Jump to content

polish far !


valt

Recommended Posts

Am pus far nou pe stanga si se vede foarte tare diferenta fata de cel de pe dreapta ! am inteles ca printr-un polish farul se poate reconditiona destul de bine ! problema ar fi urmatoarea....cred ca farul de pe dreapta pe care vreau sa il polishez este si putin murdar pe dinauntru (se abureste putin) si cred ca ar trebui cumva curatat si acolo! adica m-ar interesa o reconditionare completa interior si exterior !

Imi puteti face niste recomandari daca stiti pe cineve care se ocupa cu asa ceva si se pricepe in Bucuresti ! Totodata, as vrea sa pun si angel eyes pe ea ! m-ar interesa o oferta de pretz per ansamblu !

Va multumesc pentru colaborare si sprijin :) !!!

 

P.S: atasez niste poze ca sa va faceti o idee (nu sunt foarte concludente).

post-33604-1267116532_thumb.jpg

post-33604-1267116549_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

m-ar interesa chestiuni sigure. de genu...am fost la el mi-a facut asta asta asta... si a fost sa nu ok .... ! stiu ca face sau nu stiu daca face .... si inca un criteriu anume tinand cont ca ies la 4 de la servici si ca sper sa pot sa ajung la service pana la inchiderea programului m-ar interesa zona! va multumesc

 

 

nu prea imi vine sa ma bag unde nu imi fierbe oala....prefer sa se ocupe cineva care cunoaste...tin mult la masina asta :)

Link to comment
Share on other sites

 

am facut eu asa si nu ma felicit.

au iesit super, dar dupa cateva luni erau la fel de zgariate, ba chiar mai tare.

 

Valt, cel mai sigur e sa iei o sticla de far noua separat si sa o schimbi.

 

nu stiam ca se poate asa ceva :) dar din cate am inteles exteriorul nu e din sticla ci din plastic...si de unde pot cumpara si cine mi-l schimba :lol: ?

Link to comment
Share on other sites

da deci...pretul pentru sticla aia e putin cam mare...zic eu la 300ron il si polishez si pun si angel eyes ! cam asa vad eu lucrurile....si totusi...unde pot sa reconditionez faru interior si exterior in bucuresti ? si daca se scoate sticla aia asa usor...asta inseamna ca poate fi curatzat farul pe interior nu ?
Link to comment
Share on other sites

Nu ne ajuta cineva cu niste poze, sa vedem cum se da sticla de far jos, am incercad dar nu reusesc sa dau plasticul de sub far jos, precizez ca are spalator, inteleg ca la varianta fara spalator e mai usor. Eu vreau sa le demontez sa le fac si pe interior.

Sticla de far pt xenon difera cumva de cea fara, vb de grosime?

Cu masina de polishat si cu pasta de la 3M se fac beton, am facut eu la un e39 din2002 cu xenon, acum 1 an si arata ca noi si in ziua de azi, cu conditia sa se treaca de folia de protectie si sa nu-i dea turatie mare la masina de polishat!

 

(RECTIFICARE) Nu ne ajuta cineva cu niste poze, sa vedem cum se da sticla de far jos, am incercad dar nu reusesc sa dau plasticul de sub far jos, precizez ca are spalator, inteleg ca la varianta fara spalator e mai usor. Eu vreau sa le demontez sa le fac si pe interior.

Sticla de far pt xenon difera cumva de cea fara, vb de grosime?

Cu masina de polishat si cu pasta de la 3M se fac beton, am facut eu la un e39 din2002 cu xenon, acum 1 an si arata ca noi si in ziua de azi, cu conditia sa NU se treaca de folia de protectie si sa nu-i dea turatie mare la masina de polishat!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.