Jump to content

Vand E46 320i


dumi

Recommended Posts

Salutare, am si eu o masina de vanzare, mai exact masina personala cu care am venit acum o saptamana din Suedia. Cate ceva despre ea:

 

Fabricatie: 2001, Data inmatricularii: 12/2001, 180,000 km, Transmisie: manuala, Putere: 170 CP (125 kW), Cilindree: 2171 cm³, Emisii CO2: 203, Euro: euro4, benzina, albastru-metalizat, Numari de usi: 4/5, Tara de origine: Suedia, Tara inmatricularii: Suedia

 

Echipament aditional:

ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, jante aliaj, controlul tractiunii, inchidere centralizata, alarma, airbag, radio/CD, servo directie, computer bord, anitfurt, pilot automat, scaune incalzite, senzori ploaie, DSC, proiectoare ceata, comenzi volan, geamuri colorate(folie pe geamurile din spate), parbriz incalzit. Cd player Alpine cu Bluetooth (car kit inclus), am si cd-player-ul original daca se doreste, cotiera fata/spate, scaune sport (piele + textil).

 

Masina merita vazuta, imi dau seama ca am facut o insiruire nu prea cum trebuie, cu siguranta am ratat ceva. Despre consum pot spune ca am facut acum 2 zile un drum pana la mare si inapoi cu 30 litri, in Bucuresti inca nu mi-am dat seama, dar mi se pare ok.

 

 

Pret: 7500 Euro, Negociabil. Nu sunt interesat de schimburi

Contact: 0767739889

 

P.S. Vad ca nu merge sa pun decat 3 poze :)

 

LE: Am mai multe poze daca se doreste

 

alte poze

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Echipament aditional:

ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, jante aliaj, controlul tractiunii, inchidere centralizata, alarma, airbag, radio/CD, servo directie, computer bord, anitfurt, pilot automat, scaune incalzite, senzori ploaie, DSC, proiectoare ceata, comenzi volan, geamuri colorate(folie pe geamurile din spate), parbriz incalzit. Cd player Alpine cu Bluetooth (car kit inclus), am si cd-player-ul original daca se doreste, cotiera fata/spate, scaune sport (piele + textil).

 

 

Sigur alea sunt aditionale la e46?

Link to comment
Share on other sites

Asa mi-a venit mie sa spun, ai ceva impotriva? Aditional, ne-aditional, se intelege, nu? Cd-player Alpine nu a venit cu masina, este ceva in plus adica aditional... sau nu m-am exprimat bine? In fine, cred ca nu e cazul sa incepem cu off-topic.
Link to comment
Share on other sites

Am ingrosat echipamentele care nu sunt aditionale.

 

La cata lista ai facut, nici dc era full nu avea atatea "aditionale"

 

Tu asa raspunzi unui potential client?

 

 

 

Masina chiar e dotata, nu stiu de ce tii neaparat s-o infloresti.

Link to comment
Share on other sites

Asa mi-a venit mie sa spun, ai ceva impotriva? Aditional, ne-aditional, se intelege, nu? Cd-player Alpine nu a venit cu masina, este ceva in plus adica aditional... sau nu m-am exprimat bine? In fine, cred ca nu e cazul sa incepem cu off-topic.

LasĂŁ'l ĂŽn pace, e cam plictisit ĂŽn ultima vreme :)

 

Maºina aratã foarte bine. Baftã la vânzare!

Edited by Allex
Link to comment
Share on other sites

Am ingrosat echipamentele care nu sunt aditionale.

 

La cata lista ai facut, nici dc era full nu avea atatea "aditionale"

 

Tu asa raspunzi unui potential client?

 

 

 

Masina chiar e dotata, nu stiu de ce tii neaparat s-o infloresti.

 

 

Nu stiai ca ronin e potential client la toate masinile puse la vanzare aici pe forum? nu cred ca e vreun anunt postat fara reply-ul lui

 

 

De obicei, cam toate masinile care s-au produs pentru tarile scandinave au incalzire in parbriz ... si unele nu au aer conditionat

Link to comment
Share on other sites

Am ingrosat echipamentele care nu sunt aditionale.

 

La cata lista ai facut, nici dc era full nu avea atatea "aditionale"

 

Tu asa raspunzi unui potential client?

 

 

 

Masina chiar e dotata, nu stiu de ce tii neaparat s-o infloresti.

 

 

Nu stiai ca ronin e potential client la toate masinile puse la vanzare aici pe forum? nu cred ca e vreun anunt postat fara reply-ul lui

 

 

De obicei, cam toate masinile care s-au produs pentru tarile scandinave au incalzire in parbriz ... si unele nu au aer conditionat

stai sa vezi cand o sa-i vina randul lui R0n1n sa-si vanda masina......sa vezi atunci "potentiali clienti"

 

ON: frumoasa masina, bafta la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

Inainte sa postez anuntul, am mai cascat gura pe anunturile de pe aici si am observat foarte mult off-topic, de acolo si raspunsul meu cu treburile alea "aditionale", ce era sa zic apropo de casetofon decat ca e unul aditional. Dar in fine, asta e poate nu am zis eu cum trebuie, oricum de stiut ca fata de cd playerul original o sa il dau si pe asta. Chiar nu vreau sa se discute off-topic, accept si voi incerca sa raspund la toate intrebarile legate de masina. Nu ma intrebati de inscriere pentru ca nu stiu cum se face aici, eu sunt in Romania putin timp 1-2 sapt si daca se vinde bine, daca nu, iarasi bine, o dau acolo in sistem de buyback. Daca o sa gasesc vreun om de aici de pe forum interesat sa o pastreze pentru el cred ca se va putea conveni si cum sa primeasca cauciucurile de vara cu jante cu tot (a trebuit sa am astea mici de iarna ca altfel nu puteam circula in Suedia si Germania fara).

Chiar nu am de gand sa infloresc nimic, afara de instalatia de sonorizare nu i-am facut nimic masinii, vine asa cum am cumparat-o eu acolo de la dealer. Pana acum de 10 zile de cand sunt in tara mare lucru nu am patit la ea, afara ca tre sa o feresc tare de gropile dupa iarna, am spalat-o de vreo 6 ori, mi-au spalat unii motorul si de atunci nu se mai aprind angel eyes-urile de pe dreapta, (alea se vad ca erau puse, nu sunt faruri cu lupa) sunt curios daca se pot remedia, daca nu le scot si pun becurile de pozitie alea obisnuite. Si cam asa, cine e interesat sa dea un telefon pe nr ala de cosmote, ca nicaieri nu am mai vazut pana acum atatea mii de minute bonus :)

 

Iar apropo de potential client, eu vad un potetial client pe acea persoana care ma suna si vrea sa o vada, eventual sa dea o tura, asa comentarii pe net nu prea vad mari sanse.

O zi buna

Link to comment
Share on other sites

@dumi: n-am nimic cu tine, dar cand spui echipamente aditionale abs, airbag, sevo directie, controlul tractiunii, etc dezinformezi(s-o spun elegant)

 

@gimi: din cate stiu eu motorul e E4 si taxa vreo 700E.

Link to comment
Share on other sites

ba fratilor ronin asta nu e potential client....e doar bagator d seama...pun pariu k masina din semnatura nici macar nu e a lui!

Frate lasa'ne te rog eu...daca ai pofta d scris...ia un top de foi si scrie'ti memoriile!

Auzi la el...potential client....vedea'te'as in Peugeot 107!!!

Link to comment
Share on other sites

Pe tine te-am lasat, ca vad ca esti odihnit si nu ma pun cu astfel de oameni.

Chiar nu vezi ca nu am chef de cearta cu tine?

Te tot bagi in seama, canta la alta masa ca nu vreau sa-mi iau suspend!

 

 

Inca o data iti spun, foarte insirat ai fost la alegerea display name.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Nu dau nimic separat deocamdata. Daca prin absurd viitorul client nu ar vrea cd-player-ul original atunci, da, il dau separat. Inca odata PRETUL ESTE NEGOCIABIL, nu stiu cum se intelege asta aici, dar cel putin in Suedia, cand spun ca se negociaza, se poate intelege si cateva sute chiar :)
Link to comment
Share on other sites

Da, e euro4.

 

Poate fi sau nu Euro 4.Nu cunosc exact dupa ce criterii se stabileste asta la RAR, dar pt. acelasi model pe care il am si eu(fabricat in aprilie 2001),am platit in 2007 aprox. 3000 euro taxa de inmatriculare(evidident a iesit euro 3).S-a mai discutat aspectul asta pe aici pe forum,adica din ce an este E46 euro4.Sunt colegi pe aici care afirma ca detin e46 si din 2001 care le-au iesit euro4,asa deci chestiunea nu e clara.E destul de probabil totusi ca pt. toate modelele e46, cel putin pe benzina, fabricate de la sfarsitul lui 2003 pana in 2005 sa fie euro4.Asa deci sa nu concluzionati ca daca este modelul facelift sigur e E4.

Edited by crtir
Link to comment
Share on other sites

Eu nu stiu sigur de treaba asta cu Euro 4/3 pt ca in Suedia nu avem criteriile astea, tot ce pot sa spun e ca la verificarea pe care am facut-o inainte sa plec cu masina incoace mi-au spus aia ca motorul meu polueaza foarte putin si chiar mi-au numit masina una ecologica :) Oricum ar fi, voi ar trebui sa stiti mai bine cum sta cu Euro asta din moment ce il folositi.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.