Jump to content

e36 probleme proiectoare


clausthaler1

Recommended Posts

salutare,acum catva tim mi -au furat proiectoarele de ceata din bara...am cumparat unele cu lupa...toate bune si frumoase,au mers aprox 2 sapt normal,dupa care nu s-au mai aprins ambele...ci doar unul...acum mi se aprin ori unul,ori cateodata ambele...ori niciunul cateodata...din ce cauza sa fie?m-am dus cu gandul ca ar pute fi de la butonul din bord de ceaza...nu stiu ce sa zic...deci heeelp!!!!
Link to comment
Share on other sites

Salut.

Ceva de genul asta am patit si eu cu ale mele(fiind montate dupa ce am cumparat masina ca nu avea proiectoare si imi placea mie tare aspectul cu proiectoare).

La mine a fost problema cu releul pentru ca mi-a pus un releu de 30 A cand mi-a facut electricianul auto instalatia (ca la Dacie :) ) si nu facea fatza.

Am luat eu un releu de la Auto Center,mai puternic de 40 A(aparent la fel la exterior dar am ajuns sa vad ca acesta isi face treaba foarte bine bine) care m-a costat ~5 lei si l-am schimbat singur.(vezi ca sunt o gramada de scheme de montaj,legare a firelor pe net doar tre'sa cauti putintel)

Poti sa incerci si tu sa schimbi releul(inafara de o inspectare a contactelor,legaturilor de masa e cam cea mai ieftina rezolvare,doar sa ai ''noroc''sa fie asta);Eu m-am bucurat ca un copil cand am vazut ca i-am dat de cap :lol:

BFT!

Link to comment
Share on other sites

Salut.

Ceva de genul asta am patit si eu cu ale mele(fiind montate dupa ce am cumparat masina ca nu avea proiectoare si imi placea mie tare aspectul cu proiectoare).

La mine a fost problema cu releul pentru ca mi-a pus un releu de 30 A cand mi-a facut electricianul auto instalatia (ca la Dacie :) ) si nu facea fatza.

Am luat eu un releu de la Auto Center,mai puternic de 40 A(aparent la fel la exterior dar am ajuns sa vad ca acesta isi face treaba foarte bine bine) care m-a costat ~5 lei si l-am schimbat singur.(vezi ca sunt o gramada de scheme de montaj,legare a firelor pe net doar tre'sa cauti putintel)

Poti sa incerci si tu sa schimbi releul(inafara de o inspectare a contactelor,legaturilor de masa e cam cea mai ieftina rezolvare,doar sa ai ''noroc''sa fie asta);Eu m-am bucurat ca un copil cand am vazut ca i-am dat de cap :lol:

BFT!

salu...sigur nu are legatura cu ce spui tu...eu am avut proiectoare dintotdeauna...si au mers fara nici o problema...acum ceva timp mi-au furat priectoarele...le-a jumulit din bara...si cred ca nu mai face contact ceva pe acolo...ieri au mers toata ziua!dar au toane...

Link to comment
Share on other sites

Daca ai avut instalatia el.din fabrica bravo tie :) eu nu am avut-o si ma gandeam ca daca le-ai pus pe masina cu tot cu instalatie era posibil sa fie si releu,dar dupa cum zici tu(ca avea masina instalatia facuta) nu cred ca o fi releul.

Bafta la rezolvat dilema si sa ne zici si noua care era pb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.