Jump to content

Are cineva telefonul ĂŁsta pe maÂşinĂŁ?


Miliardaru

Recommended Posts

Salutare!

 

DacĂŁ are cineva din BucureÂşti telefonul din pozĂŁ montat pe maÂşinĂŁ, ĂŽl rog sĂŁ mĂŁ ajute Âşi pe mine cu o probĂŁ.Am montat tot, ĂŽnsĂŁ telefonul nu da nici un semn, nu se aprinde, nimic. ÂŞi aÂş vrea sĂŁ probez receptorul lui la mine, sĂŁ vedem dacĂŁ se aprinde, funcĂžioneazĂŁ, etc. sĂŁ-mi dau seama unde e problema.Receptorul are o mufĂŁ Âşi toatĂŁ proba dureazĂŁ 2 minute. DacĂŁ costĂŁ ceva, plĂŁtesc. VĂŁ mulĂžumesc!

post-34856-1271084508_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca ti-ar cere nimeni de pe acest forum vreun leu :) problema e doar sa gasesti pe cineva ! Ai incercat sa apelezi la un electronist amator ? poate te ajuta ! sau chiar la un individ care se ocupa cu montari radio casetofoane auto.

 

Daca nu se aprinde nici display-ul nici vreun led sau orice pe telefon poate nu are alimentare sau legaturile la el nu sunt bune :) poti incerca sa cauti pe internet o schema sau cum se face conectarea telefonului. Dupa un nr. de serie si model ca sigur sunt trecute pe el pe undeva !

 

Succes.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.