Jump to content

Ce e biela?


CountPorcula

Recommended Posts

Zilele trecute m-a sunat un client pt vibrochen biele si inca ceva piese,... eu nu am trecuta in lista biela dar stiu ca o am deoarece motorul nu a fost desfacut. Deci daca se poate careva sa imi spuneti ce e biela si daca stiti aproximativ un pret pt ea,...

 

asta este o biela... apoi o biela si vibrochenul...

iar pentru mai multe detalii citeste aici

 

salut

Link to comment
Share on other sites

http://ro.wikipedia.org/wiki/Biel%C4%83

 

 

:twoup: cred ca vinzi motorul intreg nu pe garnituri, biele, cuzineti, etc

 

Ms,... mai eu nu ma stiu la mecanica motorului, aveam doar vibrochenul si pistoanele in lista,... baiatul care m-a sunat mi-a explicat ca nu stiu cum vine ia nu stiu cum din pistonul lui,... zicea ceva de cuzinetii mei din cate stiam nu se refolosesc,... oricum i-am dat numarul mecanicului care mi-a desfacut masina sa vorbeasca. Ms de ajutor oricum :).

 

Zilele trecute m-a sunat un client pt vibrochen biele si inca ceva piese,... eu nu am trecuta in lista biela dar stiu ca o am deoarece motorul nu a fost desfacut. Deci daca se poate careva sa imi spuneti ce e biela si daca stiti aproximativ un pret pt ea,...

 

asta este o biela... apoi o biela si vibrochenul...

iar pentru mai multe detalii citeste aici

 

salut

 

banuiam ca ii din piston,... ms adi

 

Salutare :)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.