Jump to content

garantie amortizoare


danybmw

Recommended Posts

salut!mi-am luat amortizoare pentru e46 si le-am schimbat eu...si am nevoie de un deviz de la un service,cum ca ar fi fost montate acolo,pentru a putea beneficia de garantie.ma poate ajuta cineva?aveti vreunul service,sau vreun prieten ceva?ms Edited by danybmw
Link to comment
Share on other sites

Iti dai seama ca, daca accepta un service sa-ti semneze hartia, iti pica un amortizor in garantie si se constata ca defectul aparut s-a datorat montarii, firma importatoare va imputa costurile service-ului !!! Cine crezi ca ar fi dispus sa faca asa greseala ?
Link to comment
Share on other sites

Iti dai seama ca, daca accepta un service sa-ti semneze hartia, iti pica un amortizor in garantie si se constata ca defectul aparut s-a datorat montarii, firma importatoare va imputa costurile service-ului !!! Cine crezi ca ar fi dispus sa faca asa greseala ?

 

 

sunt multi care fac asta numai ca nu o fac gratis si ajunge tot la banii care i-ar fi platit pe un montaj la service din prima

@danybmw

vezi ca nu ajunge doar devizul ca sa ai garantie

mai trebuie si factura de montaj :)

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

ce defect datorita montarii?sunt bolt-on!stiu ca trebuie si factura si deviz .normal ca va fi contra cost.sunt multe service-uri care nu elibereaza facturi si devize pentru fiecare lucrare,asa ca nu ar fi asta o problema,au acoperire:blush: Edited by danybmw
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.