Jump to content

Tunning E60


CooLmaN

Recommended Posts

atunci selecteaza de aici ce iti place, pe ca marime doresti:

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?mode...hg=36&fg=15

 

 

Da bossu dar de-acolo in afara de alea de la noul M nu prea sunt nik speciale, pot bine'mersi sa le tin pe-ale mele STAR SPOKE 242.

Daca tot dai un ban barima sa se vada o diferenta... cel putin pentru mine :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bara fata M nu este cu mult mai joasa decat cea pe care o ai, stai linistit. Cu E39 aveam mai multe probleme la borduri si gropi decat cu E60 pachet M.

 

Kit-ul M de la Hamann mi se pare prea scump sincer, si nu vad mare diferenta intre cel original BMW si Hamann, doar mici detalii.

 

Poti sa le ceri o lista de preturi, daca vrei ti-o pot da si eu.

Link to comment
Share on other sites

Bara fata M nu este cu mult mai joasa decat cea pe care o ai, stai linistit. Cu E39 aveam mai multe probleme la borduri si gropi decat cu E60 pachet M.

 

Kit-ul M de la Hamann mi se pare prea scump sincer, si nu vad mare diferenta intre cel original BMW si Hamann, doar mici detalii.

 

Poti sa le ceri o lista de preturi, daca vrei ti-o pot da si eu.

 

 

 

Chiar te rog, daca ai, si cum ar trebui sa procedez. Comand kitul acolo sau ma duc la ei sa mi-o si puna... Evacuarea ? Unde-as putea s-o fac ?

 

10x

Link to comment
Share on other sites

Bara fata M nu este cu mult mai joasa decat cea pe care o ai, stai linistit. Cu E39 aveam mai multe probleme la borduri si gropi decat cu E60 pachet M.

 

Kit-ul M de la Hamann mi se pare prea scump sincer, si nu vad mare diferenta intre cel original BMW si Hamann, doar mici detalii.

 

Poti sa le ceri o lista de preturi, daca vrei ti-o pot da si eu.

 

 

 

Chiar te rog, daca ai, si cum ar trebui sa procedez. Comand kitul acolo sau ma duc la ei sa mi-o si puna... Evacuarea ? Unde-as putea s-o fac ?

 

10x

 

Cel mai bine intra pe site-ul Hamann Ungaria...este cel mai apropiat sediu. Este undeva langa Budapesta. Modificarile se fac in service-ul lor.

Componentele pentru care am cerut eu preturi sunt pentru E60 care are deja pachetul M din fabrica.

Pe tine probabil te vor interesa mai multe. Iti trimit totusi si la ce am cerut eu preturi. Da-mi PM cu adresa ta de mail.

 

http://www.hamann-motorsport.hu/?a=tuning&...an&tuning=3

 

Completeaza formularul si pune acolo toate codurile la componentele de care esti interesat si-ti vor raspunde ei.

Cand o sa tragi linie o sa te cam sperie totalul :)

Link to comment
Share on other sites

legat de jante,originale sau replici.am si-si si sincer sa-ti spun,masina tot pt mine o tin...

mai bine sa pling doar pt 600 de euro cand le sparg decat pt 1000 si ceva...

vezi ca are brandex ceva frumos la vanzare... :)

Link to comment
Share on other sites

legat de jante,originale sau replici.am si-si si sincer sa-ti spun,masina tot pt mine o tin...

mai bine sa pling doar pt 600 de euro cand le sparg decat pt 1000 si ceva...

vezi ca are brandex ceva frumos la vanzare... :)

 

 

O sa ma uit de Brandex. Mersi.

Problema cu replicile mai e si alta in afara de faptul ca se sparg si se duc mult mai usor si practic ajungi sa le platesti de 2-3 ori intr-un timp in care cele originale s-ar mentine, este ca se sparg si dai in alte alea. O cunostinta a dat cu niste replici puse pe un 7, intr-o groapa, s-au spart de la viteza, si a dat cu masina`n santz. N-a avut nici casco...

Cel putin in cazul meu prefer sa dau un ban in plus si sa ma stiu mai in siguranta

Link to comment
Share on other sites

legat de kit...eu as zice tot de M..eventual daca ei bani atunci un Hamann pt ca e o firma consacrata si BMW la ei e la ordinea zilei.Legat de jante,si eu am stat la un moment dat in cumpana si nu stiu ce sa zic.Probabil cei care au ma pot lamuri si pe mine.Ideea ca ai de platit mai mult dupa replici decat dupa originale sunt convins ca e asa. :)
Link to comment
Share on other sites

Salut tuturor si mersi pentru mesaje, si lu batman pentru PM.

Cu kitul de la Hamann, inca astept sa-mi raspunda. Am vazut ca sunt aproape la Gyor, eu fiind in Tm as ajunge repede. Daca sunt cat de cat ok la pret probabil ca o voi face, oricum as vrea sa o fac imediat ce se`ncalzeste ca sa schimb jantele cu gume de iarna cu alte jante noi de vara ( pana acuma stateam mereu sa schimb cauciucurile/gumele ).

Aleks, in legatura cu jantele recomandate de tine, sunt model care se vinde din fabrica, vreau ceva mai special, dupa cum am zis nici ale mele nu sunt urate dar vreau ceva diferit, de preferat pe negru cu bordura, depinde un pic si de pretz, fiind foarte probabil sa dau cateva mii bune pe ele :) dar sper ca rezultatul sa merite :)

Link to comment
Share on other sites

Am primit raspunsul celor de la Hamann din ungaria.

Intr-adevar au preturi maricele.

Ceea ce ma interesa pe mine si-anume evacuarea, si bara spate, ar fi o solutie, dar costa 2500 cum e in prima poza si nu arata prea bine. Daca ar putea sa o faca, ca imaginea doi, ar iesi chiar frumos.

In schimb "roof spoiler-ul" cum e in poza, chiar arata bine si e cam 500.

Inca nu mi-au zis nimic de bara fata si de Jante...Astept

post-18777-1267567987_thumb.jpg

post-18777-1267568205_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daca banii nu sunt o problema , alege jante BBS . Bara fata de M cu buza , si bara spate tot de M cu 2 iesiri , defapt nu exista altfel.

Ceva ca-n poza . . .

Edited by Billy M
Link to comment
Share on other sites

Daca banii nu sunt o problema , alege jante BBS . Bara fata de M cu buza , si bara spate tot de M cu 2 iesiri , defapt nu exista altfel.

Ceva ca-n poza . . .

 

Jmechera masina din imaginea ta, dar pare putin cam joasa bara fata si nu mai are nici proiectoarele. O alternativa la acea bara au astia de la hamman (poza) si indeplineste si cerintele mele. Si tot de la ei ar fi super frumoase jantele astea, Negre, cu bordura asta imensa. Ar fi frumos sa aiba un 18" la ele...

post-18777-1267569143_thumb.jpg

post-18777-1267569236_thumb.jpg

Edited by CooLmaN
Link to comment
Share on other sites

Frumoase cele hamann , nimic de comentat , vad ca ultimul este si evazat , si mai frumos , imi place pragul celui din ultima poza , ca cele din primele poze de mai sus aveau niste praguri oribile , cu acele adaugari , lip-uri sau cum s-or numii . Si jantele sunt foarte frumoase , mergi pe hamann , este o alegere foarte buna.
Link to comment
Share on other sites

Daca banii nu sunt o problema , alege jante BBS . Bara fata de M cu buza , si bara spate tot de M cu 2 iesiri , defapt nu exista altfel.

Ceva ca-n poza . . .

 

Jmechera masina din imaginea ta, dar pare putin cam joasa bara fata si nu mai are nici proiectoarele. O alternativa la acea bara au astia de la hamman (poza) si indeplineste si cerintele mele. Si tot de la ei ar fi super frumoase jantele astea, Negre, cu bordura asta imensa. Ar fi frumos sa aiba un 18" la ele...

 

Bara din pachetul M e cea cu proiectoare. Bara de M5 nu are proiectoare.

 

Iar la jante iti recomand tot BBS ca si Billy M. Modele sunt multe. Eu am BBS RK pe 18".

Link to comment
Share on other sites

cat ti-au cerut pt bara fata,cea cu proiectoarele rotunde?merg cele normale sau apoi trebuie luate altele?

apoi,ti-au dat un pret si la kit-ul complet caci dupa cum da mai bine cu pragurile si cred eu are si alta bara spate.

merci!

Link to comment
Share on other sites

ca sa nu fac alt topic...am vazut pe un site un KIT de tuning pt e60 (modelu meu de 231cp) care il duce la 290cp ... si ridica cuplu la 620nm... costa 600 euro ... merita ? toata dracia cica e plug&play ...

 

poza :

post-5500-1267619474_thumb.jpg

Edited by MateiBarbu
Link to comment
Share on other sites

ca sa nu fac alt topic...am vazut pe un site un KIT de tuning pt e60 (modelu meu de 231cp) care il duce la 290cp ... si ridica cuplu la 620nm... costa 600 euro ... merita ? toata dracia cica e plug&play ...

 

poza :

Pentru e39 ai vazut ceva pe acel site?

Link to comment
Share on other sites

ca sa nu fac alt topic...am vazut pe un site un KIT de tuning pt e60 (modelu meu de 231cp) care il duce la 290cp ... si ridica cuplu la 620nm... costa 600 euro ... merita ? toata dracia cica e plug&play ...

 

poza :

Pentru e39 ai vazut ceva pe acel site?

 

Vad ca are doar pentru 525d si 530d pentru E39.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.