Jump to content

my 318is


KO_deina

Recommended Posts

poate o fi suma cam mare, da' daca masina e in toate mintile ei, nu are probleme nici cu rugina ... nu cred ca e mare!!!

este si putina rugina, unde s-au umflat aripile. am vorbit cu un tinichigiu si mi-a spus ca exista o sansa sa nu se observe diferenta de culoare, daca vopseste doar buza de la aripa. sa vedem cum o sa iasa. mai sint si suportii de oglinzi unde s-a umflat vopseaua cred, dar acolo e plastic si nu ma grabesc sa rezolv problema. oricum, abia se observa.

 

@bogddy - am prins ideea. m-am intepat. ce sa-i faci. pãÞãºti.

 

Foarte frumoasa culoarea asta si masina de altfel :) , bafta cu ea in continuare !!!

 

Fa ceva cu jantele ca sunt cam batranele :)

multam! nu stiu cit sint de vechi, dar oricum nu ma omor dupa ele, de aia si incerc sa le vind sau sa le schimb tot cu 17, dar cu J mai mic.

post-8002-1268427827_thumb.jpg

post-8002-1268427836_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Interiorul,mi se pare asa.....prea tiganime la a ta,am gasit o poza cu interiorul la a mea,nu zic ca imi place interiorul la a mea,.......

 

Bogdyy , incearca sa scoti luciul de pe scaune cu niste H2O ; ai fi uimit de rezultate !!! Nu stiai ca se pot spala ?! :)

 

 

Felicitari KO_deina pentru masina ! Nu am vazut pe viu un e36 cu o astfel de culoare .Cred ca arata foarte bine !

Link to comment
Share on other sites

Asa este din fabrica luciul ala Cristi...:),acum la bun,da un nume de vreo solutie sa-l fac intr-o zi,asta de la sofer se vede mai nasol un pic ,celalalt e ok,am zis sa-i fac niste huse mai selecte asa gen limba dar pare cam taranism...dar protejeaza,vrei prea multe Cristi....,apropo sti ce mai ma enerveaza ca nu am suport de pahare,adica de cate un energizant ceva,trebuia facut un sistem ca la golf sa se scoata din bord un suport de pahare cand era nevoie,vreau confort,vreau conforttttt,vreau conditiiii bune,acum sa nu te apuci sa-mi spui de clima si alte chestii care tin de electrica ca nici nu mi-asi fi dorit,alea sa le tin defecte doar de design,dar era bine si asa...,Ko_deina,poti iesi pe interval cand vrei la o liniuta sa vedem care din babele astea 2 ruginite mai au ceva ''vitamine'' in ele:),e hai ca am glumit,poate punem motoarele in ''batista'' dupa aceia,salut.
Link to comment
Share on other sites

Asa este din fabrica luciul ala Cristi...:),acum la bun,da un nume de vreo solutie sa-l fac intr-o zi,asta de la sofer se vede mai nasol un pic ,celalalt e ok,am zis sa-i fac niste huse mai selecte asa gen limba dar pare cam taranism...dar protejeaza,vrei prea multe Cristi....,apropo sti ce mai ma enerveaza ca nu am suport de pahare,adica de cate un energizant ceva,trebuia facut un sistem ca la golf sa se scoata din bord un suport de pahare cand era nevoie,vreau confort,vreau conforttttt,vreau conditiiii bune,acum sa nu te apuci sa-mi spui de clima si alte chestii care tin de electrica ca nici nu mi-asi fi dorit,alea sa le tin defecte doar de design,dar era bine si asa.......

 

 

Daca vrei un alt tip de confort si nu vrei sa schimbi marca ia un seria 5 , seria 7 ! Oricum esti nemultumit de ce ai !

Scuze KO_deina pentru poluare , dar daca bogdyy isi face topic cu masina lui cred ca s-ar bloca forumul ( si asa are lacune ) : toti ar dori sa vada masina lui bogdyy , vedeta ! :)

Link to comment
Share on other sites

Asa este din fabrica luciul ala Cristi...:),acum la bun,da un nume de vreo solutie sa-l fac intr-o zi,asta de la sofer se vede mai nasol un pic ,celalalt e ok,am zis sa-i fac niste huse mai selecte asa gen limba dar pare cam taranism...dar protejeaza,vrei prea multe Cristi....,apropo sti ce mai ma enerveaza ca nu am suport de pahare,adica de cate un energizant ceva,trebuia facut un sistem ca la golf sa se scoata din bord un suport de pahare cand era nevoie,vreau confort,vreau conforttttt,vreau conditiiii bune,acum sa nu te apuci sa-mi spui de clima si alte chestii care tin de electrica ca nici nu mi-asi fi dorit,alea sa le tin defecte doar de design,dar era bine si asa...,Ko_deina,poti iesi pe interval cand vrei la o liniuta sa vedem care din babele astea 2 ruginite mai au ceva ''vitamine'' in ele:),e hai ca am glumit,poate punem motoarele in ''batista'' dupa aceia,salut.

De ce nu iti faci tu topic cu "problemele" masinii tale ??

Poluezi aici topicul omului degeba!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaam rezolvat greierasiiiii!!!! defapt greierasii nu erau de la usa torpedou ci de la plasticul care vine peste difuzor, care nu mai fusese prins cum trebuie in urma firelor trase pentru muzica, de neamt.

 

acum e foarte foarte liniste in masina! mai trebuie sa rezolv cu toba, pentru ca e prea galagioasa. ori o voi schimba cu alta mai linistita, ori o voi schimba de la jumatatea masinii cu una stock si adaug 2 tevi frumoase in capat.

 

si sper sa vina si suspensia sport cit de curind, numai asa sa moara bogddy de ciuda :). m-am gindit ca nu are rost sa-i pun jantele pe suspensie stock, parca e prea capra de spate.

Link to comment
Share on other sites

Lasa ca vine bogdy si iar va scrie o poveste cum a dat el in groapa cu masina de i-au sarit dintii din gura din cauza suspensiei sport!!!

 

On topic: ce suspensie vrei sa pui, doar arcuri sau completa?

n-o sa fac combinatie de amortizoare stock + arcuri sport ca termina repede amortizorul iar unul original e scump.

 

sint curios cit de fiabila e JOM. si-a pus un prieten acum 3 luni si se comporta excelent. probabil pina vine vara o sa vad si cit de fiabila e suspensia. macar 1 an daca ar tine pe drumurile noastre pentru ca sta foarte bine la pret, 850 lei. asta in cazul in care e noua si vine si cu amortizoare + arcuri + reglabila.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

da, deci sint un trintor ordinar si de masina nu m-am mai ocupat deloc. gaz si pedala. au aparut iar greieri in interior dar m-am obisnuit sa-i ignor. aripile nu le-am facut, norocul meu e ca nu s-a intins. pe fata a inceput sa clantane ceva la roti.. dar nu mai investesc nimic in ea pentru ca... gata, frate! pleaca!

 

e aproape juma' de an de cind ma chinui cu 2 usi si chiar in timpul asta am avut nevoie cel mai mult de 4 usi. mi-am dorit mult un coupe dar asta nu-i masina de oras.. merge cind mai ai inca o masina cu care sa-ti faci treaba.. dar altfel, te apuca dracii cind deja scapi 2 torturi in masina si le strici, din cauza usilor lipsa.

 

deschid acum un topic de vinzare, in caz ca mai arunca cineva un ochi pe topicul asta si-i interesat, ma intereseaza o pisica in PATRU usi sau un e34.

Link to comment
Share on other sites

Si eu am probleme cu tabla,tot am zis ca ma ocup dar la mine in zona aripilor din spate a inceput sa se mai intinda rugina,cheie si benzina atat i-am dat,dar Deina cum ai ajuns tu la concluzia asta, cand ai zis''ca ce asta e masina,ca e super ok,ca...phaaa...ca am mari proiecte'' dar ai ajuns la vorba mea,asa-i ca-i usor sa vorbesti si greu e sa faci?eu deocamdata o mai tin ca se tine bine baba deocamdata,adica la motor nu mi-a facut nici o problema,ma folosesc de ea,mai fac mici maruntisuri pe la ea,oricum daca o s-o dai pe asta iei lejer un e34,ca au scazut si alea la pret rau dar...si e34 nu stiu ce sa zic,daca mai ai bani ceva deoparte mai bine un e39 anul 2000 in sus sau un e46.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.