Jump to content

altu care vrea chip tuning =))


Recommended Posts

normal ca revin cu info numai ca nu stiu care sa il comand spania vs. grecia

daca nu e cu soclu no problem ca am un priten ce repara telefoane mobile si face lipituri fine

 

uitate la pret si la costurile de la transport

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

grecia 62e - 240 calificative 100% pozitive

spania 68e - 428 -------------||-------------

 

:)

 

100%pozitive

comandal pe ala din grecia, poate ajunge mai repede k este mai aproape

nu uita sa dai numarul care se afla pe ecu sau pe chip-ul tau

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Eu mi-am prins urechile cu ebay-u asta.Cum se plateste pana la urma ?

 

Primesc mail si imi spune "Please send me your shipping address and payment. The following payment methods are accepted: PayPal." dar nu da nici o adresa pe email ci o adresa ''Microchips Tuning

Alimou 5

 

Athens, Alimos 17455''

Edited by DEST
Link to comment
Share on other sites

"Must use 91 AKI octane or higher gasoline. "

 

Facand transformarile:

 

99 RON octane x 0.95 = 94 AKI octane

95 RON octane x 0.95 = 90.3 AKI octane

 

Deci cu benzina de la noi de 95 nu prea mai e ok, iar cu cea de 99 esti mai mult decat asigurat.

 

 

ce influenta crezi k ar avea benzina de 99 fata de 95la un chip tuning, tremura putin,piedere de putere...........

Edited by spanac
Link to comment
Share on other sites

Daca se foloseste benzina cu cifra octanica prea mica vor aparea detonatii. Daca motorul e prevazut cu senzori de detonatie ECU va reduce avansul dar performanta va avea de suferit. Daca nu are senzor de detonatie si se insista pe acceleratie se poate distruge motorul.
Link to comment
Share on other sites

Daca se foloseste benzina cu cifra octanica prea mica vor aparea detonatii. Daca motorul e prevazut cu senzori de detonatie ECU va reduce avansul dar performanta va avea de suferit. Daca nu are senzor de detonatie si se insista pe acceleratie se poate distruge motorul.

 

 

deci, rezultatul fiind daca bagi benzina de 95 si ai chip tuning si motoru are senzori de detonatie::::reduce avansul si deacolo apar urmatoarele simtome

-scade relantiul undeva la 600-700

-rateuri

-detonatia :) ceea ce nu cred daca ai senzori de detonatii

-tremura masina la relanti (de la rateuri)

 

CORECTATIMA VA ROG DACA GRESESC

 

luna asta am folosit bmw-ul (foarte rara( (mam folosit de corsa :) )si am observat ceva asemanator si am scos chipul pentru documenatre si dupaia mergea normal masina cu chipul original,consum a scazut k am pus sonda pe care nu o aveam.

ramane sa consum jumatatea de rezervor de benzina si sa fac plinu cu 98 si sa pun chipu la loc si daca si atunci mai sunt simtomele de mai sus am sarog un moderator sa puna la titlu cu scris mare k este o prostie de chip

Edited by spanac
Link to comment
Share on other sites

Simptomele descrise de tine nu sunt cauzate de reducerea avansului. Ai alte probleme. Cu cipul original masina merge perfect?

 

Nu mai monta cipul pana cand nu aduci masina intr-o stare tehnica buna spre foarte buna. Apoi cu cip foloseste numai benzina cu cifra octanica mare.

Link to comment
Share on other sites

pai masian merge perfect cu chipul original si am montat sonda care este in imagine k o schimbat vechiu prop catalizatoru si o pus fara sonda.

totu a inceput cand am montat sonda cu chipu impreuna, am probat chipu fara sona lambda si merge perfect iar cand pun sonda la relanti incepe sa scada turatia pana moare motoru, in rezervor am benzina doar 95 poate din cauza asta :)

 

cu chipu original si sonda pusa motoru se comporta nornal,nu mai oschileaza turometru iar consumu a scazut vizibil, inaite cu 15L pe autostrada la 130-140 faceam 150KM (chip original dar fara sonda )iar cu chipu original si sonda fac 200-220km

Edited by spanac
Link to comment
Share on other sites

Si nu sughita fara sonda?

 

nu merge normal

si daca pun sonda si am montat chipu sughita

daca pun chipu original si sonda merge perfect

 

PS:inca nu am folosit chipu in combinatie cu benzina 99

Edited by spanac
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.