Jump to content

Ce model de de 320 d sa cumpar? Model 2004-2005 sau mai noul model din 2005...


marius_syk

Recommended Posts

asta-i ca aia cu vulpea...

 

Dar tot nu mi-ati spus ce model este de preferat?

2004 CU 150 DE CP. PUTERE SAU 2005,2006 CU 163 DE CP.?

 

asta-i ca aia cu vulpea...

 

Dar tot nu mi-ati spus ce model este de preferat?

2004 CU 150 DE CP. PUTERE SAU 2005,2006 CU 163 DE CP.?

 

Diferenta la bani este de 1000-1500 de euro intre ele?

Nu banii ma pun pe ganduri.

Link to comment
Share on other sites

Daca iei fara display, o sa regreti. Mi se pare foarte insipid bordul fara.

 

 

Te referi la E90 ? ASA-I...looks like dracu fara navi :twoup:

 

Da. Eu nici nu pot intelege cum dracu s-au gandit sa il faca fara display. Macar cu din ala mic cum au toate E60-urile standard. Chiar si daca nu iti indica mai nimic pe acolo, sa fi fost modulele de navi si ce mai este, optionale, nu sa fie tocmai monitorul optional. M-as multumi si cu computer de bord si radio pe display, dar sa fie bordul ala frumos.

Link to comment
Share on other sites

Fara gluma, cum adica fara fibra optica? :twoup:

 

Fara navigatie pe centru, fara umflatura aceea care are fibra optica intrucat am inteles ca da niste erori si mai bine lipsa. e vorba de 320 d din 2005,2006.....

 

Probabil de ciuda au spus unii asta... Nu da nicio eroare...

Link to comment
Share on other sites

Daca iei fara display, o sa regreti. Mi se pare foarte insipid bordul fara.

 

 

Te referi la E90 ? ASA-I...looks like dracu fara navi :)

 

Da. Eu nici nu pot intelege cum dracu s-au gandit sa il faca fara display. Macar cu din ala mic cum au toate E60-urile standard. Chiar si daca nu iti indica mai nimic pe acolo, sa fi fost modulele de navi si ce mai este, optionale, nu sa fie tocmai monitorul optional. M-as multumi si cu computer de bord si radio pe display, dar sa fie bordul ala frumos.

 

Da, sunt total de acord, e groaznic :) Bordu` ala curbat e altceva :( La E46...nu se vedea/simtea daca avea sau nu, bordul era la fel :(

 

 

Fara gluma, cum adica fara fibra optica? :twoup:

 

Fara navigatie pe centru, fara umflatura aceea care are fibra optica intrucat am inteles ca da niste erori si mai bine lipsa. e vorba de 320 d din 2005,2006.....

 

ZAU ca nu mi-a dat nicio eroare :D

Link to comment
Share on other sites

Am mers cu ambele tipuri E46 si E90 si nu pot spune decat ca E90 este cu ani lumina peste E46 din toate punctele de vedere. Fara niciun dubiu as achizitiona E90 320d

 

Si eu am mers cu amandoua...nu stiu daca-s chiar ani lumina diferenta...dar oricum, e diferenta, e peste, e normal...

Dar...in acelasi timp...decat sa-ti iei un E90 chel...mai bine un E46 full...

Adica un E90 fara angel eyes + xenon, cu volan clasic (ala urat rau) si fara navigatie...e cea mai urata treaba...

Nu mi-as fi luat asa ceva in niciun caz :twoup:

Cand m-am dus in Germania dupa actuala masina...am plecat cu urmatorul gand ...

320d sau 520d in primul rand..., daca-mi permit ...daca-mi ajung banii :) In acelasi timp...am zis decat seria 5 2004 cu 300 000 km ...mai bine seria 3, 2006 cu 150 000 ...si l-am gasit la 107 000 :)

Daca n-aveam bani de seria 3 E90 cu TRAPA (neaparat, nu concep fara:) ) ...navigatie, angel eyes + xenon, 320d, nu 318d...6 + 1 vit, etc...mai bine imi luam o super smecherie de seria 3 E46 full de full, de la mama lui :(

 

Adica...nu stiu altii cum sunt...dar eu am cateva conceptii :

 

1. decat seria 5 cu 300 000 km...doar sa ma dau mare ca am seria 5...mai bine seria 3 cu 150 000

2. decat seria 5 cu motor de 2000 cmc ...mai bine seria 3 cu motor de 2000 cmc... (ma rog, desi aici as fi acceptat totusi seria 5 cu motor de 2000, treaba asta cu motor de 2000 sau 3000 e mai nasoala /vizibila la audi...decat un A6 cu motor de 2000, mai bine un A4 cu motor de 2000 sau 3000...pe asa e minim 3000 , de bun simtz:) ) ....cum la fel, daca-ti iei seria 5...ia-ti frate un 3000 macar ...asa...cu 520d...mi-ar fi fost cam rusine :( . 525d ala vechi (2004 i mean) sucks...are doar 163 de cai... 500 de cmc in plus means taxa mai mare...impozit mai mare...consum mai mare...si pentru ce? Pentru nimic :D un 520d are 163 de cai acum...asa mai da :D

3. decat E90 chel si urat...mai bine un E46 full, deosebit :D

Link to comment
Share on other sites

ia e90 daca gasesti unul ok. spun asta doar dpdv economic (vei pierde mai putin la pret cand ai sa-l vinzi la randul tau). eu consider e90 o masina fara personalitatea specifica bmw, motiv pt care nu mi-am schimbat inca e46-le, care la randul lui e invechit. astept noul 3-ar sa vad daca ma convinge.
Link to comment
Share on other sites

ia e90 daca gasesti unul ok. spun asta doar dpdv economic (vei pierde mai putin la pret cand ai sa-l vinzi la randul tau). eu consider e90 o masina fara personalitatea specifica bmw, motiv pt care nu mi-am schimbat inca e46-le, care la randul lui e invechit. astept noul 3-ar sa vad daca ma convinge.

 

ai si tu dreptatea ta :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.