Jump to content

problema oglinzi M/// E36


clausthaler1

Recommended Posts

SALUTARE...am observat ca bratul de la oglinzile mele iese de la jumatate afara...practic mi le poate fura oricine destul de usor...cum le pot prinde sa nu mai iasa afara????atasez o poza cu locul din care iese afara...cred ca ati inteles ce vreau sa spun...deci ele nu ies din locul unde sunt prinse de caroserie...ci de la jumatatea bratului...este normal?ce sa fac sa nu mai iasa afara..trag si ies destul de usor afara...help pls!

post-31383-1267046896_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Este normal ,in locurile desenate de tine au arcuri.In caz ca lovesti cu oglinda un obstacol in loc sa se sparga oglinda, isi face joc are un fel de ''articulatie''..Sper ca ai inteles ceva :)

 

Si mie mi-a lovit cineva oglinda cu cateva zile in urma si sa spart doar sticla, tocmai pt motivul ca suportul si-a facut joc in momentul impactului..

 

Bafta...

Link to comment
Share on other sites

Este normal ,in locurile desenate de tine au arcuri.In caz ca lovesti cu oglinda un obstacol in loc sa se sparga oglinda, isi face joc are un fel de ''articulatie''..Sper ca ai inteles ceva :)

 

Si mie mi-a lovit cineva oglinda cu cateva zile in urma si sa spart doar sticla, tocmai pt motivul ca suportul si-a facut joc in momentul impactului..

 

Bafta...

...dar am observat ca nu am nici un fel de arcuri acolo...iese pur si simplu daca tragi de ea...iese afara de tot ramane in fire doar prinsa...nici nu stiu cum sa fac sa le fac sa nu mai iasa!

Link to comment
Share on other sites

Pai sunt suruburi ce se prind dinauntru, se pare ca tu nu le ai.

nu sunt suruburi...partea cu suruburi este prinsa in caroserie!

 

oglinzile originale au arcuri,cele aftermarket ca si cele pe care le am si eu au doar ca niste bumbi cu care se fixeaza,la care nu prea ai ce le face

pai si in acest caz nu am cum sa le prind sa nu mai iasa deacolo?daca le-as prinde cu un adeziv puternic ar putea sa influenteze ceva?in caz ca vreau sa le demontez..etc..

Link to comment
Share on other sites

Pai sunt suruburi ce se prind dinauntru, se pare ca tu nu le ai.

nu sunt suruburi...partea cu suruburi este prinsa in caroserie!

 

oglinzile originale au arcuri,cele aftermarket ca si cele pe care le am si eu au doar ca niste bumbi cu care se fixeaza,la care nu prea ai ce le face

pai si in acest caz nu am cum sa le prind sa nu mai iasa deacolo?daca le-as prinde cu un adeziv puternic ar putea sa influenteze ceva?in caz ca vreau sa le demontez..etc..

poti sa le lipesti dar gandestete ca poate o sa vrei sa le desfaci vreodata,si crezi ca daca le lipesti asta o sa-l impiedice pe un jegos care vine cu gandul sa ti le ia,ma indoiesc,oricum faci ce crezi

Link to comment
Share on other sites

Daca-ti pica oglinzile din suport ,atunci cand circuli cu masina nu ai de ales decat sa le lipesti ..Ma gandesc ca nu o sa gasesti arcurile separat ...Oricum o sa poti sa le dai jos la nevoie chiar si dupa ce le-ai lipit..Pt ca tu nu le lipesti de caroseria masini ,de caroserie sunt prinse in suruburi...
Link to comment
Share on other sites

Pai eu am originale, cand le-am luat, le-am desfacut bucati ca sa le vopsesc, carcasa si piciorul ala.

Na, carcasa e prinsa de picior cu 2 suruburi, la cele originale, langa alea pe picior sunt si cele 3 suruburi ce se prind de usa.

Nu stiu ce oglinzi ai tu.

O SA LE FAC POZE SA LE ARAT...deci ...:oglinzile sunt ca in poza atasata de mine...am observat ca ies afara de acolo unde am marcat eu cu rosu si raman 3 picioruse,care nu se prind de nimik,nu cunosc daca sunt sau nu originale...nici nu stiu cum ar trebuii sa fie...problema este alta...ca sunt usor de furat...DEUNDE AM MARCAT IES AFARA SI RAMANE CA NISTE CUIE...

post-31383-1267130783_thumb.jpg

post-31383-1267130929_thumb.jpg

Edited by clausthaler1
Link to comment
Share on other sites

Eu aia am spus, ca nu ai suruburile de tinere a carcasei pe suport, chiar si alea replica trebuie sa le aibe.

N-are legatura daca au arc sau n-au.

omule...suruburi pt prinderea piciorului de caroserie AM...insa de unde iese afara nu am auzit pe nimeni sa aiba suruburi...eu nu stiu despre ce suruburi spui tu ca nu le-ar avea????!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest juststy

ia-ti unele sh dar originale, nu o sa ai probleme, piesele after market de la noi sunt de cea mai proasta calitate.

 

P.S daca ar fi de M, sigur nu ai avea problema asta. :)

Edited by juststy
Link to comment
Share on other sites

putin offtopic , scuze :

 

Cum se vede in oglinzile de M , comparativ cu cele normale ?!

LA FEL...NUMAI CA DAU UN ASPECT MAI MISTO...PAREREA MEA..

 

ia-ti unele sh dar originale, nu o sa ai probleme, piesele after market de la noi sunt de cea mai proasta calitate.

 

P.S daca ar fi de M, sigur nu ai avea problema asta. :)

ms...dar nu era raspunsul care i-l asteptam...oricum asa am cumparat masina din germania cu aceste oglinzi...

Edited by clausthaler1
Link to comment
Share on other sites

Eu aia am spus, ca nu ai suruburile de tinere a carcasei pe suport, chiar si alea replica trebuie sa le aibe.

N-are legatura daca au arc sau n-au.

omule...suruburi pt prinderea piciorului de caroserie AM...insa de unde iese afara nu am auzit pe nimeni sa aiba suruburi...eu nu stiu despre ce suruburi spui tu ca nu le-ar avea????!!!

Ti-am explicat mai sus... dar na.

Mai explic o data.

 

rahatul ala de picior ce se prinde pe usa are 3 gauri pentru suruburile de fixare de usa, si 2 gauri pentru fixarea oglinzii de suport. in astea 2 gauri, vin 2 suruburi, ce tin oglinda de suport. pune poza e greu?

acum ai inteles?

Cand tu spui ca se smulge oglinda, ea nu se smulge de usa, ci de acolo de unde ai facut semn, adica din suport, pe partea cealalta a suportului, ai 2 suruburi, ce tin oglinda de suportul ei.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Guest juststy
putin offtopic , scuze :

 

Cum se vede in oglinzile de M , comparativ cu cele normale ?!

LA FEL...NUMAI CA DAU UN ASPECT MAI MISTO...PAREREA MEA..

 

ia-ti unele sh dar originale, nu o sa ai probleme, piesele after market de la noi sunt de cea mai proasta calitate.

 

P.S daca ar fi de M, sigur nu ai avea problema asta. :)

ms...dar nu era raspunsul care i-l asteptam...oricum asa am cumparat masina din germania cu aceste oglinzi...

si acolo sunt piese de proasta calitate....nimic nu poate inlocui originalul.

Link to comment
Share on other sites

Eu aia am spus, ca nu ai suruburile de tinere a carcasei pe suport, chiar si alea replica trebuie sa le aibe.

N-are legatura daca au arc sau n-au.

omule...suruburi pt prinderea piciorului de caroserie AM...insa de unde iese afara nu am auzit pe nimeni sa aiba suruburi...eu nu stiu despre ce suruburi spui tu ca nu le-ar avea????!!!

Ti-am explicat mai sus... dar na.

Mai explic o data.

 

rahatul ala de picior ce se prinde pe usa are 3 gauri pentru suruburile de fixare de usa, si 2 gauri pentru fixarea oglinzii de suport. in astea 2 gauri, vin 2 suruburi, ce tin oglinda de suport. pune poza e greu?

acum ai inteles?

Cand tu spui ca se smulge oglinda, ea nu se smulge de usa, ci de acolo de unde ai facut semn, adica din suport, pe partea cealalta a suportului, ai 2 suruburi, ce tin oglinda de suportul ei.

ok dar unde sunt acele suruburi...nu le-am vazut...am vazut doar ca niste cuie ce ies din piciorul acela...cum se infileteaza?????am pus poza mai sus...

Edited by clausthaler1
Link to comment
Share on other sites

pana sa iau oglinzile astea aftermarket cu 54 euro noi de pe e-bay,userul mariustxa a mi-a cerut 200 euro pe un set sh dar cica original(nu le-am vazut),deci este o mica mare diferenta de vreo 600 ron,nu? oricum raportul calitate-pret este mai mult decat ok
Link to comment
Share on other sites

putin offtopic , scuze :

 

Cum se vede in oglinzile de M , comparativ cu cele normale ?!

LA FEL...NUMAI CA DAU UN ASPECT MAI MISTO...PAREREA MEA..

 

ia-ti unele sh dar originale, nu o sa ai probleme, piesele after market de la noi sunt de cea mai proasta calitate.

 

P.S daca ar fi de M, sigur nu ai avea problema asta. :)

ms...dar nu era raspunsul care i-l asteptam...oricum asa am cumparat masina din germania cu aceste oglinzi...

si acolo sunt piese de proasta calitate....nimic nu poate inlocui originalul.

si originalul este de proasta calitate ...stai calm...cateodata mai de prosata calitate ...ma rog nu stiu exact la ce te referi defapt..prefer raspunsuri mai bune!

Link to comment
Share on other sites

putin offtopic , scuze :

 

Cum se vede in oglinzile de M , comparativ cu cele normale ?!

LA FEL...NUMAI CA DAU UN ASPECT MAI MISTO...PAREREA MEA..

 

 

 

daca ar fi asa . . . astept pareri de la cei care au avut oglinzi normale si au schimbat cu cele de M !

eu o sa vin sambata la academie si o sa te poti comvinge singur daca vii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.