Jump to content

Vand E46 330ci - 2002


alexrosiu

Recommended Posts

Te inteleg. Iar raspunsul meu ironic a fost pentru ajutor, in sensul ca, daca nu l-ai citit sa o faci si sa vezi cum trebuie sa actionezi in cazul in care esti chiar interesat de masina.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ca sa continuam discutia...cam ce consum are un 330i in bucuresti? Eu am 2.2 si ma descurc cu doua plinuri pe luna in conditii de mers zilnic la munca(si exceptii in care plec cu alta masina) si cam doua plecari la giurgiu in week-end.
Link to comment
Share on other sites

Sensibilosilor care sunteti voi sensibilosi! Make wuv, not war.. Catu chill out, suntem pe un forum intr-adevar, si in discutii apar inevitabil ironii, glume, etc, la adresa noastra, pe care toti le suportam sau le trecem cu vederea. Nu pune la inima toate astea. Peace! :)

 

Later edit: Cred ca sub 17-18 nu prea are cum sa scada, la un mers moderat! :)

Edited by spaceboy
Link to comment
Share on other sites

Manuala, cum e asta, nu cred ca consume sub 15, in cel mai fericit caz.

 

e ok masina dar nu poti sti ce bube are, eu am vb deja si trapa nu ii merge, a "omis" sa spuna...ceva nu este in regula cu pretul oricum...cine ar vine masina asta la banii astia fara bube?

Link to comment
Share on other sites

eu am vandut masina mea acum o sapt cu 8500 euro :), am dat pe ea 14000 si am mai bagat inca 5000 lejer, crede-ma ca era impecabila si nu am gasit sa o vand repede decat la pretul asta!

 

Marfa masina chiar as mai vrea sa cumpar una acum insa nu am bani!

 

330ci-ul?

 

Am vĂŁzut-o ieri ĂŽn trafic, credeam cĂŁ eÂşti tu.

Link to comment
Share on other sites

ieri puteam sa fac pariu ca omul o va vinde in cel mult 24h...

 

A primit foarte multe telefoane, si chiar cineva a venit cu banii in mana sa o ia, insa era seara si nu au putut face actele. Drept urmare, a refuzat 2 clienti dupa aceea, crezand ca omul respectiv este serios. N-a fost asa.

 

Salut te-ar interesa un schimb cu un 320i din 2001. Comunicam pe PM sau ne vedem intr-o seara sa vorbim...

Te rog suna-l pe prietenul meu pentru a il intreba, chiar nu stiu ce sa iti spun. Merci.

Link to comment
Share on other sites

ieri puteam sa fac pariu ca omul o va vinde in cel mult 24h...

 

A primit foarte multe telefoane, si chiar cineva a venit cu banii in mana sa o ia, insa era seara si nu au putut face actele. Drept urmare, a refuzat 2 clienti dupa aceea, crezand ca omul respectiv este serios. N-a fost asa.

 

Salut te-ar interesa un schimb cu un 320i din 2001. Comunicam pe PM sau ne vedem intr-o seara sa vorbim...

Te rog suna-l pe prietenul meu pentru a il intreba, chiar nu stiu ce sa iti spun. Merci.

pai mie mi-ai spus ca nu este curios de schimburi :) ...asa transmite-i amicului tau ca ii ofer 325 CI din 2001 plus dif uite aici anuntul meu http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...p;#entry1024625. da un semn daca este interesat si il sun si vb detaliile.mersi.

Link to comment
Share on other sites

baieti omul vrea o diferenta mare cam 4000 euro asa ca...

eu am oferit compactul+cash am avut un amic care a oferit E46 320 sedan+bani,dar na mai incercati si voi :)

 

Omul vrea sa o dea ca are alta masina si pe asta nu o foloseste, eu am fost am vazut-o, am condus-o, acu sa vad cum rezolv de cash,

sa-mi iau masina de weekend :), este o masina care merita.

Trapa nu cred ca e un inconvenient, orice se poate repara, atat timp cat motorul merge, vorba aia, e aspirat, e facut de nemti, dupa principul

"1000-Year Reich".

 

Interiorul e superb, ornamentul de la schimbator ar trebui schimbat, o curea de pe la alternator/clima, dar in rest e super jucarie.

Asa ca stop bullshit ca e prea ieftina, o da pentru ca nu are de ales, daca ar fi scris 10 mii ati fi zis ca e prea scumpa, asa ca face un compromis,

o da mai ieftin acum, altfel pierde mai mult la anul.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Masina e a mea, mi-am facut cont pe forum ca sa mai stopez posturile inutile ale celor care zic ca masina e ieftina dar nu au sunat sa vina sa o vada/cumpere.

 

In general, iti dai cu parerea despre un bun ca e ieftin atunci cand ai nevoie de el si cand te gandesti ca ai vrea sa il ai. Si eu pot spune despre bugatti veyron ca e ieftin la cat au muncit inginerii aia la ea. Nu vad de ce as zice eu ca veyron-ul e ieftin atata timp cat eu nu am nici cea mai mica nevoie/posibilitate de a-l avea.

 

A fost un coleg pe forum (Mario Marius) care s-a gandit sa ma sune de 2 ori si sa ma incurce spunand ca vine, odata chiar mi-a zis ca e pe drum. I-am explicat din primul telefon de problema cu trapa, dupa care s-a decis sa scrie pe forum ca masina are bube. Nici macar nu a scris tot ce i-am zis de trapa.

 

Cu trapa sta cam asa: motorasul functioneaza, cablurile laterale se misca amandoua. Trapa are 2 brate pe sine, unu pe stanga si unu pe dreapta. Cel de pe dreapta se deplaseaza cum e nornal, cel de pe stanga e blocat, se vede doar cum se misca cablu prin el. Nu am dus masina nicaieri, doar am desfacut sticla impreuna cu alexrosiu in toamna, dar nu ne-am "prins".

 

- Cam atat.

 

P.S. Masina consuma (3 persoane sanatoase in masina) : la 100km/h : 6.8l%, la 140km/h: 8.9l%, la 150km/h: 10.1l%; in bucuresti intre 11.7l% si vreo 17-18 depinzand de aglomeratie si de cum o folosesti. Cu asta le raspund unora care daca intreaba de consum la acest motor, cu siguranta nu au de gand sa cumpere. Eu am folosit doar petrom99/echivalent. Cu benzina de 95 o sa consume un pic mai putin.

 

P.P.S. : Daca mi-am facut cont, nu o sa stau sa raspund pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

A fost un coleg pe forum (Mario Marius) care s-a gandit sa ma sune de 2 ori si sa ma incurce spunand ca vine, odata chiar mi-a zis ca e pe drum. I-am explicat din primul telefon de problema cu trapa, dupa care s-a decis sa scrie pe forum ca masina are bube. Nici macar nu a scris tot ce i-am zis de trapa.

 

Cu trapa sta cam asa: motorasul functioneaza, cablurile laterale se misca amandoua. Trapa are 2 brate pe sine, unu pe stanga si unu pe dreapta. Cel de pe dreapta se deplaseaza cum e nornal, cel de pe stanga e blocat, se vede doar cum se misca cablu prin el. Nu am dus masina nicaieri, doar am desfacut sticla impreuna cu alexrosiu in toamna, dar nu ne-am "prins".

 

P.P.S. : Daca mi-am facut cont, nu o sa stau sa raspund pe forum.

 

 

prietene forum-ar am sunat de 2 ori dar nu am spus niciodata ca "sunt pe drum spre tine" mai ales ca eram la servici si ramasese ca daca o sa ma razgandesc sa o si vad o sa te sun dupa servici pentru ca amandoi eram la servici ca sa nu mai spun de vremea de afara; ca oricum stateam in zona amandoi adica prin militari...mai ia o lecitina...in primul si primul rand trebuia sa fi corect cu lumea si sa specifici tot ce are masina de la bun inceput... nu o mai da cu vrajeli dastea de bun samsar, trebuia de la bun inceput sa iti faci user pentru ca era in interesul tau sa sustii punctul de vedere pana la capat, daca nu esti corect de la inceput cu clientul atunci nu mai faci nimic...

 

 

 

in rest bafta la vanzare

Edited by Mario Marius
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

A fost un coleg pe forum (Mario Marius) care s-a gandit sa ma sune de 2 ori si sa ma incurce spunand ca vine, odata chiar mi-a zis ca e pe drum. I-am explicat din primul telefon de problema cu trapa, dupa care s-a decis sa scrie pe forum ca masina are bube. Nici macar nu a scris tot ce i-am zis de trapa.

 

Cu trapa sta cam asa: motorasul functioneaza, cablurile laterale se misca amandoua. Trapa are 2 brate pe sine, unu pe stanga si unu pe dreapta. Cel de pe dreapta se deplaseaza cum e nornal, cel de pe stanga e blocat, se vede doar cum se misca cablu prin el. Nu am dus masina nicaieri, doar am desfacut sticla impreuna cu alexrosiu in toamna, dar nu ne-am "prins".

 

P.P.S. : Daca mi-am facut cont, nu o sa stau sa raspund pe forum.

 

 

prietene forum-ar am sunat de 2 ori dar nu am spus niciodata ca "sunt pe drum spre tine" mai ales ca eram la servici si ramasese ca daca o sa ma razgandesc sa o si vad o sa te sun dupa servici pentru ca amandoi eram la servici ca sa nu mai spun de vremea de afara; ca oricum stateam in zona amandoi adica prin militari...mai ia o lecitina...in primul si primul rand trebuia sa fi corect cu lumea si sa specifici tot ce are masina de la bun inceput... nu o mai da cu vrajeli dastea de bun samsar, trebuia de la bun inceput sa iti faci user pentru ca era in interesul tau sa sustii punctul de vedere pana la capat, daca nu esti corect de la inceput cu clientul atunci nu mai faci nimic...

 

 

 

in rest bafta la vanzare

 

Ok. ai sunat de 2 ori si ai zis ca ne vedem pe la 5.30. Cum se cheama asta? Eu nu te-am vazut pe la 5.30. Ti-am spus de prima data de trapa si totusi ai sunat si a 2-a oara sa imi spui ca atunci pleci de la serviciu catre mine. Am tinut minte foarte bine ce mi-ai zis, ca eu de obicei termin munca dupa 7 si am zis ca uite ce norocosi sunt unii. Eu cred ca am fost corect.

Una peste alta, eu ti-am dat mesaj pe privat in care mi-am exprimat nemultumirea, tu ai gasit de cuvinta sa spui ce te doare pe forum. Vezi, cred ca sunt sufieciente motive pentru a nu dori sa am cont aici.

 

Pentru cei care intreaba de schimb, nu ma intereseaza decat ceva ieftin de offroad, gen samurai, desi am gasit unu si s-ar putea sa il iau azi.

Link to comment
Share on other sites

Avand in vedere ca am postat si eu aici, m-a interesat consumul pentru ca eu folosesc masina zilnic in bucuresti. Cu 320i al meu ma descurc la limita cu 2 plinuri pe luna. Din moment ce proprietarul nu prea doreste schimburi apropiate ca bani eu ma retrag din discutii.

Bafta la vanzare incontinuare!!!

Link to comment
Share on other sites

eu am vandut masina mea acum o sapt cu 8500 euro :), am dat pe ea 14000 si am mai bagat inca 5000 lejer, crede-ma ca era impecabila si nu am gasit sa o vand repede decat la pretul asta!

 

Marfa masina chiar as mai vrea sa cumpar una acum insa nu am bani!

 

330ci-ul?

 

Am vĂŁzut-o ieri ĂŽn trafic, credeam cĂŁ eÂşti tu.

 

Mda a trebuit sa-l vand ca aveam niste datorii de achitat, astept vremuri mai bune ca sa imi cupar o alta masina sa vedem ce gasesc!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.