Jump to content

ce este?


Guest requin

Recommended Posts

Guest requin
cum nu sunt cu senzor daca ai becu in bord ?

105279[/snapback]

o intrebare foarte buna, asa a zis mecanicul la care mergeam... ca nu au senzor placutzele... nu am prea inteles dar am lasat-o asa...

si atunci ce sa fie? sunt duse placutzele? de scartzit nu scartzie sa zici ca e metal pe metal...

Link to comment
Share on other sites

placutele pot sa fie bune dar sa nu mai ai senzorul sau sa fie intrerupt firul de la el si sa se aprinde in bord. daca placutele sunt confectionate nu stiu pe unde si nu au locasul pentru senzor atunci normal ca nu s-a putut monta senzorul de frana in consecinta martorul din bord a ramas aprins. cumpara placute mai de soi cu senzor cu tot si dupa ce le montezi o sa dispara si martorul din bord. bafta Edited by cotti
Link to comment
Share on other sites

Guest requin
La E46, eu am dat 1 milion si ceva pe placute, montaj inclus. Nu mai stiu exact pretul, le-am schimbat de vreo cateva luni.

105362[/snapback]

daca tu la E46 ai dat in mil si ceva nu pot sa fie mai mult la E30, mersi

 

placutele pot sa fie bune dar sa nu mai ai senzorul sau sa fie intrerupt firul de la el si sa se aprinde in bord. daca placutele sunt confectionate nu stiu pe unde si nu au locasul pentru senzor atunci normal ca nu s-a putut monta senzorul de frana in consecinta martorul din bord a ramas aprins. cumpara placute mai de soi cu senzor cu tot si dupa ce le montezi o sa dispara si martorul din bord. bafta

105367[/snapback]

din pacate placutele erau pe masina cand am luato acum un an si ceva... o sa cumpar bune

mersi

Link to comment
Share on other sites

o sa-i cumpar noi, cu senzor...

mersi de raspunsuri

105280[/snapback]

senzorul e separat, nu vine cu placutele. la mine la e36 cel putin e asa. mai bine taie firu` ce merge la senzor, dezizoleaza-l si leaga cele doua fire ce sunt in el. asa o sa ti se stinga becu' din bord. la mine este senzor in stanga fata si dreapta spate, probabil si la tine e tot asa. de multe ori senzorul sare si il pierzi nu neaparat se strica.

Link to comment
Share on other sites

senzorul e separat, nu vine cu placutele. la mine la e36 cel putin e asa. mai bine taie firu` ce merge la senzor, dezizoleaza-l si leaga cele doua fire ce sunt in el. asa o sa ti se stinga becu' din bord. la mine este senzor in stanga fata si dreapta spate, probabil si la tine e tot asa. de multe ori senzorul sare si il pierzi nu neaparat se strica.

105397[/snapback]

 

mai bine sa puna senzor zic eu ca e mai sanatos asa, costa max 120 mii lei si stie cand sa scchimbe placutele data viitoare :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest requin

senzori, placute, frane disc... deja am bagat in masina asta 1500 euro cu tot cu astea... plus pretu cu cat am luat-o... imi luam pisica... :blink:

nu-i bai! urs rulz!

mersi de raspunsuri

Link to comment
Share on other sites

o intrebare foarte buna, asa a zis mecanicul la care mergeam... ca nu au senzor placutzele... nu am prea inteles dar am lasat-o asa...

si atunci ce sa fie? sunt duse placutzele? de scartzit nu scartzie sa zici ca e metal pe metal...

105284[/snapback]

de cand se aprinde becul mai poti merge cu placutele alea cam o mie

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
de cand se aprinde becul mai poti merge cu placutele alea cam o mie

105595[/snapback]

ooooooooo am facut peste 6000 Km de cand s-a aprins becu ala :blink:

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca trebuie sa verifici instalatia de la senzor sa nu atinga si sa dea la masa

105681[/snapback]

Nu dau la masa...sunt doua fire care daca sunt intrerupte...dau aprinderea becului....eu le am in scurt-circuit unul cu celalalt, fara mufa :blink: ...tot asa..mi se aprindea din cand in cand...si am descoperit un furtun care atarna aparent intamplator pe langa conducta flexibila de frana de la roata din fata stanga....dezizoland eu capatul...am constatat ca erau acolo 2 fire care prinsesera mizerie si cand faceau, cand nu faceau contact...asa ca m-am dus si am comandat un senzor...e 20 ron pe e28...si astept si in ziua de azi sa fiu sunat sa ma duc sa-l ridic de la magazin...desi poate ar trebui sa ma duc eu pe la ei :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.