Jump to content

Inca un E36 prin Bucuresti...


Shocky

Recommended Posts

Prima mea masina adevarata (upgrade de la marca autohtona :) ). Am achizitionat-o acum 6 luni, dupa alte 6 luni de cautari (nu eram decis la marca). Multumita acestui forum m-am decis si voi ramane fidel marcii chiar daca o sa am pitici vreodata sa o vand.

Nu mananca asfalt dar nici nu ma rog de ea, este exact ce imi doream.

 

Este inmatriculata in 1994. Adusa din Germania anul trecut in vara. Are motor M43 1.8cmc, 264.000 KM

Are geamuri electrice, dublu airbag, dublu-climatronic, in rest totul este stock, cum se vede si din poze. in afara de eleron care ma gandesc daca sa il dau jos sau nu.

 

Ne vedem in trafic :)

 

post-27283-1271312947_thumb.jpg

post-27283-1271313009_thumb.jpg

post-27283-1271312999_thumb.jpg

post-27283-1271312976_thumb.jpg

post-27283-1271313021_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

frumoasa! lipeste imediat proiectoarele cu silicon din belsug, sau da-le jos pana le lipesti, dispar imediat vezi ca se cauta.

 

 

sa o stapanesti sanatos!

Ce sfaturi minunate se ofera pe forumuri..Intr-o tara frumoasa care este cautata de turisti (sau cel putin asa ar trebui)...

Incotro ne indreptam... :)

 

On..Frumoasa masina,bafta cu ea.. :)

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc pentru aprecieri, de ingrijit fac tot ce pot, am cumparat tot felul de solutii dar pana la urma la gama Sonax am ramas (sper sa nu se considere reclama). Ca sa va dau un exemplu de "tipicareala", mi-a luat 2 zile sa spal motorul cu periuta de dinti :) am vrut sa iasa perfect si n-am curaj sa mai spal vreodata motorul dupa ce am avut probleme la 2 masini.

In legatura cu barile de M... nu stiu ce sa zic, la inceput eram disperat sa ii pun asa ceva dar fiind motorizarea mica, e ca si cum as pune la o babuta un mini-jup :twoup: . Deocamdata merg cu ea cat pot de mult, imi fac drumuri chiar daca nu sunt necesare si sunt uimit cum o masina cu o asemenea vechime poate merge asa bine.

Am sa ma ocup de proiectoare in weekend, chiar nu mai stiam ce sa-i fac :)

 

Sa ne vedem cu bine in trafic!

Link to comment
Share on other sites

...

In legatura cu barile de M... nu stiu ce sa zic, la inceput eram disperat sa ii pun asa ceva dar fiind motorizarea mica, e ca si cum as pune la o babuta un mini-jup :twoup: ...

 

:) :)

 

aplauze pentru decizie! in rest ... masina este foarte frumoasa, si a avut un proprietar inainte(sau mai multi) care au avut grija de ea. lasa eleronul acolo ca e ok. daca il dai jos, va trebui sa dai o fuga pe la un tinichigiu si un vopsitor sa-ti revopseasca portbagajul.

sa o ingrijesti cum trebuie, si sa te poarte sanatos!

Link to comment
Share on other sites

Sunt al 2-lea proprietar, neamtul a avut intradevar grija de ea in afara de un aspect... avea caine si am scos o sacosa de par din tapiterie:)

Vopseaua este originala, ai dreptate, ma leg la cap fara sa ma doara, mai bine il las acolo, macar asa are o mica personalitate... si asa e plin bucurestiul de e36 negre :)

Edited by Shocky
Link to comment
Share on other sites

stii ce mai lipseste din album?

 

niste poze cu motorul. hai sa vedem cum arata dupa ce ai trudit atat :)

 

 

post-27283-1271341093_thumb.jpg

 

Munca multa si am avut cateva locuri inaccesibile, dar nu ma las:). Pacat ca nu am poza cu el inainte, dar era foarte prafuit, sa nu zic plin de namol, avand in vedere ca nu am scut la motor, dar e pe lista.

Cam atat despre ea, o sa mai postez daca ii fac ceva modificari, am in plan reparatie usa sofer pentru ca are o mica infundatura (se vede in prima poza) , sa vad daca iese fara revopsire, sa gasesc un tinichigiu priceput... , ar mai fi de pus piele pe volan si schimbator si un CD playerul original... momentan am un Sony X-plod si chiar daca nu o sa am calitate ca actualul, prefer originalul.

 

Va multumesc inca o data pentru reply-uri, o zi buna tuturor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.