Jump to content

Tuning sau alta mai noua


Flopy

Recommended Posts

Salut!

 

Tocmai mi-am schimbat cuzinetii de pe biela deoarece batea unul foarte tare! Aceste reparatii m-au pus pe ganduri.

Am un 316 din 94, masina arata belea dar nu stiu daca mai merita sa o tin. Dupa schimbatul cuzinetilor inca se mai aude putin o bataie. Probabil cuzinetul defect a frecat putin pe arbore. Nu am vrut sa rectific arborele deoarece costa mult. As vrea si eu niste pareri. Sa o fac sau sa o schimb? Nu dispun de o suma mare de banii. Oare reparatul si cosmetizarea merita! cu toate ca daca o schimb cu un model mai nou nu o sa am bani de cosmetizare (si urasc masinile standard).

Unde se gasesc cele mai ieftine piese de tuning pt bmw?

 

 

O zi placuta si multumesc pt eventualele sugestii si pareri

Link to comment
Share on other sites

Cam cat costa unul?

Am o cunostinta care imi da un motor de 2000 si 150 cai cu 15 mil. Include ceasuri de bord , cutie, cadran, grup si instalatia electrica.

E un pret bun?

Si care e diferenta intre un motor de 1,6 si unu de 2,0? sunt diferente mari la impozit si asig. Si cum fac sa imi trec noul motor in talon?

 

 

mersi

Link to comment
Share on other sites

Salut!

 

Tocmai mi-am schimbat cuzinetii de pe biela deoarece batea unul foarte tare! Aceste reparatii m-au pus pe ganduri.

Am un 316 din 94, masina arata belea dar nu stiu daca mai merita sa o tin. Dupa schimbatul cuzinetilor inca se mai aude putin o bataie. Probabil cuzinetul defect a frecat putin pe arbore. Nu am vrut sa rectific arborele deoarece costa mult. As vrea si eu niste pareri. Sa o fac sau sa o schimb? Nu dispun de o suma mare de banii. Oare reparatul si cosmetizarea merita! cu toate ca daca o schimb cu un model mai nou nu o sa am bani de cosmetizare (si urasc masinile standard).

Unde se gasesc cele mai ieftine piese de tuning pt bmw?

 

 

O zi placuta si multumesc pt eventualele sugestii si pareri

daca zici ca arata belea si nu stii daca se merita sa o schimbi ,baga ceva poze sa vedem si noi care e stilu cu masina ta si poate ajungi la o concluzie. cat despre motor de 1.6 si 2.0 este ceva diferenta. asteptam poze cu masina BELEA :)

Edited by flo_318bv
Link to comment
Share on other sites

OKY MERSI.O SA FAC CEVA POZE MAINE CA ACUM E SEARA.

 

Si garantat masina mea nu ajunge la taranisme!

 

Ciupanezule si ionatan nu trageti concluzii rapide. Intreaba si dupa aia comenteaza. Pune-ti si voi niste poze cu masinile voastre sa vedem si sa tragem si noi concluzii.

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezule si ionatan nu trageti concluzii rapide. Intreaba si dupa aia comenteaza. Pune-ti si voi niste poze cu masinile voastre sa vedem si sa tragem si noi concluzii.

 

ParcĂŁ se numesc concluzii pripite.

 

PĂŁi ce sĂŁ ĂŽntreb, ai dat tu singur rĂŁspunsul.

 

Tuning-ul de calitate nu e niciodatĂŁ ieftin.

 

ApasĂŁ pe semnĂŁturĂŁ mea dacĂŁ te intereseazĂŁ ce maÂşinĂŁ am.

Link to comment
Share on other sites

Eu am disponibil 3200 euro. si din cauza asta ma gandesc. Cu 3200 euro iei destule dar daca o vand pe asta imi iau ceva mai nou. Asta era intrebarea mea. Nu caut plastice si tucisme vreau din gama de top ce este mai ieftin. Daca gasesti acelasi produs pe site-uri cu preturi diferite numai un inconstient ar lua produsul mai scump. Eu la asta m-am referit legat de ieftin.

 

Care sunt procedurile daca iti schimbi motorul?

Link to comment
Share on other sites

Eu am disponibil 3200 euro. si din cauza asta ma gandesc. Cu 3200 euro iei destule dar daca o vand pe asta imi iau ceva mai nou. Asta era intrebarea mea. Nu caut plastice si tucisme vreau din gama de top ce este mai ieftin. Daca gasesti acelasi produs pe site-uri cu preturi diferite numai un inconstient ar lua produsul mai scump. Eu la asta m-am referit legat de ieftin.

 

Care sunt procedurile daca iti schimbi motorul?

 

Pune niÂşte poze cu maÂşina ĂŽnainte.

Link to comment
Share on other sites

Ciupanezule si ionatan nu trageti concluzii rapide. Intreaba si dupa aia comenteaza. Pune-ti si voi niste poze cu masinile voastre sa vedem si sa tragem si noi concluzii.

 

ParcĂŁ se numesc concluzii pripite.

 

PĂŁi ce sĂŁ ĂŽntreb, ai dat tu singur rĂŁspunsul.

 

Tuning-ul de calitate nu e niciodatĂŁ ieftin.

 

ApasĂŁ pe semnĂŁturĂŁ mea dacĂŁ te intereseazĂŁ ce maÂşinĂŁ am.

pffff. iar ai intrat in conflict :) :) :twoup:

 

daca nu faci poza la bani tot degeaba !

+1 :(

Link to comment
Share on other sites

Si totusi care e procedura de urmat in cazul unui schimb de motoare?

Trebuie montat ĂŽntr-un service autorizat RAR şi apoi trebuie omologat.

 

Costă câteva milioane, ĂŽnainte costa 5 milioane.

 

Motorul trebuie să fie la fel sau mai puţin poluant decât cel original al maşinii.

Din câte ştiu, nici nu trebuie să depăsească cu peste 40% puterea maşinii şi trebuie să fi fost montat pe acest tip de caroserie.

 

Cu alte cuvinte, dacă vrei să montezi un motor de seria 7 pe un E36, trebuie să faci omologare artizanală, iar costurile sunt foarte mari.

 

Poţi merge la RAR dacă vrei să fii sigur, există un birou care se ocupă cu asta.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Cu motorul sigur te poate ajuta un mecanic , daca ne-am pune aici sa-ti explicam cum . l-am devansa pe Ion Creanga la povestiri nemuritoare.

 

Nu am putut sa nu remarc numarul de inmatriculare.De la ce vine ? :)

Edited by rebelkid
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.