Jump to content

Tapiteria


mrg

Recommended Posts

gata e plafonul,scuze pt intarziere....

  poze:post-1809-1162827349_thumb.jpgpost-1809-1162827392_thumb.jpg

post-1809-1162827426_thumb.jpgpost-1809-1162827495_thumb.jpg

cost:2mil,si arata mai bine ca in poze,eu spun ca se merita

urmeaza scaunele si panourile de pe usi :)

148605[/snapback]

 

 

arata foarte misto, nici nu-ti dai seama ca s-a schimbat ceva acolo...este super tare...bravo :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
am avut acum 5 ani un e30 si am facut aceeasi tapiterie din imitatie la acelasi tapiter doar ca era pe negru.....pe vrenea aia faceam taxi cu e30-ul si am exploatat-o la maxim si masina si tapiteria vreo 1an jumate,apoi am vandut-o...asta vara am vazut iar masina...tapiteria :impecabila :blink: singurul inconvenient era culoarea si pe timp de vara se incingea a dreaq,dar nu s-a scorojit si nici nu a crapat/in orice caz asta de acum e deschisa,se murdareste mai repede dar acum masina e doar pt familie si atat :) oricum personal mi se pare o alternativa mult mai ieftina decat pielea si cu rezultate destul de bune ca rezistenta in timp....si se intretine relativ usor...
Link to comment
Share on other sites

am avut acum 5 ani un e30 si am facut aceeasi tapiterie din imitatie la acelasi tapiter doar ca era pe negru.....pe vrenea aia faceam taxi cu e30-ul si am exploatat-o la maxim si masina si tapiteria vreo 1an jumate,apoi am vandut-o...asta vara am vazut iar masina...tapiteria :impecabila :blink: singurul inconvenient era culoarea si pe timp de vara se incingea a dreaq,dar nu s-a scorojit si nici nu a crapat/in orice caz asta de acum e deschisa,se murdareste mai repede dar acum masina e doar pt familie si atat :) oricum personal mi se pare o alternativa mult mai ieftina decat pielea si cu rezultate destul de bune ca rezistenta in timp....si se intretine relativ usor...

155337[/snapback]

Cat a costat toata operatiunea si cat a durat? Tapiserul se pricepe sa desfaca scaunele la BMW, sa le dezbrace, etc?

Link to comment
Share on other sites

Cat a costat toata operatiunea si cat a durat? Tapiserul se pricepe sa desfaca scaunele la BMW, sa le dezbrace, etc?

155480[/snapback]

 

tapiterul este no1 lucreaza de aprox 7 ani si face treaba f buna....de ex eu am si incalzire in scaune si lucreaza cu mare atentie in special la detalii...tavanul si stalpii mi i-a facut incateva ore iar scaunele si portierele in o zi ,am dus masina la 9am si am luat-o la18

cost - scaune -5mil

-tavan+stalpi -2mil

-fete usi -1.5mil

-huse skimb+frana mana -0.3mi

 

total-8.8mil

Link to comment
Share on other sites

daca nu ma insel cineva pe aici care are X3 , are tapiserie din piele artificiala  :blink:  :)

155706[/snapback]

 

Nu stiu ce e de ras ....Si nu sunt numai eu.Parca si Leusor are aceeasi tapiterie.La Bmw ii zice Sensatek.E vinilin sau piele ecologica cum ii spun ei.Si dupa vreo 7 luni de exploatare arata ca noua.A mea e si mai pretentioasa ca e crem deschis. Ca o masura de precautie mi-am pus doua pernite pe locurile din fata pt shezut.Sa nu se ia culoarea la blugi pe tapiterie .ca se ia imediat.In rest nu prezinta zgarieturi sau rupturi.Chiar imi pare foarte rezistenta.si e cu 1200 euro mai ieftina ca pielea.:) de 1200 euro care i-am economisit imi mai iau 6 randuri de Sensatek :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.