Jump to content

Am venit de la greci.


fbdcnt

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

am uitat sa va spun, am sunat din grecia sa anunt asiguratorul, allianz. sa stiti ca nici nu a clipit si a zis ca daca vreau in 2 zile am platforma acolo din tara sa imi ia masina. nu ma asteptam, macar stii de ce platesti atita asigurare. in general f amabila si cooperanta. l-a pus si pe cel cu firma de platforme sa ma sune. sa stiti ca noi romanii nu mai suntem totusi asa idioti ca pe vremuri, titlul se disputa intre alte natii.
Link to comment
Share on other sites

Urata treaba...dar paznicii de-acolo, ca banuiesc ca erau la hotelul asta de fitze n-au vazut nimic ???.e posibil ca tocmai ei sa te fi filat...Au luat exact ce se vinde cel mai usor, daca nu cumva la comanda.

Trebuia sa-i fi dat una peste bot politistului ala care radea..

Link to comment
Share on other sites

Pina la urma tot n-am inteles cum ai venit cu masina acasa. Si nici cum te-a ajutat Mr. Wolf si AB, respectiv BMW Asistenta din Germania. Ne povestesti?

111767[/snapback]

 

am venit pe roti. d-l wolff a solicitat de urgenta pt mine asistenta internationala de la bmw assist. m-au sunat in primele zile de 3 ori pe zi. mi-au trimis volanul imediat in 3 zile l-am avut. m-a sunat bmw salonic si mi-au dat imprumut un volan schnitzer sa-l am pana vine asta. jos palaria! :blink: :) :)

Edited by Doru
Link to comment
Share on other sites

vad un topic deschis de bavaria legat de masini furate...in care facea o referinta la o situatie a lui doru....dau cautare doru si vad toate topicurile lui dar ma incapatanez sa deschid cel legat de vacanta.

scriu catre bavaria sa-mi trimita link pentru ca eu credeam ca am orbul gainii...cautam ceva legat de furt...si omul imi trimite...

INCREEEEEDIIIIBIIIIL......

eu zic ca aia de la hotel erau pe mana cu "chirurgii". mama mama.

si eu eram nemultumit de cafeau si mai stie dracu ce din vacanta mea.

in Germania, la un autohaus vad un A4 3.0TDI, s line, nou, IN SHOWROOM cu ce ti-au furat tie lipsa.am chestionat reprezentantul si mi-a spus ca sunt demontate sa nu le fure...apoi vad VW-uri, noi, pe trailer, cu ele scoase din aceleasi motive.

inca imi bate inima si imi vine sa ies sa omor doi vecini desi ma uit pentru a sasea oara la fotografii.

Link to comment
Share on other sites

Doru,sa incerci de curiozitate daca se dezarmeaza alarma,cand deschizi din yala.

Zici ca nu a sunat alarma,si e tare ciudat :blink:

111893[/snapback]

 

mai era sub geam si stateam la un fel de parter inalt, o auzeam daca suna. am sa incerc cu o surubelnita ceva sau alta cheie, cheia ei are chip, oricum nu va suna.

Link to comment
Share on other sites

Da cu parere de rau dar si in Germania se fura exact ca si la tine identic am vazut de n-ori si e Germania,cred ca asa o masina e f f scumpa la asigurare si cei de aici cred ca nici nu imi asigura asa ceva pentru unele tari.Nu ai ce face cu asa o masina buna decat sa o bagi in Garaj seara sau in curte sigura,din pacate peste tot se fura si parere mea e ca au fost mai multi mana in mana cu masina ta.Poate data viitoare mergi cu avionul caci orice alarma daca cineva vrea sa-ti fure ceva tot o face.Ma mira multe caci eu personal fac o parte din electronica unei masini mai ales seria 3.Sunt multe lucruri care se bat in cap dar cate nu se intampla.
Link to comment
Share on other sites

dupa cum am mai zis si in alt topic cu km si alte alea.......nu noi am inventat smecheria, hotia, datul kilometrilor inapoi, manaritul seriilor, etc.

112326[/snapback]

 

 

Mai da-i incolo de hoti,ca au venit de la ei, de la noi,nu mai conteaza.Se intampla multe si din neglijenta si dezinteresul soferului(nu ma refer la Doru).

Tot se spune ca se poate fura orice masina,NU este adevarat.Poate sa o ia pe sus,sa fure din ea,dar nu sa plece pe "roti" cu ea.

 

Au furat X5-ul blindat,al lui Beckham, masina in valoare de 100.000 mii lire sterline.Ce destepti au fost,dar soferul a "uitat" sa armeze GPS-ul,si probabil a uitat si cand a dat cheia hotilor :blink:

Link to comment
Share on other sites

Shocant....asa ceva nu mai in filme am crezut ca pot vedea....genul de scena cand lasi masina in Bronx si cand te intorci e cheala....nici nu imi pot inchipui ce simti cand patesti asa ceva,mai ales ca ai senzatia aia puternica de neputinta...noroc cu Wolf ,ca a fost promt si saritor,cu mine nu putea sa fie asa cand mi-am schimat motorul si nu a vrut sa-mi dea postgarantie...mancal-ar lupii. Edited by the drunk monkey
Link to comment
Share on other sites

sa nu va mire ca fura tot, am auzit de hotzi care au furat shi bushoanele la aragaz :)

sry de cele intamplate doru :blink:

112506[/snapback]

 

Asta e o nimica toata. Am vazut zilele trecute un reportaj avand ca subiect principal iachturile. Spuneau ca la Marea Mediterana (in special in Grecia) exista o adevarata retea de hoti de iachturi. Acestia lucreaza la comanda si in special pentru noi milionari din fosta URSS care nu doresc sa dea 3.000.000 $ pe un iacht si apeleaza la acesti hoti care le fura pentru jumatate din suma. Daca au ajuns sa fure iachturi atunci nu ar trebui sa ne mai mire ca au devalizat masina lui Doru. Se pare ca pentru ei este o nimica toata.

Link to comment
Share on other sites

:blink: incredibil :) imi pare rau Doru. abia ce am venit din Grecia si nu pot sa cred ca acolo se poate intampla asta! eu am inchiriat masina si o mai lasam si deschisa, dar era o toyota. e sfanta inchirierea, te scuteste de neplaceri de genul asta. sorry
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.