Jump to content

e46 problema lumini interioare


emy_blue90

Recommended Posts

buna am si eu un e46 din 2001 si am o problema cu luminile din interiorul masinii(nu mai functioneaza)!totul a inceput de cand i.am schimbat toate becurile din interior cu becuri de culoare albastra,mi.au mers bn cateva luni si dupa aia nu au mai mers.am verificat siguranta dupa ce o scot si o pun la loc(ptr ca este buna)imi merg luminile bn un timp 5 ,10 minute dar dupa aia aceiasi problema...aveti vreo idee ce ar putea fi problema?
Link to comment
Share on other sites

ai becurile albastre? ca si eu am pus cu led si am cateva care s-au ars partial ledurile si palpaie...iar unu chiar se aprinde corect si dupa 10 sec de stinge si ramane ffff usor aprins. Eu le-am schimbat cu altele si au mers ok. Mai poti incerca sa verifici daca au rezistenta pe ele. Daca au daca e buna. Edited by Acelover
Link to comment
Share on other sites

ai becurile albastre? ca si eu am pus cu led si am cateva care s-au ars partial ledurile si palpaie...iar unu chiar se aprinde corect si dupa 10 sec de stinge si ramane ffff usor aprins. Eu le-am schimbat cu altele si au mers ok. Mai poti incerca sa verifici daca au rezistenta pe ele. Daca au daca e buna.

becurile sunt bune merg da nush ce sa ars un releu cva habar nu am

Link to comment
Share on other sites

MISTO IDEEA CU LEDURI ALBASTRE. UNDE GASESC SI EU??/?/ LA CE PRET. MS

Gasesti pe toate drumurile...dar cred ca vei deschide si tu un topic ca acesta cand nu o sa-ti mai mearga.

 

 

mie mi.au mers mult timp ledurile da cand am schimbat in stalpi din spate si am pus tot albastre au inceput problemele

,acu nush dak din cauza la leduri sau din alta cauza

Link to comment
Share on other sites

poate nici la masina nu ii plac becurile albastre :) !

tot ce e posibil:))

verifica si sigurantele,,am avut si eu o problema asemanatoare,dar si-a revenit cand le-am pus pe cele clasice

hai ca o sa incerc si treaba asta ,siguranta e buna o scot o pun iar merg luminile ce merg si dupa iar nu mai merg

Link to comment
Share on other sites

este in bord in dreapta deasupra cutei de manusi un calculator care gestioneaza inchiderea , deschiderea usilor si a geamurilor inclusiv din cheie, aprinderea si stingerea luminilor interioare , s.a. m. d.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.