pot zice decat ca BMW face niste motoare excelente, depinde foarte mult si de " EXPLOATATOR ". Am intalnit soferi care sunt in stare sa distruga si un motor de Caterpillar.
Link to comment
Share on other sites

E cam aiurea topicul asta, s-a intins pe 10 km degeaba. Nici macar 320D-ul de 136 nu o ia de la Bora 1.9TDI, ba mai mult in practica nici macar de la cel de 2l. Despre fiabilitate nu pot zice decat ca BMW face niste motoare excelente, depinde foarte mult si de " EXPLOATATOR ". Am intalnit soferi care sunt in stare sa distruga si un motor de Caterpillar.

:) Cum aiurea, daca esti asa destept de ce nu aduci dovezi video cu ce afirmi.

Link to comment
Share on other sites

ONTOPIC, E INCOPARABILA bmw 3-er 2.0 cmc, 150 hp cu bora 1.9 cmc 131 hp

 

 

la sprint nu sta passatul din 2006 cu motor de 2.0 cu 170 de cai cu 3-er de 2.0td 150cai din 2004, dar bora.

 

Principalul rezultat , depinde de sofer si de reactie, dar cand vine vorba de turatia masinii daca masinile sunt perfect din punct de vedere al motorizarii, vw trebuie sa aiba 20 de caluti in plus, vorbind de aceasi motorizare ca sa se apropie de Bmw, asta testand am observat , mergand cu ambele masini.

O fi fost passatul bolnav. Deja sari calul. S-au la volan era o papusica. S-a fim seriosi 170 cai din 2006 mai slabi ca 150 din 2002.

Link to comment
Share on other sites

E cam aiurea topicul asta, s-a intins pe 10 km degeaba. Nici macar 320D-ul de 136 nu o ia de la Bora 1.9TDI, ba mai mult in practica nici macar de la cel de 2l. Despre fiabilitate nu pot zice decat ca BMW face niste motoare excelente, depinde foarte mult si de " EXPLOATATOR ". Am intalnit soferi care sunt in stare sa distruga si un motor de Caterpillar.

:) Cum aiurea, daca esti asa destept de ce nu aduci dovezi video cu ce afirmi.

nu ca e aiurea e foarte aiurea topicul asta hai sa fim seriosi chiar nu avem ce discuta si comparam un BMW 320D cu o BORA 1.9 tdi ce dovezi iti trebuie tu ai facut vreodata o liniuta in viata ta ? iti mai trebuie dovezi ?? la plecare datorita propulsiei pleaca primu clar si apoi nici ca l mai ajunge bora aia minunata!!chiar e un topic care m a fac sa rad ...

Link to comment
Share on other sites

ce im plac topicurile astea, zici ca se discuta viitorul BMW si VW, nu o linie intre 2 masini cu motorizare slabuta si banala de altfel.. :), care sunt mancate de alte 150 de modele din aceasi ani care si costa de vreo 2 ori mai putin ...
Link to comment
Share on other sites

E cam aiurea topicul asta, s-a intins pe 10 km degeaba. Nici macar 320D-ul de 136 nu o ia de la Bora 1.9TDI, ba mai mult in practica nici macar de la cel de 2l. Despre fiabilitate nu pot zice decat ca BMW face niste motoare excelente, depinde foarte mult si de " EXPLOATATOR ". Am intalnit soferi care sunt in stare sa distruga si un motor de Caterpillar.

:) Cum aiurea, daca esti asa destept de ce nu aduci dovezi video cu ce afirmi.

nu ca e aiurea e foarte aiurea topicul asta hai sa fim seriosi chiar nu avem ce discuta si comparam un BMW 320D cu o BORA 1.9 tdi ce dovezi iti trebuie tu ai facut vreodata o liniuta in viata ta ? iti mai trebuie dovezi ?? la plecare datorita propulsiei pleaca primu clar si apoi nici ca l mai ajunge bora aia minunata!!chiar e un topic care m a fac sa rad ...

:lol: Al naibii v-ati facut toti. Si eu nu am facut linute , dieselul nu e pt asa ceva si eu sunt fan diesel. Si nu imi rup masina cu prostii. I-am mai dar cate 1 metru 2 tare dar asa fara sa exagerez cu acceleratia. Si cui nu ii conbvine topicul sa nu citeasca , e destul de clar din titlu ce se vb aici.

Link to comment
Share on other sites

ONTOPIC, E INCOPARABILA bmw 3-er 2.0 cmc, 150 hp cu bora 1.9 cmc 131 hp

 

 

la sprint nu sta passatul din 2006 cu motor de 2.0 cu 170 de cai cu 3-er de 2.0td 150cai din 2004, dar bora.

 

Principalul rezultat , depinde de sofer si de reactie, dar cand vine vorba de turatia masinii daca masinile sunt perfect din punct de vedere al motorizarii, vw trebuie sa aiba 20 de caluti in plus, vorbind de aceasi motorizare ca sa se apropie de Bmw, asta testand am observat , mergand cu ambele masini.

O fi fost passatul bolnav. Deja sari calul. S-au la volan era o papusica. S-a fim seriosi 170 cai din 2006 mai slabi ca 150 din 2002.

 

2004 se vede clar mai sus, nu stiu daca e o diferenta majora intr-un un e46 din 2002 si un e46 din 08.2004 .

 

dar cuplajul e diferit fata de Volkswagen aia o spun cu siguranta din practica! nu din carti

Link to comment
Share on other sites

ce im plac topicurile astea, zici ca se discuta viitorul BMW si VW, nu o linie intre 2 masini cu motorizare slabuta si banala de altfel.. :), care sunt mancate de alte 150 de modele din aceasi ani care si costa de vreo 2 ori mai putin ...

Tat esti tu smecher ca ai 525i pe benzina care e vai de capul ei.

Link to comment
Share on other sites

hai sa ti mai zic ceva si cu asta am incheiat discutia asta ,,interesanta,,si acest topic minunat eu am un bmw 320 d nu ma dau la liniute cu el dar m am dat cu un prieten f cunoscut in lumea liniutelor FLY ii zice lui si are o nova cu motor de Renault Williams 1.8 16 v si 143 de cai de fabrica si masinaare maxim o tona intelegi m am dat cu el de pe loc si l am facut mai greu dar l am fac abia in a 4 ma duceam mai bine fata de el dar cu o bora nici nu am ce sa discut mai ales de pe loc si ma pricep asa cat de cat la liniute zic eu inainte de masina asta am avut o masina e care am rupt o de liniute dar mi a trec febra asta acum!

am pus si o dovada asa cum vrei tu intre mine si acea nova de 143 de cai dar nu cu plecare de pe loc din mers si iti garantez eu ca nova asta ii da oricand ceata acelui vw bora de 131 de cai si 1350 de kg la ori ce ora si cum vrea el daca ai sa intrebi prin lumea pasionatilor de liniute de FLY ai sa vezi si u ce o sa ti zica de masina :) vizionare placuta

sa specific acum si a pus turbo pe ea ma rupe pe genunchi are peste 200 de cai nu incercati cu el acum :lol:))

cand m am dat eu cu el era in formula asta BMW 320 D 6 trepte 150 de cai vs dacia nova 1.8 16v Williams 143 cai masina mea 1500 masina lui 1000 kg si a fost o bucurie cand am vaz ca pot sa l fac

Link to comment
Share on other sites

Salut , eu sunt fost posesor de BMW si actual posesor de bora , oricand am curajul sa ma dau cu un 320D , prieteni stiu de ce. Inca ceva , mi se pare "normal" ca aici pe forumul de bmw , ca posesori de bmw sa zica ca o bora ar putea face un bmw si viceversa pe vw forum
Link to comment
Share on other sites

ce im plac topicurile astea, zici ca se discuta viitorul BMW si VW, nu o linie intre 2 masini cu motorizare slabuta si banala de altfel.. :lol:, care sunt mancate de alte 150 de modele din aceasi ani care si costa de vreo 2 ori mai putin ...

Tat esti tu smecher ca ai 525i pe benzina care e vai de capul ei.

 

Eu sunt mai tare ca sabia lui Zoro.... :) !

Link to comment
Share on other sites

hai sa ti mai zic ceva si cu asta am incheiat discutia asta ,,interesanta,,si acest topic minunat eu am un bmw 320 d nu ma dau la liniute cu el dar m am dat cu un prieten f cunoscut in lumea liniutelor FLY ii zice lui si are o nova cu motor de Renault Williams 1.8 16 v si 143 de cai de fabrica si masinaare maxim o tona intelegi m am dat cu el de pe loc si l am facut mai greu dar l am fac abia in a 4 ma duceam mai bine fata de el dar cu o bora nici nu am ce sa discut mai ales de pe loc si ma pricep asa cat de cat la liniute zic eu inainte de masina asta am avut o masina e care am rupt o de liniute dar mi a trec febra asta acum!

am pus si o dovada asa cum vrei tu intre mine si acea nova de 143 de cai dar nu cu plecare de pe loc din mers si iti garantez eu ca nova asta ii da oricand ceata acelui vw bora de 131 de cai si 1350 de kg la ori ce ora si cum vrea el daca ai sa intrebi prin lumea pasionatilor de liniute de FLY ai sa vezi si u ce o sa ti zica de masina :) vizionare placuta

sa specific acum si a pus turbo pe ea ma rupe pe genunchi are peste 200 de cai nu incercati cu el acum :lol:))

cand m am dat eu cu el era in formula asta BMW 320 D 6 trepte 150 de cai vs dacia nova 1.8 16v Williams 143 cai masina mea 1500 masina lui 1000 kg si a fost o bucurie cand am vaz ca pot sa l fac

 

 

Nu e prea clar , e in oras si e DACIE.

 

Salut , eu sunt fost posesor de BMW si actual posesor de bora , oricand am curajul sa ma dau cu un 320D , prieteni stiu de ce. Inca ceva , mi se pare "normal" ca aici pe forumul de bmw , ca posesori de bmw sa zica ca o bora ar putea face un bmw si viceversa pe vw forum

Argumente si dovezi , ca de vorba sunt satul.

Link to comment
Share on other sites

hai sa ti mai zic ceva si cu asta am incheiat discutia asta ,,interesanta,,si acest topic minunat eu am un bmw 320 d nu ma dau la liniute cu el dar m am dat cu un prieten f cunoscut in lumea liniutelor FLY ii zice lui si are o nova cu motor de Renault Williams 1.8 16 v si 143 de cai de fabrica si masinaare maxim o tona intelegi m am dat cu el de pe loc si l am facut mai greu dar l am fac abia in a 4 ma duceam mai bine fata de el dar cu o bora nici nu am ce sa discut mai ales de pe loc si ma pricep asa cat de cat la liniute zic eu inainte de masina asta am avut o masina e care am rupt o de liniute dar mi a trec febra asta acum!

am pus si o dovada asa cum vrei tu intre mine si acea nova de 143 de cai dar nu cu plecare de pe loc din mers si iti garantez eu ca nova asta ii da oricand ceata acelui vw bora de 131 de cai si 1350 de kg la ori ce ora si cum vrea el daca ai sa intrebi prin lumea pasionatilor de liniute de FLY ai sa vezi si u ce o sa ti zica de masina :) vizionare placuta

sa specific acum si a pus turbo pe ea ma rupe pe genunchi are peste 200 de cai nu incercati cu el acum :lol:))

cand m am dat eu cu el era in formula asta BMW 320 D 6 trepte 150 de cai vs dacia nova 1.8 16v Williams 143 cai masina mea 1500 masina lui 1000 kg si a fost o bucurie cand am vaz ca pot sa l fac

 

 

Nu e prea clar , e in oras si e DACIE.

 

Salut , eu sunt fost posesor de BMW si actual posesor de bora , oricand am curajul sa ma dau cu un 320D , prieteni stiu de ce. Inca ceva , mi se pare "normal" ca aici pe forumul de bmw , ca posesori de bmw sa zica ca o bora ar putea face un bmw si viceversa pe vw forum

Argumente si dovezi , ca de vorba sunt satul.

asa este e o dacie care poate sa mearga cu 230km/h dar se vede ca nu te pricepi....intreaba si tu de TL 59 FLY in lumea cunoscatorilor sa vezi ce poate face dacia aia si apoi mai vb ....http://www.youtube.com/watch?v=ZuA4a2Paj0E&feature=related

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca tu vrei sa ti se demonstreze teoria relativitatii. de ce nu iei legatura cu insusi einstein!?

 

lungesti prea mult pelteaua asta, si nimeni se pare ca nu intelege scopul tau. ai zis singur ca nu-i dai la masina, ca iti pare rau de ea. in conditiile astea, ce mai conteaza? doar ca sa fii tu impacat cu ideea ca masina ta e mai tare decat a respectivului. asta e orgoliu juvenil.

 

mai bine te destinzi... da o tura, bucara-te de masina si relaxeaza-te.

Link to comment
Share on other sites

eu cred ca tu vrei sa ti se demonstreze teoria relativitatii. de ce nu iei legatura cu insusi einstein!?

 

lungesti prea mult pelteaua asta, si nimeni se pare ca nu intelege scopul tau. ai zis singur ca nu-i dai la masina, ca iti pare rau de ea. in conditiile astea, ce mai conteaza? doar ca sa fii tu impacat cu ideea ca masina ta e mai tare decat a respectivului. asta e orgoliu juvenil.

 

mai bine te destinzi... da o tura, bucara-te de masina si relaxeaza-te.

[/quot

Si eu sunt de aceiasi parere cu roby_m de ce imi bat eu capul sa te conving cand si sa ti postez filmulete cand tu nu i dai la masina nu faci liniute dar totusi te intereseaza....mai bine deschizi un topic de consum intre masina ta si bora care poate sa scoata un consum mai minuscul la o zona de relaxare si asa esti fan diesel dar pt tine asa ca sa fii linistit sa stii ca poti sa l faci daca te straduiesti la liniuta bineinteles fiind ambele masini stock fara remapari sau alte chestii si totodata sa fie masinile in mintile lor sa traga normal Succes

Link to comment
Share on other sites

Se lungeste discutia la nesfirsit.

Nu te forteaza nimeni sa faci nimic.Da sa vorbim asa aiurea pagini nesfirsite deja

e prea de tot.

Bmw-ul e a 4 mea masina.Am avut o Dacia Supernova la un mom dat modificata

serios de avea 100-110 cp.Am paticipat cu ea la curse 0-400m,am cistigat grupe,

am diploma trofeu.

Cum pe tine te maninca daca faci bora aia asa ma minca si pe mine de dacie.

Am investit,am vazut,m-am distrat,acum sunt impacat si la locul meu.

Adica ori faci ceva cu ala ori nu si o lasi in balta si te bucuri de masina si viata.

Link to comment
Share on other sites

ce im plac topicurile astea, zici ca se discuta viitorul BMW si VW, nu o linie intre 2 masini cu motorizare slabuta si banala de altfel.. :), care sunt mancate de alte 150 de modele din aceasi ani care si costa de vreo 2 ori mai putin ...

Tat esti tu smecher ca ai 525i pe benzina care e vai de capul ei.

Cine s-a dat smecher ? am zis eu ceva de masina mea ? ca ar fi cine stie ce campioana la liniute ?

Eu nu am zis ca sunt vai de capul lor, ci doar banale, sunt cele mai raspandite motorizari la ambele modele.

vroiam sa zic ca mie mise pare un criteriu tampit, cu cateva mii de dolari iti iei un muscle car american care manaca si M-uri la 400 de m daca asta e scopul tau in viata si asta vrei de la o masina.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.