Jump to content

problema la magazia de cduri


bvguy

Recommended Posts

salut... mi-am achizitionat si eu un E46 320d din 2003, am magazie de cduri in portbagaj, bun.. problema e ca prima oara cand am deschis portbagajul era un pic iesita magazia de cduri, si dupa ce am impins-o inapoi in dispozitiv, nici ca am mai putut-o scoate de atunci.. am incercat in toate felurile si pur si simplu nu merge.. cand apas pe butonul de eject imi arata ca lucreaza si ca ar vrea sa il ejecteze, dar nu se misca... as dori niste sfaturi/idei daca se poate, ca eu unul le-am consumat pe toate :)
Link to comment
Share on other sites

salut... mi-am achizitionat si eu un E46 320d din 2003, am magazie de cduri in portbagaj, bun.. problema e ca prima oara cand am deschis portbagajul era un pic iesita magazia de cduri, si dupa ce am impins-o inapoi in dispozitiv, nici ca am mai putut-o scoate de atunci.. am incercat in toate felurile si pur si simplu nu merge.. cand apas pe butonul de eject imi arata ca lucreaza si ca ar vrea sa il ejecteze, dar nu se misca... as dori niste sfaturi/idei daca se poate, ca eu unul le-am consumat pe toate :)

In ce sens era iesita?Ca ea are o rama,adica sta intr-un suport cu 4 gauri(2 stg-2dr) cu care se prinde de masina.Are asa ceva,rama si cate 2 suruburi pe parti?Daca da desfa-le.Ce o tine atunci?Ca sigur nu are clipsuri.Iar faptul ca nu scoate cutia cu cd-uri poate sa fie de la mufa de alimentare ori undeva nu face contact.

Link to comment
Share on other sites

de la mufa de alimentare nu cred ca e, ca atunci cand apas pe butonul de eject, se aude cum lucreaza ca ar vrea sa o ejecteze, dar cred ca ceva o tine .. ca nu mai vrea sa iasa de nici o culoare.. cand am bagat-o prima oara s-a auzit un click, a intrat... la locul ei .. si pe urma cand am vrut sa o scot, nu am mai reusit

 

nu am vazut sa stea in vreun suport si nici suruburi, chiar o sa ma uit maine mai bine ca sa nu vorbesc prostii

 

oricum ideea e ca am ramas asa blocata cu ea si ma dispera fantastic ca nu pot introduce nici un cd

Link to comment
Share on other sites

Ar fi ideal daca ai putea sa-i iei "curentul" pt o secunda dupa care sa speri ca-si reveni,ori prin a-i scoate mufa de alimentare (ceea ce cred ca e mai greu neavand acces la ea) ori sa iei borna de la baterie pt 1 sec.Incearca totusi sa gasesti sistemul de prindere al magaziei,ca sa o scoti.
Link to comment
Share on other sites

am rezolvat problema cu magazia de cd-uri, pana la urma a iesit, era un plastic agatat acolo care tinea si nu lasa sa iasa trusa cu cduri

 

acum problema este ca am bagat cduri inauntru, trackuri, nu mp3, si imi arata pe bord NO DISCS... le-am intors de pe o parte pe alta, am incercat in toate

felurile, si tot degeaba, nu imi recunoaste cd-urile acuma

 

cineva, ceva idei?

Link to comment
Share on other sites

am verificat mufele si de la magazie si nu e nici un fel de problema, pur si simplu nu citeste cdurile , nu le recunoaste... imi scrie NO DISCS, cu toate ca am bagat 6 cduri in magazie, dar degeaba....

Dar cea de din bord,de la cass?Trebuie sa fie ceva de la "semnal".Nu mai stiu sigur,dar nu are cumva in spate vreo siguranta?Sa nu fie arsa.

Link to comment
Share on other sites

M-am uitat si de siguranta, e una roz... nu parea arsa de nici o culoare... m-am uitat in bord si la cass si nu e nimic in neregula.. vorba lui ktlin, cred ca trebuie sa o duc la un electronist ceva sa o curete, poate asa o sa imi recunoasca si mie cdurile
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.