Jump to content

problema la motor


Recommended Posts

Salut.am si eu o problema ,am un bmw 316i din 94 octombrie .acum un an lam adus din germania.

Pana acum nu am avut probleme, dar acum e ceva la motor .Cand motorul e rece nu merge peste 1000/1500 rpm si mororul face casi cum ineca si se scutura,iar dupa ce se incalzeste in relantina pana la jumate merge casicum na fost nimic.

Stie cineva cu ce am problema :) ?

Ajutatima varog

Link to comment
Share on other sites

se grabea sa explice simtomele masini ,chiar te inteleg dar data viitoare incerca sa scri corect daca nu vrei sa fi luat la bajocura ,poate releul care incalzeste senzorul de oxigen (sonda landa,poate) cel mai bn ar fi sa o duci la un testar k sunt multe de verificat si la final cumperi pisese aiurea

bafta

Link to comment
Share on other sites

se grabea sa explice simtomele masini ,chiar te inteleg dar data viitoare incerca sa scri corect daca nu vrei sa fi luat la bajocura ,poate releul care incalzeste senzorul de oxigen (sonda landa,poate) cel mai bn ar fi sa o duci la un testar k sunt multe de verificat si la final cumperi pisese aiurea

bafta

nu era batjocura,era o critica constructiva! p.s. valabil si pt tine,SCRII sa FII, sa nu te superi si tu acum!

Link to comment
Share on other sites

stai sa vad ce pune in autodata si revin cu un mesaj...

......

 

 

wizard... eu nu iau inseama comentarile altora,stai linistit k nu o sa ma supar,daca ai observat nici eu nu scriu corect si chiar numi pasa de chestia asta,nu vreu sa-mi pierd timpul cu scrisul ortografic cu: . , sa-mi etc scriu in asa masura sa se poata intalege chiar nu am chef sa stau sa fac cratima sa pun virgula dupa fiecare prop (adica asa se vb pe mess si pe altele si mam obijnuit asa)

 

 

 

cu topicul de acuma iti dau dreptate tie pt k sunt cateva cuvinte care chiar nu se inaleg daca citesti rpd

Edited by spanac
Link to comment
Share on other sites

stai sa vad ce pune in autodata si revin cu un mesaj...

......

 

 

wizard... eu nu iau inseama comentarile altora,stai linistit k nu o sa ma supar,daca ai observat nici eu nu scriu corect si chiar numi pasa de chestia asta,nu vreu sa-mi pierd timpul cu scrisul ortografic cu: . , sa-mi etc scriu in asa masura sa se poata intalege chiar nu am chef sa stau sa fac cratima sa pun virgula dupa fiecare prop (adica asa se vb pe mess si pe altele si mam obijnuit asa)

 

 

 

cu topicul de acuma iti dau dreptate tie pt k sunt cateva cuvinte care chiar nu se inaleg daca citesti rpd

wizard asta de ceva vreme vad ca nu lipseste din nici un topic.Tot timpul incearca sa corecteze lumea,dar cred ar trebui sa-l faca cineva moderator sa vedem daca mai lasa pe cineva pe forum "toti vom primi ban". :)

Link to comment
Share on other sites

kolea....... ma abtin!

ok.mersi pentru ca intr-un fel imi dai dreptate.dar am vazut ca tot timpul esti "pe felie",sa stii ca te apreciez intr-o oarecare masura.Te-ai luat si de mine ieri, dar fara nici un motiv.Asa ca meriti sa fii macar pentru o zi moderator!

Link to comment
Share on other sites

wizard asta de ceva vreme vad ca nu lipseste din nici un topic.Tot timpul incearca sa corecteze lumea,dar cred ar trebui sa-l faca cineva moderator sa vedem daca mai lasa pe cineva pe forum "toti vom primi ban". :)

 

 

propunema pt operator si promit k tie iti dau primu ban :lol: :) :) :D :) (daca nai loc de mn spune-mi k iti dau tie acontul meu, lipsea unu k tine)

 

 

 

ps.pacat k cei care sunt noi veniti sunt tot timpu luati la bajocura sau la baza

Edited by spanac
Link to comment
Share on other sites

cum adica m-am luat de tine???doar te-am corectat pt ca erai in eroare si confundai zilele de ingrijiri medicale cu zilele de spitalizare,atata tot!

si anume pentru acest motiv te apreciez,am vazut ca unii de pe acel topic se dadeau marisori si am aruncat si eu"un os in mijloc sa se bata cainii",dar nu am reusit am picat de fraier :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ma poti ajuta si pe mine azi am mers cam 50km am oprit intro parcare care se parca in panta am oprit motorul am bagato in treapta 1 si scapa din cind in cind la vale ce sa cred

 

 

ma poti ajuta si pe mine azi am mers cam 50km am oprit intro parcare care se parca in panta am oprit motorul am bagato in treapta 1 si scapa din cind in cind la vale ce sa cred

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.