Jump to content

Mi-au furat si mie pleoapele


dextercos

Recommended Posts

Astazi dupa 4 zile de brain storm pentru un examen am iesit si eu din camera sa vad lumina zilei (si lumina ochilor masina :) ) si am vazut ca nu mai aveam pleoapele. Aveau cam un an de cand le pusesem si era cam scoapta banda adeziva deci nu a fost greu de operat. Ma bucur insa ca a rupt una dintre ele si nu le va putea folosi...Este prima experienta de genu, si sincer e destul de frustrant...
Link to comment
Share on other sites

In ce zona ? pe mine m-au praduit in 2 seri consecutive de oglinzi si eleron iar asta dupa 3 ani de bucuresti fara incidente. Refuz sa cred ca un proprietar de BMW sau alta marca, om intreg la minte, ar fura ceva de pe o alta masina ca sa isi puna pe a lui. Furturile astea sunt cred doar de dragul de a face rau sau cativa lei(cred ca o sa se infiinteze in curand TARGUL DE OGLINZI FURATE-orice marca, orice model :) ).
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Refuz sa cred ca un proprietar de BMW sau alta marca, om intreg la minte, ar fura ceva de pe o alta masina ca sa isi puna pe a lui.

 

Hahaha, probabil nu ai vazut topicul asta... mi-a furat unu acum cateva zile stergatoarele de pe Cayenne ca sa le puna pe Cayennul lui, a venit la furat cu propria masina esti nebun, a parcat in spetele meu si si-a vazut de treaba :)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=72598

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Mda am vazut acum topicul si filmuletul pus de tine si "da mi-am scimbat parerea" fura ca sa isi puna pe masinile lor bine ca nu aveai si la faruri ca am vazut ca s-a intors dupa ce a dat sa plece prima oara. Eu as face o alarma cu electrosoc, sa te imobilizeze 3-4 ore sa aiba timp sa vina Loganul cu 2 agenti daca atingi masina in "zonele de risc" oglinzi, stergatoare, capace roti etc.
Link to comment
Share on other sites

pacat de incidentul neplacut, mai ales in perioada asta http://forum.4tuning.ro/images/smilies/icon_blink.gif se pare ca a devenit ca un fel de botez acest lucru pentru toti posesorii de BMW http://forum.4tuning.ro/images/smilies/icon_poke.gif
Link to comment
Share on other sites

Astazi dupa 4 zile de brain storm pentru un examen am iesit si eu din camera sa vad lumina zilei (si lumina ochilor masina :) ) si am vazut ca nu mai aveam pleoapele. Aveau cam un an de cand le pusesem si era cam scoapta banda adeziva deci nu a fost greu de operat. Ma bucur insa ca a rupt una dintre ele si nu le va putea folosi...Este prima experienta de genu, si sincer e destul de frustrant...

Naspa ca ti le-au furat, dar nu mai pune alte pleoape ca arata mai bine fara ele.

Link to comment
Share on other sites

DACA le lipeai cu Silicon Bizon acela incolor care lipeste plastic si sticla, acum probabil hotul nu mai avea nicio pleopa intreaga, sau era posibil ca sa ramai cu ele pe masina...

NU le mai lipiti cu banda dublu adeziv,parca au magnet asupra hotilor!

 

Am avut eleron lipit pe portbagaj cu banda dubla adeziva si l-au luat fara nicio problema, cand au vrut sa traga si de pleoape si au vazut ca sunt betonate de far...au renuntat!

Edited by Costin BMW
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Am avut eleron lipit pe portbagaj cu banda dubla adeziva si l-au luat fara nicio problema, cand au vrut sa traga si de pleoape si au vazut ca sunt betonate de far...au renuntat!

 

De unde stii ? :)

Link to comment
Share on other sites

parerea mea e ca e46 cu pleoape arata tiganit!

+1

 

Refuz sa cred ca un proprietar de BMW sau alta marca, om intreg la minte, ar fura ceva de pe o alta masina ca sa isi puna pe a lui.

Ar fi bine sa crezi, eu in parcare la plaza m-am intors la masina deoarece uitasem ceva si am vazut cum unu cu un e46 ia furat oglinzile neinscriptionate + cu o guta de peste ia smuls altuia tot cu e46 eleronul de pe portbagaj, cand sa ies din masina sa incerc sa fac pe viteazul au mai venit 2 amici de-ai lui cam colorati au plecat fara nici-un stres, nu aveau numer de B

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

Astazi dupa 4 zile de brain storm pentru un examen am iesit si eu din camera sa vad lumina zilei (si lumina ochilor masina :) ) si am vazut ca nu mai aveam pleoapele. Aveau cam un an de cand le pusesem si era cam scoapta banda adeziva deci nu a fost greu de operat. Ma bucur insa ca a rupt una dintre ele si nu le va putea folosi...Este prima experienta de genu, si sincer e destul de frustrant...

mie mi-au smuls proiectoarele din bara!!la un amic oglinzile si bandourile...asa ca ai grija,parcheaz-o in locuri luminate circulate,la strada daca ai posibilitate...de la bmw-uri de fura in draci!unul la un semafor pe nerva traian cu deebal,in timp ce stateam la stop,m-a intrebat daca am nevie de un set de oglinzi de bmw...am ramas masca!!!

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine sa crezi, eu in parcare la plaza m-am intors la masina deoarece uitasem ceva si am vazut cum unu cu un e46 ia furat oglinzile neinscriptionate + cu o guta de peste ia smuls altuia tot cu e46 eleronul de pe portbagaj, cand sa ies din masina sa incerc sa fac pe viteazul au mai venit 2 amici de-ai lui cam colorati au plecat fara nici-un stres, nu aveau numer de B

In ziua mare? Nu pot sa cred asa ceva!

Link to comment
Share on other sites

Am avut eleron lipit pe portbagaj cu banda dubla adeziva si l-au luat fara nicio problema, cand au vrut sa traga si de pleoape si au vazut ca sunt betonate de far...au renuntat!

 

De unde stii ? :)

 

Se vedeau urmele la surubelnita in coltul pleoapei si pe far, asa cum mi-au ramas si urmele de pe portbagaj de la surubelnita!

Link to comment
Share on other sites

Ar fi bine sa crezi, eu in parcare la plaza m-am intors la masina deoarece uitasem ceva si am vazut cum unu cu un e46 ia furat oglinzile neinscriptionate + cu o guta de peste ia smuls altuia tot cu e46 eleronul de pe portbagaj, cand sa ies din masina sa incerc sa fac pe viteazul au mai venit 2 amici de-ai lui cam colorati au plecat fara nici-un stres, nu aveau numer de B

In ziua mare? Nu pot sa cred asa ceva!

parcarea subterana, -2 sau -3 , ce ma frapat a fost ca nu s-a uitat in stanga si dreapta cum fac altii, povestea e mai lunga in timp ce imi parcam masina am sesizat masina pustiului pagubit cum a parcat langa acel E46 cu pachet M , oglinzi etc...si chair arata prietenei lui cat de frumos este acel E46 langa care a a parcat ........ :lol: :) e46 frumos + proprietar colorat + haine curcubeu = combinatia ideala sa te lasa fara sticle :)

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

DACA le lipeai cu Silicon Bizon acela incolor care lipeste plastic si sticla, acum probabil hotul nu mai avea nicio pleopa intreaga, sau era posibil ca sa ramai cu ele pe masina...

NU le mai lipiti cu banda dublu adeziv,parca au magnet asupra hotilor!

 

Am avut eleron lipit pe portbagaj cu banda dubla adeziva si l-au luat fara nicio problema, cand au vrut sa traga si de pleoape si au vazut ca sunt betonate de far...au renuntat!

 

Eu acel eleron fin subtire de pe portbagaj l-am lipit tot cu dublu-adeziv. Aveam in gand cel mai smecher Bison sau mastic de geamuri. Insa am vorbit cu vopsitorul. Si mi-a explicat ca a avut la vopsit destule masini care avusesera eleroane lipite bine, iar saraciile cand au vazut ca nu le pot fura au bagat surubelnita de meltean si au indoit capota portbagajului. Am pus mastic doar in capete si la mijloc sa nu se exfolieze. Mai mult...traim in infectia asta de tzara

 

P.S --> OFF TOPIC : A zis Badea acum vreo cateva zile o chestie foarte foarte misto ! "Ma tot intreaba lumea pe banda rulanta de ce numai spun <<Traim in Romania si asta ne ocupa...>>. Si raspunsul este <<Pentru ca pur si simplu numai vreau sa pronunt cuvantul RRRRRRRomania>> !"

Link to comment
Share on other sites

Eu acel eleron fin subtire de pe portbagaj l-am lipit tot cu dublu-adeziv. Aveam in gand cel mai smecher Bison sau mastic de geamuri. Insa am vorbit cu vopsitorul. Si mi-a explicat ca a avut la vopsit destule masini care avusesera eleroane lipite bine, iar saraciile cand au vazut ca nu le pot fura au bagat surubelnita de meltean si au indoit capota portbagajului.

 

Asa am avut si eu pe E34 codita aia lipita pe portbagaj foarte bine, au bagat surubelnita sa-l scoata si s-a indoit un pic tabla de la portbagaj + plus jupuit vopsea + urmele ramase de la adeziv dupa ce m-am chinuit juma de zi sa curat si sa polisez.

 

Daca il lipesti prea bine si nu ti-l fura, la ce urme raman in urma tentativei de furt iti doresti sa nu-l fi lipit asa bine de la inceput.

 

Cate despre pleaopele care ti le-au furat eu nu-i inteleg sincer, nu costa asa de mult cand sunt noi noute, cat poate sa ia pe o pereche de pleoape second-hand furate?

 

Multi fura pentru ei, altii fura din obisnuinta, unii sunt atat de idioti ca nici nu stie ce anume fura si cat valoreaza, oricum daca se fura capacele de la ventil si embleme de la jante si de pe capota e clar nu exista nici o logica in ceea ce priveste hotii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.