Jump to content

Permis Suspendat


Leutz

Recommended Posts

Cel mai funny este ca eu anul trecut in Mai (2009 ) mi-am schimbat permisul....atunci nu au vazut ca am cumul de puncte? nu trebuia sa-mi opreasca permisul atunci in cazul in care aveam acest cumul?

Cum adica sa ai cumul de puncte :twoup: ???

 

Ieri ti-au retinut permisul deoarece aveai deja minim 6 puncte penalizare. Cu cele 9 primite ieri ai ajuns la 15 si ti-a fost retinut permisul!

Link to comment
Share on other sites

se poate face ceva pentru a se reduce o suspendare de 90 zile la mai putine zile, suspendare obtinuta in urma depasirii vitezei legale ( 60 km/h la 126 km/h).

Nu am mai avut permisul suspendat de vreo 9 ani.

Din cate stiu eu da,te duci la politie si te trimit ei la un curs de siguranta rutiera!Bafta

Link to comment
Share on other sites

se poate face ceva pentru a se reduce o suspendare de 90 zile la mai putine zile, suspendare obtinuta in urma depasirii vitezei legale ( 60 km/h la 126 km/h).

Nu am mai avut permisul suspendat de vreo 9 ani.

nu faci nici un curs de siguranta rutiera... :twoup:)

sunt anumite cazuri in care nu se poate reduce suspendarea de la 3 luni la o luna:trecerea la nivel de cale ferata,alcoolemia peste 0.8<ceva de genul>.la astea examinarea este obligatorie,dar pedeapsa nu se reduce.la viteza cred ca o poti reduce in urma obtinerii examenului,dar numai sa iti aprobe comandantul cererea.si ca sa beneficiezi de reducere trebuie sa indeplinesti unele conditii:sa ai permis de cel putin un an,sa nu fi avut permisul suspedat in ultimii 2 ani...

Link to comment
Share on other sites

Mda...referitor la povestea mea de mai sus treaba sta asa cica...mi-au suspendat permisul pentru punctele stranse pana la data de 27.01.2008 ca cica nu am venit sa-l predau...dar cand i-am zis ca in iulie anul trecut m-a oprit un radar si mi-a dat amenda si nu mi-a cerut permisul...si ca in martie ( parca ) tot anul trecut mi-am schimbat si permisul si nu mi-a retinut nimeni permisul si ca in noiembrie cand am avut accidentul iar am fost " sub lupa " politiei si nu mi-a luat nimeni permisul....in fine....pieton 30 de zile dar macar acum stiu de ce :twoup:)
Link to comment
Share on other sites

Mda...referitor la povestea mea de mai sus treaba sta asa cica...mi-au suspendat permisul pentru punctele stranse pana la data de 27.01.2008 ca cica nu am venit sa-l predau...dar cand i-am zis ca in iulie anul trecut m-a oprit un radar si mi-a dat amenda si nu mi-a cerut permisul...si ca in martie ( parca ) tot anul trecut mi-am schimbat si permisul si nu mi-a retinut nimeni permisul si ca in noiembrie cand am avut accidentul iar am fost " sub lupa " politiei si nu mi-a luat nimeni permisul....in fine....pieton 30 de zile dar macar acum stiu de ce :twoup:)

nasol.trece greu...mai ales in weekend :)( stiu cum e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.