Jump to content

Investitie de 8000euro intr-un E36 din '94


sergio_nik

Recommended Posts

  • Replies 236
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Daca bagi 8000 euro intr-un E36 o sa-ti fie mila sa iesi cu el pe sosea sa nu-l distrugi!!

 

Daca vrei sa ti masina poti investii in jur de 2000 sa arate perfect si resul ii pui la banca :twoup:

 

Mai bine o vinzi ,cumperi alta si cu banii scosi din vanzarea E36-lui o modifici pe cea noua!

Link to comment
Share on other sites

Alta.

Există maşini mult mai bune dacă ai 8000 € + cât iei pe maşina ta.

 

Măcar 2000 € bănuiesc că iei pe maşina ta.

 

Dacă mai pui 8000 €, iei un E46 330ci şi ĂŽl pui şi la punct.

 

Vei avea o maşină mult mai bună decât dacă bagi 8000 € ĂŽntr-un E36.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Alta.

ExistĂŁ maÂşini mult mai bune dacĂŁ ai 8000 € + cât iei pe maÂşina ta.

 

MĂŁcar 2000 € bĂŁnuiesc cĂŁ iei pe maÂşina ta.

 

DacĂŁ mai pui 8000 €, iei un E46 330ci Âşi ĂŽl pui Âşi la punct.

 

Vei avea o maÂşinĂŁ mult mai bunĂŁ decât dacĂŁ bagi 8000 € ĂŽntr-un E36.

 

+1

Link to comment
Share on other sites

Aici depinde mult de posibilitĂŁĂžile financiare.

 

Degeaba faci din 316 un M3 dacĂŁ nu ai bani sĂŁ mergi cu el zilnic, iar asta nu e o ruÂşine.

 

DacĂŁ vrei o maÂşinĂŁ de zi cu zi, un E36 330ci ar fi o alegere mai bunĂŁ.

 

Aici depinde mult de posibilitĂŁĂžile financiare.

 

Degeaba faci din 316 un M3 dacĂŁ nu ai bani sĂŁ mergi cu el zilnic, iar asta nu e o ruÂşine.

 

DacĂŁ vrei o maÂşinĂŁ de zi cu zi, un E36 330ci ar fi o alegere mai bunĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Va cer un sfat/o parere. Am 8000 euro si un E36 din '94 316i si sunt intr-o mare dilema: sa imi iau alta masina, mai noua, sau sa investesc toti banii disponibili in E36 si sa o fac calumea??

Voi ce ati face?

 

Daca era coupe si minim un 328 merita sa bagi bani in ea dar asa...

Link to comment
Share on other sites

Voi ce ati face?

316i+8000e= Un M3 superb :twoup:

 

Cel putin eu asta as face. Acum depinde fiecare ce isi doreste.

 

Cam asa zic si eu. Sau eventual un 2.8i si iti mai raman bani de intretinere. Oricum e mai usor de intretinut un e36 fata de un e46. Dar depinde si ce doresti tu de la masina.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Va cer un sfat/o parere. Am 8000 euro si un E36 din '94 316i si sunt intr-o mare dilema: sa imi iau alta masina, mai noua, sau sa investesc toti banii disponibili in E36 si sa o fac calumea??

Voi ce ati face?

 

Daca esti fan E36 vinde 316-le +8000E si iei un M3 E36 intretinut.Daca nu,ia-ti un 325i/330i E46 coupe.

Link to comment
Share on other sites

Vad ca 99% sunt pentru alta masina, ceea ce cred ca e o idee buna pentru ceva mai nou. As munci si as astepta mult prea mult ca sa fac o pisicutza de la zero, chiar daca efortul ar fi pe deplin rasplatit la sfarsit.

M-as duce in Germania sa iau un BMW de acolo cu banii astia, ceva cu Euro 4, ca ce e sub el te rupe la taxe. Dar nu prea cunosc pe nimeni care a mai fost si stie care e treaba, ca sa merg cu el.

Din targurile din Romania, gen Vitan, nu m-as risca sa cumpar, unde 90% din ele sunt luate din afara cu 500mii - 700 mii km, dar care arata foarte bine, si dat kilometrajul inapoi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.