Jump to content

Reglat ceasul la E46


Kroko

Recommended Posts

Salutare,

am si eu o intrebare. Cum se regleaza ceasul? Intarzie vreo 4 min si as vrea sa-l reglez dar ...nu stiu cum. Se poate? E un model 320 d din 1999.

Si in partea stanga , unde aprind farurile am patru butoane.Cele doua de jos sunt pentru reglaj faruri, cum sa bata( sus,jos) Pentru ce sunt cele doua butoane de sus? Primul parca este un ceas si al doilea... nu stiu pentru ce sunt. Daca imi poate spune cineva ii multumesc.

 

Sper sa nu sune prea incepator dar... recunosc am masina de trei saptamani si inca mai invat.

Link to comment
Share on other sites

eu am un 320d din 2000 .... iar ceasul l-am setat cu ajutorul butonului din dreapta din bord (din bord, acolo unde ai ceasurile indicatoare, iti ies doua butoane mai lungi) .....daca invarti de el (cel din dreapta) si tii mai mult in una din parti de modifica ora iar in cealalta minutele......sper sa reuseshti ...nici eu nu am reusit prima oara...si mi-a aratat un prieten ...asa ca ...incepatori ...dar le descopim noi pe toate :blink:

 

cat despre scos bateria...............cred totusi ca e la mishto...

Link to comment
Share on other sites

(din bord, acolo unde ai ceasurile indicatoare,  iti ies doua butoane mai lungi) .....daca invarti de el (cel din dreapta) si tii mai mult in una din parti de modifica ora iar in cealalta minutele

105635[/snapback]

 

 

cu contactu` pus

Link to comment
Share on other sites

Ceasul din batzul din dreapta :blink:

Un buton este ptr intensitatea lunimilor bordului....si celalalt nu mai stiu acum. Tre sa dau o fuga la masina.

:)

 

edit: parca celalalt era ptr apa calda !

:)

Edited by MaQ
Link to comment
Share on other sites

Salutare,

am si eu o intrebare. Cum se regleaza ceasul? Intarzie vreo 4 min si as vrea sa-l reglez dar ...nu stiu cum. Se poate? E un model 320 d din 1999.

Si in partea stanga , unde aprind farurile am patru butoane.Cele doua de jos sunt pentru reglaj faruri, cum sa bata( sus,jos) Pentru ce sunt cele doua butoane de sus? Primul parca este un ceas si al doilea... nu stiu pentru ce sunt. Daca imi poate spune cineva ii multumesc.

 

Sper sa nu sune prea incepator dar... recunosc am masina de trei saptamani si inca mai invat.

105607[/snapback]

 

 

la cadranele cu turatii si cel cu viteza ies doua butonase mai lungi din geamul care acopera.

cel din dreapta e pt ceas si dai in dreapta de el , de fapt mai bine zis incerci sa rotesti pana cand incepe sa schimbe minutele (+1) si opresti cand ai ora exacta. ora nu o poti sschimba. doar sa tii de buton intors spre dreapta pana cand trec 60min si se schimba si ora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.