Jump to content

bilstein sau monroe pt e34 ?


ak_47

Recommended Posts

deocamdata o sa vin doar prin vacante. Facand investitia asta practic am decis sa raman cu ea inca cativa ani, deci mai am ceva de lucru si de investit.

Nevasta-mea nu a marait nimic, e bucuroasa ca a luat un examen... Sper sa nu isi aduca aminte de gaura care am facut-o in cont .. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

de ce tine garda la sol :

arcuri si mai ce ? ce mai influenteaza garda la sol ?

masina mea e suspect de inalta de fatza are 69 cm, de la pamant la aripa. si cu arcurile vechi avea un cm mai putin.

chiar daca as fi luat eibach care scade 25 mm pe fata , tot inalta ar fi fost.

nu am vazut in viata mea un e34 mai intalt de fatza :)

Edited by ak_47
Link to comment
Share on other sites

mi-a cam sarit tandara si am zis sa o fac lata si am comandat astea

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...em=200413221292

e cam cea mai buna oferta care am gasit-o, caut de mai multe zile de cand a inceput topicul. Acum ca am avut patania cu arcul rupt am zis sa schimb tot sa scap de o grija...

Sper sa nu regret ca am luat kitul sport. Ce e drept e ala mai bland, stage 1 sa zicem. Am si roti pe 16 si drumurile sunt bune. Cand vin in Romania prin vacanta mai vedem...

Cand vine pachetul le montez si revin cu poze si impresii

 

Pretul pare bun. Sunt curios cat de tare se simte, daca este totusi confortabil cum este supensia sport OEM de la BMW, sau este mai tare.

Link to comment
Share on other sites

mi-a cam sarit tandara si am zis sa o fac lata si am comandat astea

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...em=200413221292

e cam cea mai buna oferta care am gasit-o, caut de mai multe zile de cand a inceput topicul. Acum ca am avut patania cu arcul rupt am zis sa schimb tot sa scap de o grija...

Sper sa nu regret ca am luat kitul sport. Ce e drept e ala mai bland, stage 1 sa zicem. Am si roti pe 16 si drumurile sunt bune. Cand vin in Romania prin vacanta mai vedem...

Cand vine pachetul le montez si revin cu poze si impresii

 

Pretul pare bun. Sunt curios cat de tare se simte, daca este totusi confortabil cum este supensia sport OEM de la BMW, sau este mai tare.

 

 

unde frate pret bun ? sa fim seriosi sunt 30 mil , n-as da atat pe o suspensie la e34 decat daca ar fi masina de showroom

Link to comment
Share on other sites

Pai un telescop pe producator e 500-650 ron, sachs, ce vrei tu.

Pe fata.

daca cumperi 2 fata, 2 spate si arcuri, crezi ca ajungi mai jos?

 

 

Ai zis tu ca ai gasit telescoape noi sachs la 200-250 ron pe fata, lucru pe care eu nu l-am vazut.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

Pai un telescop pe producator e 500-650 ron, sachs, ce vrei tu.

Pe fata.

daca cumperi 2 fata, 2 spate si arcuri, crezi ca ajungi mai jos?

 

 

Ai zis tu ca ai gasit telescoape noi sachs la 200-250 ron pe fata, lucru pe care eu nu l-am vazut.

 

bilstein toate 4, vreo 900 ron , de la utilizatorul bila

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am vazut bilstein pentru orice masina aproape, sub 90 de euro. In general sunt intre 90-si 120 sau mai sus chiar. In state sunt ceva mai ieftine, ca tot ce e in State. Dar fiind valoare maricica platesti TVA si tot acolo ajungi.

 

Sachs la fel, la e34 alea standard sunt cam 80 de euro minim, alea mai bune sachs adavantage sunt cam 100+.

tot kitul a fost 670 de euro,adica 4 amortizoare 4 arcuri, nu 1000.

Practic daca luam bilstein b4 standard cu niste arcuri bune probabil ca economiseam maxim 100 de euro, si aia mai mult din pretul arcurilor.

Edited by DOMI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.