Jump to content

Bate vantul in masina


vartocp

Recommended Posts

Am observat ca atunci caind deschid geamul sau trapa se face un curent ingrozitor intre bancheta din spate.Mai exact undeva jos la cotiera spate.M-am uitat si e acolo un loc intre banchta si cotiera de circa 1 cm si pe acolo intra aer din porbagaj.Am scaunele din spate rabatabile si am tot incercat sa le asez dar nici o sansa.Poate e careva cu un sfat cum asi putea sa fac sa stea banchetele lipite.
Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt aprecieri! Gandeste-te ca puteam veni cu solutii mai putin inteligente: sa umpli portbagajul cu spuma poliuretanica pt izolatie sau eventual sa-l sudezi, sa tragi o folie peste bancheta spate, sa pui un deflector care sa arunce curentul spre luneta, etc. Dar nu vin cu asa ceva, ca te trage curentul si poate uiti de gluma!

La asa intrebare, asa raspuns.

Daca veneai cu o poza ceva, ca cei care au masina ca a ta sa vada daca au si ei spatiul ala sau sa vada daca pica bine banchetele pe suport, poate primeai un raspuns mai inteligent. Poate-ti lipseste bucata aia de piele cu arici care se trage pe gaura facuta pt schiuri. Ai prins ideea? Nu poate nimeni ghici cum sunt banchetele la tine, despre ce gaura e vorba. Spor!

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt aprecieri! Gandeste-te ca puteam veni cu solutii mai putin inteligente: sa umpli portbagajul cu spuma poliuretanica pt izolatie sau eventual sa-l sudezi, sa tragi o folie peste bancheta spate, sa pui un deflector care sa arunce curentul spre luneta, etc. Dar nu vin cu asa ceva, ca te trage curentul si poate uiti de gluma!

La asa intrebare, asa raspuns.

Daca veneai cu o poza ceva, ca cei care au masina ca a ta sa vada daca au si ei spatiul ala sau sa vada daca pica bine banchetele pe suport, poate primeai un raspuns mai inteligent. Poate-ti lipseste bucata aia de piele cu arici care se trage pe gaura facuta pt schiuri. Ai prins ideea? Nu poate nimeni ghici cum sunt banchetele la tine, despre ce gaura e vorba. Spor!

Ei tu esti glumetul si tot tu te inervezi.Era mai simplu sa-mi ceri toate astea de la inceput.Am sa pun si o poza imediat.Sper ca ai sa poti sa-mi dai o rezolvare dupa ce ai s-o vezi.

Stima si respect

Link to comment
Share on other sites

da, asa e acolo spatiul ala (numai ca trebe aduse banchetele sa se imbine exact) ori numai cu o garnitura ceva il poti umple la imbinarea dintre scaune. Eu mi-am pus bancheta rabatabila si acolo e un cerc care se monteaza in prealabil si dupa in cerc se unesc cele doua parti ale spatarului de la bancheta. eventual, inainte de a imbina cele doua parti, pune o garnitura sau ceva ori du-te la o reprezentanta ca sigur gasesc ei o modalitate. un lucru e sigur... nu e normal la asa masina sa sufle vantu in ea :)
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

cum dreq au imbinat bancheta aia in halul asta ? :) a fost montata (asta rabatabila), ulterior de vreun "gigel" ?) Am avut si eu E60 mai demult, insa nu sufla vantul pe acolo... :)

 

penibil, sa umbli cu improvizatii la E60 si sa umpli diferite goluri si imbinari, ca sa nu mai bata vantul in masina :twoup:

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

iti vand interioru meu textil cu imbinare PERFECTA :)) si mi`l dai tu mie pasta al tau ca eu n-am trapa :)

Problema nu e numai trapa, e si cand dezchid geamul.Un interior ca al meu avea cineva de vanzare pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Ia o tigara, aprinde-o si sufla fumul cu un pai in portbagaj.

Apoi te uiti sa vezi pe unde iese.....

:) sau:(

:)Stiu pe unde iese,cum il fac sa nu mai iasa?Asta e marea intrebare

 

cred ca trebuie sa demontezi pe acolo si sa vezi ce e deformat . Cel mai bine ar fi sa observi la cinev a cu o masina similara . Pare ceva montaj aiurea ca se si vede cat de stramb sta

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.