Jump to content

VAND BMW E36 325i COUPE, 260 cai!URGENT


piticuvl

Recommended Posts

Dar poze cu masina vedem si noi?

 

Se pot scoate 260 CP din 2.5, dar cu modificari majore, chiulasa, pistoane, ax cu came, soft etc, dar f greu, nu stiu daca la noi reuseste cineva asa ceva. Eu am avut pe 2.5 de urs 240 CP, dar totul facut in Germania.

 

omu a zi de la inceput ca are un cipcirip, evacuare si filtru aer sport = nu poate sa dea 260hp cu atat

Link to comment
Share on other sites

Dar poze cu masina vedem si noi?

 

Se pot scoate 260 CP din 2.5, dar cu modificari majore, chiulasa, pistoane, ax cu came, soft etc, dar f greu, nu stiu daca la noi reuseste cineva asa ceva. Eu am avut pe 2.5 de urs 240 CP, dar totul facut in Germania.

 

omu a zi de la inceput ca are un cipcirip, evacuare si filtru aer sport = nu poate sa dea 260hp cu atat

 

Aia am vazut, eu am zis ca se poate, nu m-am referit la chiochips-ul facut de vreun " bucatar" cum spunea cineva.

 

Deci...pozeeeeeeeee

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

poze pui sa vedem si noi minunatia? :lol:

 

 

PS: asta cu 260de cai cred ca e luata din melodia 40km/h a lu' mafia :)

 

e neagra masina? ca parca asa ziceau aia acolo :)

 

 

0:44

 

Edited by io's
Link to comment
Share on other sites

Lasa-te de masini, treci la biciclete !!! Daca nici pana acum nu ai aflat care e diferenta dintre un motor turbo si unul aspirat, inteleg de ce esti asa de naiv incat sa crezi ca masina ta are 260 cp.

 

 

 

okay daca zici tu :lol: :)

 

in loc sa inveti ceva din toata chestia asta...

gandeste-te ca no-x-cape ti-a facut un bine (nu te-a luat la misto) si ti-a explicat niste chestii sa nu mai pui botu la tot ce zic "bucatarii"...

 

 

 

am zis eu ceva ca nu e adevarat ce zice el ? nu cred!! uite te mai bine ca am si recunoscut pur si simplu ca nu am nici o treaba cu astea!

 

in loc sa inveti ceva din toata chestia asta...

gandeste-te ca no-x-cape ti-a facut un bine (nu te-a luat la misto) si ti-a explicat niste chestii sa nu mai pui botu la tot ce zic "bucatarii"...

 

 

 

am zis eu ceva ca nu e adevarat ce zice el ? nu cred!! uite te mai bine ca am si recunoscut pur si simplu ca nu am nici o treaba cu astea!

 

Dar poze cu masina vedem si noi?

 

Se pot scoate 260 CP din 2.5, dar cu modificari majore, chiulasa, pistoane, ax cu came, soft etc, dar f greu, nu stiu daca la noi reuseste cineva asa ceva. Eu am avut pe 2.5 de urs 240 CP, dar totul facut in Germania.

 

 

 

 

POZE!!

Link to comment
Share on other sites

Daca-i pui axe cu came sport sau de S50B30 US, cu remap corespunzator ajungi la cei 260cp ravniti de tine... altfel nu...

Cu shrick cams scoti 100% 25Rwhp. Cu cele de m3 us undeva la maxim 20. dar 20 de cai la roata e enorm pentru un mod la aspirata...

Axele de m3 sunt undeva la $300, nu-s o avere, dar mai conteaza enorm si cine le pune si cine face softu ala... aici in ro nu stiu daca cineva a mai facut sau stie cu ce se mananca un soft custom pentru axe cu alt unghi de deschidere...

 

Ursul meu are ax cu came shrick si calibrare custom. Se face asa ceva si in Ro, Rabane il cheama pe maestru, cei cu vechime il stiu bine.

Link to comment
Share on other sites

Daca-i pui axe cu came sport sau de S50B30 US, cu remap corespunzator ajungi la cei 260cp ravniti de tine... altfel nu...

Cu shrick cams scoti 100% 25Rwhp. Cu cele de m3 us undeva la maxim 20. dar 20 de cai la roata e enorm pentru un mod la aspirata...

Axele de m3 sunt undeva la $300, nu-s o avere, dar mai conteaza enorm si cine le pune si cine face softu ala... aici in ro nu stiu daca cineva a mai facut sau stie cu ce se mananca un soft custom pentru axe cu alt unghi de deschidere...

 

Ursul meu are ax cu came shrick si calibrare custom. Se face asa ceva si in Ro, Rabane il cheama pe maestru, cei cu vechime il stiu bine.

masina asta o stiu,a fost cumparata acum cateva luni de la PAKE (PAK RACING) si sincer nu mi-a spus sa fi avut modificari la motor...eu am un 325i vanos doar cu soft,200cp pe dino,mai este si 4 usi,deci mai grea,nu ai vrea sa facem o liniuta,ar trebui sa ma spulberi...eu sunt de accord si asa.260 vs 200

Link to comment
Share on other sites

masina asta o stiu,a fost cumparata acum cateva luni de la PAKE (PAK RACING) si sincer nu mi-a spus sa fi avut modificari la motor...eu am un 325i vanos doar cu soft,200cp pe dino,mai este si 4 usi,deci mai grea,nu ai vrea sa facem o liniuta,ar trebui sa ma spulberi...eu sunt de accord si asa.260 vs 200

 

 

cred ca ar trebui sa citesti tot ce sa scris okay? si daca vrei nu este nici o problema la liniutze :) nu trebuia sa ti zica florin daca a fost ceva la motor, pentru ca prostiile ce le are in plus le am facut eu! deci pak.racing nu are treaba cu asta!

 

masina asta o stiu,a fost cumparata acum cateva luni de la PAKE (PAK RACING) si sincer nu mi-a spus sa fi avut modificari la motor...eu am un 325i vanos doar cu soft,200cp pe dino,mai este si 4 usi,deci mai grea,nu ai vrea sa facem o liniuta,ar trebui sa ma spulberi...eu sunt de accord si asa.260 vs 200

 

 

oricum stai linistit ca m am lasat eu pacalit de altii... si credeam vrajeala cu 260!!! dar liniutza daca vrei ramane valabila, chiar sapt viitoare ca tot vin pana la bucuresti sa mai cumpar o masina!

Link to comment
Share on other sites

oricum stai linistit ca m am lasat eu pacalit de altii... si credeam vrajeala cu 260!!! dar liniutza daca vrei ramane valabila, chiar sapt viitoare ca tot vin pana la bucuresti sa mai cumpar o masina!

Ok,cand ai timp si placere eu te astept,suna-ma la 0721357101.

Link to comment
Share on other sites

Tot scriu si tot sterg de 10 minute... e incredibil

Nu stiu ce sa scriu , pur si simplu nu credeam ca exista cineva (care are masina ... care stie cu ce se mananca o masina ) care poate sa creada asa ceva.

 

No-X-Cape - felicitari pentru rabdare si calm

Link to comment
Share on other sites

tu ai masina parcata tot timpu acolo la suruburi .... arata ingrijita!!! faci o mare greseala pentru ca , confunzi formu asta cu celallalt care incepe cu 4...t ...care toti il stimm si care cam lasa de dorit datorita aberatilor pe care le scot unu si altu ... !!! iti ofer sansa sa meri la dyno aici in tm....si sa le inchizi gura la toti cu caii care sustii ca ii ai pe masina! mi se pare ce mai corecta varianta.... :)
Link to comment
Share on other sites

Tot scriu si tot sterg de 10 minute... e incredibil

Nu stiu ce sa scriu , pur si simplu nu credeam ca exista cineva (care are masina ... care stie cu ce se mananca o masina ) care poate sa creada asa ceva.

 

No-X-Cape - felicitari pentru rabdare si calm

 

thx man :)

Link to comment
Share on other sites

Sincer eu cred ca nici 192 CP nu are masina ci vreo 180.

 

 

poi din spatele monitorului.... da... te inteleg... presuspui doar... :lol:

 

cum se face ca masina asta starneste interes cand e la vanzare, asa a patit si la primul ei propietar din Mures, apoi si la mine, acum si la actualul propietar!

nu pot sa zic decat bafta la vanzare! (daca nu luam e30u o luam inapoi, insa poate vrea propietarul schimb :) )

Link to comment
Share on other sites

Starneste interes pentru ca scrie vanzatorul aberatii, si intrebam si noi de curiosi.

 

Vezi tu pe cineva interesat sa cumpere cei 260 cp ?

Daca o masina ca aia face 260cp indiferent de ce modificari are, sunt sigur ca se vor gasi foarte multi interesati sa o cumpere.

 

edit: http://ro.netlog.com/piticuvl

acum inteleg de ce are 260cp

 

Si am rezolvat misteriosul Tiuning

Edited by dany_cmd
Link to comment
Share on other sites

Oricum e tare masina... Eu m-am dat cu ea cat am putut! Stie si el (propietarul)... a vazut :lol:

Eu dat-o de masina buna asa ca cine are banu si vrea 2.5 in mintile lui, inscris pe bune nu cu taxa la jumate, nu cu serii facute sa se grabeasca ca poate o iau inapoi (nu de alta dar cica trage mai bine acum :) )

Link to comment
Share on other sites

Oricum e tare masina... Eu m-am dat cu ea cat am putut! Stie si el (propietarul)... a vazut :lol:

Eu dat-o de masina buna asa ca cine are banu si vrea 2.5 in mintile lui, inscris pe bune nu cu taxa la jumate, nu cu serii facute sa se grabeasca ca poate o iau inapoi (nu de alta dar cica trage mai bine acum :) )

 

 

tu ai cumparat masina ?

Link to comment
Share on other sites

Oricum e tare masina... Eu m-am dat cu ea cat am putut! Stie si el (propietarul)... a vazut :lol:

Eu dat-o de masina buna asa ca cine are banu si vrea 2.5 in mintile lui, inscris pe bune nu cu taxa la jumate, nu cu serii facute sa se grabeasca ca poate o iau inapoi (nu de alta dar cica trage mai bine acum :) )

 

 

tu ai cumparat masina ?

 

da!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.