Jump to content

320d e46


Recommended Posts

care stie cat m-ar costa sa-mi revopsesc 2 usi, si sa le desfund, ca tocmai mi-am gasit masina lovit in parcare.. nu e grav...dar asta este ... vreau sa am duc la service da trebe sa stiu la ce sa ma astept :(

 

In aceasi situatie am fost si eu. Am gasit masina lovita in parcare la interval de 1 saptmana ..ambele aripi laterale spate :) .

Du-te aici www.metalotehnica.ro dnu Gheorghe Alin mi-a facut masina ca si cum nici n-ar fi fost atinsa vreodata la jumatate din pretul cat ar fi fost cu tinichigerie vopsitorie etc etcc , metoda clasica care ia mult timp si bani.

 

PS: am avut indoita coltul dreapta spate care parea de nereparat, :) s-a tras indoitura cu ajutorul unor ventuze si apoi s-a polishat.NICI NU SE CUNOASTE CEVA. :twoup:

Recomand tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Acum depinde de service. Preturile variaza intre 200-400 ron pe element vopsit. La partea de tinichigerie variaza in functie de suprafata de indreptat, chit-ul folosit, etc.

Acolo te mai intelegi la pret.

 

daca masina e in mintile ei nu are rost sa o strici cu chit vopsea cand prin metode mai performante iese la fel sau mai bine.

Eu unu nu am vazut service care sa ia mai putin de 350 de lei pe element de vopsit.De altfel un pret mic poate determina calitatea lucrari.

In pretul unui element vopsit mi-au fost reparate 2 indoituri cu zgarieturi serioase + polish 3m inclus. :)

Link to comment
Share on other sites

Acum depinde de service. Preturile variaza intre 200-400 ron pe element vopsit. La partea de tinichigerie variaza in functie de suprafata de indreptat, chit-ul folosit, etc.

Acolo te mai intelegi la pret.

 

daca masina e in mintile ei nu are rost sa o strici cu chit vopsea cand prin metode mai performante iese la fel sau mai bine.

Eu unu nu am vazut service care sa ia mai putin de 350 de lei pe element de vopsit.De altfel un pret mic poate determina calitatea lucrari.

In pretul unui element vopsit mi-au fost reparate 2 indoituri cu zgarieturi serioase + polish 3m inclus. :)

 

Eu am dat un pret mediu. Sunt vopsitorii unde ajunge si 4-5 mil pe element si 8 mil capota si plafonul.

Daca are indoituri oricum trebuie sa-i indrepte cu presa si sa niveleze ori cu chit, ori cu aluminiu...depinde de calitatea lucrarii si de cati bani esti dispus sa dai.

O lucrare de calitate normal ca ridica pretentiile.

Link to comment
Share on other sites

cat costa o grafica pe capota motor, bineinteles, facuta treaba ok, in bucale? un pret mic,mediu,max! in cat timp o face, ca sa aiba timp sa se usuce sa nu apara apoi probleme.

 

era un baiat pe forum care facea cu 1000 euro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.