Jump to content

Cum se merge in oras cu un M3 SMG II?


fbdcnt

Recommended Posts

Ma duc la munca cu el. Nu gasesc un mod rezonabil pe automat (D). Pe D3 merge cat de cat dar schimba lung si cam lesinat cu pierderea tractiunii. Consumul e rezonabil cca 15. Pe D4 e mai OK dar creste consumul la 20. Pe D4 Sport e cam cum trebuie dar consumul urca la 22. Mi se pare mult pt mers normal. Nu vorbesc de demaraje in forta, numai sa simti masina in pedala. Orice diesel de 3000 automat in 6 merge in oras mult mai bine, rupe aderenta cand accelerezi pe piatra cubica. Nu e buna de loc in oras masina asta sau nu umblu eu cum trebuie cu ea? Cred ca mai buna in oras era o cabrio diesel de 3000 dar nu exista.
Link to comment
Share on other sites

raspund si eu la intrebarea ta in gluma : mergi cu fatza :blink:)))))

acum serios , masina asta e sa-i dai nu sa stai cu ea la semafoare , nu a fost invatata sa faca asta si nu vei reusi sa o inveti, e facuta sa se duca nu sa stea , din pacate exista si dezavantaje dupa cum vezi, ar trebui ca pe modul normal sa se miste "normal" insa probabil ca din soft e facuta sa nu se miste normal ci super tare... oricum tare masina , extraordinara , paleste orice in fata performantelor ei... lasa sa ai si tu un dezavantaj din toate bucuriile pe care ti le ofera... invidiosi oameni :))) glumesc

Link to comment
Share on other sites

Ma eu am mers cu Alex in oras pe D2 si nu a avut nici o problema. Daca vrei sa o alergi o tii pe S5 zic eu. Daca vrei sa mergi linistit o pui pe D2. Pana mea, el are vreo 60000km. Se simtea putin mai "rough" decat cu steptronicul de la 6 dar nu deranja sau ceva de genul asta.
Link to comment
Share on other sites

Ma eu am mers cu Alex in oras pe D2 si nu a avut nici o problema. Daca vrei sa o alergi o tii pe S5 zic eu. Daca vrei sa mergi linistit o pui pe D2. Pana mea, el are vreo 60000km. Se simtea putin mai "rough" decat cu steptronicul de la 6 dar nu deranja sau ceva de genul asta.

108219[/snapback]

 

pe s o tin oricum pe 5 asa ca daca ating schimbatorul e in s5. in oras nu mai suport manual si merg in d. d2 a mea nu suporta, probabil ca e insuficient rodata, uneori chiar zgiltiie. d3 merge cat de cat dar repet, mai prost ca un diesel de 3000. o sa radeti si cu kuru, am comandat un fiat grande punto pt gagica-mea, sa vezi ca-i dau ei x5-ul sa umble si merg eu cu punto in oras. il tai cu bomfaierul si il fac cabrio cum zicea cineva pe aici. culmea eca am facut test cu el si merge mult peste asteptari. motor vioi, structura rigida- 1300cmc diesel 90 cai.

Edited by Doru
Link to comment
Share on other sites

Cati km ai pe ea acum? Eu zic ca o sa se mai lase si o sa te obisnuiesti si tu cu ea. Suna si la Bavaria si intreaba-i daca masina are ultimul soft de SMG pe ea. Se stie ca soft-urile dp modelele 2002-2003 erau mai nasoale dar nu cred sa fie cazut avand in vedere ca a ta e 2006.
Link to comment
Share on other sites

Cati km ai pe ea acum? Eu zic ca o sa se mai lase si o sa te obisnuiesti si tu cu ea. Suna si la Bavaria si intreaba-i daca masina are ultimul soft de SMG pe ea. Se stie ca soft-urile dp modelele 2002-2003 erau mai nasoale dar nu cred sa fie cazut avand in vedere ca a ta e 2006.

108228[/snapback]

 

vreo 2600. au verificat, are. e 2006.

Link to comment
Share on other sites

pe s o tin oricum pe 5 asa ca daca ating schimbatorul e in s5. in oras nu mai suport manual si merg in d. d2 a mea nu suporta, probabil ca e insuficient rodata, uneori chiar zgiltiie. d3 merge cat de cat dar repet, mai prost ca un diesel de 3000. o sa radeti si cu kuru, am comandat un fiat grande punto pt gagica-mea, sa vezi ca-i dau ei x5-ul sa umble si merg eu cu punto in oras. il tai cu bomfaierul si il fac cabrio cum zicea cineva pe aici. culmea eca am facut test cu el si merge mult peste asteptari. motor vioi, structura rigida- 1300cmc diesel 90 cai.

108224[/snapback]

ce prietena norocoasa :) ,m3-ul nu-il dai? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Sal' ma doru imi pare rau ca nu reusesti sa-i dai de capat masinii, eu am un sfat pt tine : vinde'l si gata asa poate va trece o zi fara ca sa trebuim sa citim in fiecare zi cat de nemultumit de ea esti .

Am si eu un M3 din '04 coupe manual si conduc in fiecare zi in Londra si nu se compara cu Bucurestiul in nici un caz si pot sa-ti spun ca nu am nici o problema cum nici multi altii n-au .

Ai rabdare si tu incearca sa intelegi tu masina nu tu pe ea .

Imi pare nespus de rau ca dupa atata timp nu ai reusit sa te bucuri de ea :blink:

Multa bafta

Link to comment
Share on other sites

Sal' ma doru imi pare rau ca nu reusesti sa-i dai de capat masinii, eu am un sfat pt tine : vinde'l si gata asa poate va trece o zi fara ca sa trebuim sa citim in fiecare zi cat de nemultumit de ea esti .

Am si eu un M3 din '04 coupe manual si conduc in fiecare zi in Londra si nu se compara cu Bucurestiul in nici un caz si pot sa-ti spun ca nu am nici o problema cum nici multi altii n-au .

Ai rabdare si tu incearca sa intelegi tu masina nu tu pe ea .

Imi pare nespus de rau ca dupa atata timp nu ai reusit sa te bucuri de ea  :blink:

Multa bafta

108381[/snapback]

 

problema e cu cutia smg tu ai manual. nu stiu de cand nu ai mai fost in buc, eu am fost la londra acum o luna. e mai rau aici crede-ma.

Link to comment
Share on other sites

Stau in Londra de 6 ani si nu-mi poti tu spune ca e mai rau in Bucuresti Doru chiar daca nu am mai fost demult pe acolo.

Ai condus cumva in Londra ?

Eu conduc zi de zi si la o populatie de 13 milione nici nu se poate compara Bucurestiul la 3 milione ale sale cu ea.

Amicii mei care au M3 cu SMG sunt f multumiti de ea in trafic aici ca nu treebuie la fiecare 2 secunde sa foloseasca ambreiajul .

Orisicum depinde de fiecare in parte de ce si cum ii place sa conduca .

Link to comment
Share on other sites

Stau in Londra de 6 ani si nu-mi poti tu spune ca e mai rau in Bucuresti Doru chiar daca nu am mai fost demult pe acolo.

Ai condus cumva in Londra ?

Eu conduc zi de zi si la o populatie de 13 milione nici nu se poate compara Bucurestiul la 3 milione ale sale cu ea.

Amicii mei care au M3 cu SMG sunt f multumiti de ea in trafic aici ca nu treebuie la fiecare 2 secunde sa foloseasca ambreiajul .

Orisicum depinde de fiecare in parte de ce si cum ii place sa conduca .

108427[/snapback]

 

n-am condus ca si ca pieton am dificultati acolo, traversez si dau masinile peste mine ca ma uit din reflex in partea cealalta. oricum nu mi s-a parut asa scarbos ca aici. am condus prin maidenhead si pana la londra ca erau mai mult sensuri unice. in cel mai rau caz stai in coloana si avansezi lent, nu ca aici de inghiti praf, gaze si dai in gropane de nu mai stii ce sa mai faci.

Edited by Doru
Link to comment
Share on other sites

Eu conduc zi de zi si la o populatie de 13 milione nici nu se poate compara Bucurestiul la 3 milione ale sale cu ea.

108427[/snapback]

 

La ultima numaratoare au iesit 4,5 mil locuitori in Bucuresti iar traficul e jale. Nu mai e de mers cu masina prin oras, mai ales daca circuli dimineata dupa ora 7.

Link to comment
Share on other sites

Din punctul asta de vedere Doru da poate ai dreptate nu contrazic de gropi si alte alea :blink: :)

ALecsutuzu chiar nu stiam ca Bucurestiul are o pop de 4.5 mil mea culpa dar nu cred ca as sfatui pe nimeni in nice o capitala din lumea asta sa plece de acasa dupa ora 7 dimineata ca nu are rost lmao nu ajungi nicaieri :bounce:).

In concluzie cred ca oriunde ai fi si in orice capitala sau oras f. mare traficul e dat dracu :D :) :) :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Dorule, sincer nu te inteleg, ori ti-au dat astia masina defecta, ori iti trebuie un Veyron... Eu merg in oras cu D3 si nu am nici o problema, fuge cand trebuie si e cuminte cand nu are loc. Tot Cabrio este, tot M3, chiar daca este din oct 2003 nu cred e vreo diferenta ca face-liftul s-a facut la inceputul lui 2003. Probabil ca nu te-ai obisnuit cu ea inca si nici ea cu tine...
Link to comment
Share on other sites

Dorule, sincer nu te inteleg, ori ti-au dat astia masina defecta, ori iti trebuie un Veyron... Eu merg in oras cu D3 si nu am nici o problema, fuge cand trebuie si e cuminte cand nu are loc. Tot Cabrio este, tot M3, chiar daca este din oct 2003 nu cred e vreo diferenta ca face-liftul s-a facut la inceputul lui 2003. Probabil ca nu te-ai obisnuit cu ea inca si nici ea cu tine...

110912[/snapback]

 

nu era suficient rodata. si-a dat drumul pe la 3500-4000 km. acum merge ok in oras pe d3 sau d4 mai sportiv iar afara zboara cu d4.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.