Jump to content

Evenimentele anului 2010


suri

Recommended Posts

Va prezentam in premiera Calendarul de evenimente si competitii pe anul 2010. In ansamblu sunt 7 evenimente oficiale, din care 4 majore: 4TuningDAYS, 4TuningFESTIVAL, KOE si inca un EVENIMENT SPECIAL. In cadrul calendarului sunt prezentate atat etapele Campionatului National de Drift, Campionatul National de Car Audio cat si al expozitiilor de tuning. Click pentru detalii complete.

 

Peste 50% din evenimente au deja contractele finalizate, urmand ca in cateva zile sa va mai dam detalii suplimentare despre locatii, orase, program, etc.

De asemenea, Regulamentul de Drift este definitivat si va fi publicat dupa consultarea finala cu alti organizatori din Europa. Simultan, vom publica si regulamentul de Car-Audio, impreuna cu sistemele de punctaj.

 

Suntem in discutii ca la toate competitiile sa avem arbitrii internationali, premii, dar si sponsori pentru a mentine buna traditie 4Tuning de Gratuitate la inscriere.

De saptamana viitoare vom incepe sa legitimam concurentii si sa facem preinscrierile.

 

In ansamblu sunt 7 evenimente oficiale, din care 4 majore marca 4tuning: 4TuningDAYS, 4TuningFESTIVAL, KOE si inca un Eveniment Special.

In afara de acestea, asteptam propuneri pentru altele, din orice oras, de la parteneri care doresc sa sustina evenimente sau sa colaboreze. Va rugam sa ne trimiteti un email la office@4tuning.ro pentru a le introduce in calendar ca evenimente oficiale sau mai putin oficiale, de drift, tuning si car-audio.

 

Bafta multa si spor la preparat masinile!

 

 

Calendar evenimente 4Tuning 2010

 

MARTIE

- 4TuningDAYS 13-14 Martie, Romexpo - Pavilionul Central

- Campionatul National de Car Audio - CNCA - etapa I

- Campionatul National de Drift - etapa I - Deschiderea oficiala a sezonului

 

 

APRILIE

- Campionatul National de Drift - Etapa II (10-11 Aprilie)

- Eveniment Monomarca - BMW

- 3-4 Aprilie - Rezervat

 

MAI

- Rezervat Drag 1 mai

- KOE Drift: 15-16 Mai (Se puncteaza pozitiile si pentru Campionatul National de Drift)

- Eveniment monomarca - Dacia

- CNCA Etapa II

- 29-30 Mai - Rezervat

 

IUNIE

- Campionatul National de Drift Etapa IV (19 -20 Iunie)

- CNCA Etapa III

- Eveniment monomarca - VW

 

 

IULIE

- Campionatul National de Drift Etapa V (10-11 Iulie)

- Eveniment Special ! 24-25 iulie

 

 

AUGUST

- Eveniment Special !

 

SEPTEMBRIE

- Campionatul National de Drift Etapa VI (4-5 septembrie)

- Eveniment monomarca - Japan Cars

- CNCA IV

- 25-26 septembrie Rezervat

 

OCTOMBRIE

- 4 Tuning Festival + CNCA V - FINALA

- Campionatul National de Drift Etapa VII - FINALA (16-17 Octombrie sau in saptamana anterioara)

 

- 2-3 si 9-10 Octombrie Rezervate

Link to comment
Share on other sites

am uitat o regula jurnalistica, my bad: mentionarea sursei! site-ul 4tuning.ro

 

deci: corectitudinea informatiilor le apartine in inregime... eu doar am vrut sa ii anunt pe cei pasionati de tuning ca se apropie evenimente de gen.

Link to comment
Share on other sites

4TuningDAYS 2010

 

Cel mai mare salon anual de tuning, racing, car-audio si multimedia isi deschide portile pentru a 5-a oara, iar surprizele se tin lant. Premiere nationale si internationale, plus absolut toate noutatile din domeniul auto sunt in continuare nelipsite la 4TuningDays!

 

Editia din acest an, organizata sub egida A.R.T.A, se va desfasura in perioada 13-14 martie, in Cupola centrala din cadrul complexului expozitional Romexpo.

 

 

Peste 100 de firme de profil vor fi prezente la eveniment, iar mai mult de 150 de masini tunate se vor intrece in maiestrie cat priveste modificarile tehnice, styling interior, exterior si car-audio la intalnirea cu cei peste 50.000 de vizitatori asteptati sa treaca pragul expozitiei.

 

4TuningDAYS va reuni, de asemenea, cluburile pasionatilor de tuning din intreaga tara, elita artistilor de airbrush din Romania si hostesse lipsite de inhibitii, plus debutul primelor etape din Campionatul de Drift, Tuning si Car-Audio. Peste 30 de piloti isi vor disputa titlul de campioni ai primei etape de drift, restul cupelor urmand a fi impartite intre cei mai talentati tuneri de styling, performante si car-audio. Nu rata deschiderea sezonului 2010, alte 1000 de motive te asteapta la fata locului!

 

 

Program:

 

Sambata 13 Martie – intre orele 10 – 20

Duminica 14 Martie – intre orele 10 – 20

 

Pret bilet:

 

20 LEI/ persoana, o singura intrare

Copii sub 12 ani au intrarea libera insotiti de parinti

post-33727-1267539983_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
BRANDEX , anul acesta iti mai expui masina ? :)

 

O porcarie, toti copii de 10 ani, aia de vand folie dadeau exemplu masina mea ca asa o sa fie folia pe masina. Preturi exorbitante la chirie de parca imi cumpar teren in Romana, de toata jena.

Link to comment
Share on other sites

BRANDEX , anul acesta iti mai expui masina ? :(

 

O porcarie, toti copii de 10 ani, aia de vand folie dadeau exemplu masina mea ca asa o sa fie folia pe masina. Preturi exorbitante la chirie de parca imi cumpar teren in Romana, de toata jena.

 

interesant :) :) :twoup: , pai cica prezinta astia ceva BMW`u de 1000 CP

Link to comment
Share on other sites

BRANDEX , anul acesta iti mai expui masina ? :(

 

O porcarie, toti copii de 10 ani, aia de vand folie dadeau exemplu masina mea ca asa o sa fie folia pe masina. Preturi exorbitante la chirie de parca imi cumpar teren in Romana, de toata jena.

 

interesant :) :) :twoup: , pai cica prezinta astia ceva BMW`u de 1000 CP

 

 

preturile cred ca tin de romexpo, bmw ala de 1000Cp nu e chiar asa de luat in ras.

Link to comment
Share on other sites

Duminica asta o sa o pierd pe acolo , nu vreau sa ratez sesiunea de drift , avand in vedere ca sunt inscrise aproximativ 30 de BMW-uri. Edited by Billy M
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.