Jump to content

problema inchidere telecomanda


Recommended Posts

am vazut ca a mai postat cineva cu aceias problema

chiar nu se pricepe nimeni,sau macar sa imi spuna cineva unde se afla modulul ascuns,

ca nu reusesc sa il gasesc

la mine a inceput sa mearga din ce in ce mai prost telecomanda pana na mai mers deloc,

am schimbat bateria dar nimic,si nici cu a doua telecomanda nu merge.

Daca deschid cu cheia inchiderea centralizata merge bine.

un sfat mi-ar fi de mare ajutor :)

Link to comment
Share on other sites

am rezolvato,a trebuit doar sa resetez telecomanda si gata a mers,dupa ce a trebuit sa trec pe la cateva ateliere care mi-au zis numai defecte aiurea unu ca ar fi antena si cei mai tari au fost de la bmw care au zis ca sar putea sa fie modulul cu rele care costa aproape 300e, noroc ca nu aveau timp sa se uite la aia astazi,asa ca am cautat pe net cum se reseteaza telecomanda si am facuto singur in 5 min.
Link to comment
Share on other sites

am rezolvato,a trebuit doar sa resetez telecomanda si gata a mers,dupa ce a trebuit sa trec pe la cateva ateliere care mi-au zis numai defecte aiurea unu ca ar fi antena si cei mai tari au fost de la bmw care au zis ca sar putea sa fie modulul cu rele care costa aproape 300e, noroc ca nu aveau timp sa se uite la aia astazi,asa ca am cautat pe net cum se reseteaza telecomanda si am facuto singur in 5 min.

Salut ne zici si noua cum se reseteaza telecomanda si cum se memoreaza la loc?

Link to comment
Share on other sites

intri in masina si inchizi usa dupa care bagi cheia si pui contactul in pozitia unu,

in minus de 5 secunde scoti cheia,odata ce ai cheia scoasa apasa butonul de deschidere al usilor(dupa telecomanda)si fara sa ii dai drumul se apasa pe cel de inchidere de 3 ori dupa care ii dai drumul si la cel de deschidere.

daca ai facut totul corect, imediat se vor bloca si debloca usile,asta inseamna ca telecomanda trebuie sa functioneze.

pentru a doua cheie nu mai este nevoie sa bagi cheia in contact,continui de la apasatul butonului de deschidere si de trei ori celalant,bla bla bla,asa ca tre sa ai cu tine si a doua cheie cand te apuci,ca nu stiu daca deschzi usa dupa ce faci prima cheie se mai poate continua cu a doua.

EU ASA AM FACUT ,BAFTA.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.