Jump to content

speriat!


LUKAS320d

Recommended Posts

salut tuturor!azi am ridicat capota si am aruncat o privire si constat ca un furtun se misca.....din 2 in 2 secunde.sub furtunul ce pleaca din vasul de expansiune,se afla o piesa...care la randul ei are ceva furtune pe acolo dar mai subtiri.unul dintre furtune care pleaca spre bord se misca asa ...ca si cum ar inchide si deschide o valva ceva,este normal?inca ceva,imediat in dreapta vasului exp,sunt 2 piese ca 2 motorase,pe una scrie bosch si made in franta,aceasta chiar avea o temperatura foarte ridicata....nu puteam tine degetul pe ea,e normal?scuze daca nu am fost prea explicit si mutumesc tuturor!!numai8 bine!!
Link to comment
Share on other sites

Cred ca e o electrovalva de la circuitul de incalzire al habitaclului, asa face si la masina mea da nu m-am speriat.

Da...mai mult ca sigur aia e...era mai simplu daca ar fi spus piesa din fata oalei de amortizor din partea soferului. Am observat si eu ca pulseaza la un interval de timp. Daca pui mana pe el simti cum da un impuls...zic eu ca e ok....

Link to comment
Share on other sites

salut tuturor!azi am ridicat capota si am aruncat o privire si constat ca un furtun se misca.....din 2 in 2 secunde.sub furtunul ce pleaca din vasul de expansiune,se afla o piesa...care la randul ei are ceva furtune pe acolo dar mai subtiri.unul dintre furtune care pleaca spre bord se misca asa ...ca si cum ar inchide si deschide o valva ceva,este normal?inca ceva,imediat in dreapta vasului exp,sunt 2 piese ca 2 motorase,pe una scrie bosch si made in franta,aceasta chiar avea o temperatura foarte ridicata....nu puteam tine degetul pe ea,e normal?scuze daca nu am fost prea explicit si mutumesc tuturor!!numai8 bine!!

eu nu am inteles nimic :twoup:

Link to comment
Share on other sites

lumea incearca sa te ajute si tu esti ironic...ne-ar fi foarte usor sa fim la fel de ironici dar refuzam sa coboram discutia la acest nivel...... :twoup:....iar legat de "pastreaza distanta 320d 150hp" iti aducem aminte ca nu ai un 335 sau m3 sau 850 iar lista poate continua....sub tine nu este decat 316,318,320d.......325, 330, 335, m3 iti dau fum grav dar asta este o alta discutie.... Edited by zeky
Link to comment
Share on other sites

eu zic ca cine are habar cat de cat de ce e sub capota unui 320d-150hp,stie despre ce e vorba!

Si in prealabil sa-si consulte globul de cristal .

si totusi ... eu zic ca ... datu in cartile de tarot e mai ehficint vericule .... hau ... m'am consultat cu regina Magiei Semi-Albe-Partial-Negre( pe alocuri ) si asa este ... hauu... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

sunt colegi care au zis ca nu au inteles nimic,de aceea am spus ca daca ridici capota iti dai seama,referindu-ma la componentele care se afla sub capota,nu ca as avea vreun motor de 335d!si referitor la semnatura,ma refer la faptul ca trebuie sa pastram distanta in trafic.....! :twoup:
Link to comment
Share on other sites

sunt colegi care au zis ca nu au inteles nimic,de aceea am spus ca daca ridici capota iti dai seama,referindu-ma la componentele care se afla sub capota,nu ca as avea vreun motor de 335d!si referitor la semnatura,ma refer la faptul ca trebuie sa pastram distanta in trafic.....! :twoup:

 

Pe toti ne-ai "speriat" cu topicul asta asa ca eu de acum o sa pastrez distanta. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.