Jump to content

Classic E30


archimede

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Noutati nu ar fi. In maxim doua luni, va veni kit-ul complet m-tech II ( din fibra :twoup: )

 

Daca mai doreste cineva kit-uri/elemente caroserie M-tech II sa strige aici sau pe PM. Nu sunt pe stoc, ci se fac pe comanda. Atasez si o poza cu bara fata+fusta.

post-35349-1274786050_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Daca mai doreste cineva kit-uri/elemente caroserie M-tech II sa strige aici sau pe PM. Nu sunt pe stoc, ci se fac pe comanda. Atasez si o poza cu bara fata+fusta.

La ce bani? M-tech I poti face?

 

 

Pe vineri iti dau un raspuns. Spune-mi ce anume te intereseaza. gasisem si ceva piese originale.

Link to comment
Share on other sites

M tech 1 nu cred ca ti-l poate face Alexe,sau acum depinde de meserias,si la m tech 1 ce faci cu eleronul?daca e ti-l face tot din fibra?cam complicat,iar original cam greu de gasit m tech 1,am vrut eu sa iau eleron m tech 1 la urs acum 4 ani,gasisem dar al meu era facelift si nu prea se imbina....,iar la m tech 1 nu stiu daca proiectoarele sunt aceleasi ca marime cu cele de e30 non facelift.
Link to comment
Share on other sites

M tech 1 nu cred ca ti-l poate face Alexe,sau acum depinde de meserias,si la m tech 1 ce faci cu eleronul?daca e ti-l face tot din fibra?cam complicat,iar original cam greu de gasit m tech 1,am vrut eu sa iau eleron m tech 1 la urs acum 4 ani,gasisem dar al meu era facelift si nu prea se imbina....,iar la m tech 1 nu stiu daca proiectoarele sunt aceleasi ca marime cu cele de e30 non facelift.

 

De asta am spus ca spre sfarsitul saptamanii pot da un raspuns. Da, e mai greu la m-tech I dar nu imposibil.

 

In legatura cu eleronul, nu prea se poate face din fibra. Daca te intereseaza, este in bucuresti de vanzare cu 200 ron, original.

Edited by archimede
Link to comment
Share on other sites

M tech 1 nu cred ca ti-l poate face Alexe,sau acum depinde de meserias,si la m tech 1 ce faci cu eleronul?daca e ti-l face tot din fibra?cam complicat,iar original cam greu de gasit m tech 1,am vrut eu sa iau eleron m tech 1 la urs acum 4 ani,gasisem dar al meu era facelift si nu prea se imbina....,iar la m tech 1 nu stiu daca proiectoarele sunt aceleasi ca marime cu cele de e30 non facelift.

 

De asta am spus ca spre sfarsitul saptamanii pot da un raspuns. Da, e mai greu la m-tech I dar nu imposibil.

 

In legatura cu eleronul, nu prea se poate face din fibra. Daca te intereseaza, este in bucuresti de vanzare cu 200 ron, original.

 

 

 

Merge mentat pe un urs din 1986 m tech 2 ? si cat costa ?

Link to comment
Share on other sites

M tech 1 nu cred ca ti-l poate face Alexe,sau acum depinde de meserias,si la m tech 1 ce faci cu eleronul?daca e ti-l face tot din fibra?cam complicat,iar original cam greu de gasit m tech 1,am vrut eu sa iau eleron m tech 1 la urs acum 4 ani,gasisem dar al meu era facelift si nu prea se imbina....,iar la m tech 1 nu stiu daca proiectoarele sunt aceleasi ca marime cu cele de e30 non facelift.

 

De asta am spus ca spre sfarsitul saptamanii pot da un raspuns. Da, e mai greu la m-tech I dar nu imposibil.

 

In legatura cu eleronul, nu prea se poate face din fibra. Daca te intereseaza, este in bucuresti de vanzare cu 200 ron, original.

 

 

 

Merge mentat pe un urs din 1986 m tech 2 ? si cat costa ?

 

Nu stiu sa-ti dau un raspuns care sa te satisfaca in proportie de 100%.

Ar trebui sa mearga, daca e completa bara. Intreaba si tu pe la cei care au mai incercat asta. Eu am facelift-ul, si nu am de unde sa stiu, nu am incercat.

kit-ul exterior este complet cu exceptia eleronului, care nu se prea poate face din fibra ( e greut, mai ales ca este din doua bucati ).

 

Pretul ti l-am trimis prin PM.

 

Seara placuta.

Link to comment
Share on other sites

Bine ca ne-ai luminat. Pe comanda se poate aduce capac portbagaj+ eleron M pentru modelele non-facelift cu stopuri inguste.

Nuprea prezinta garantie :twoup:

 

 

Nu stiu ce ai vrut sa spui, mai ales ca legi si cuvintele intre ele.

Daca te intereseaza ceva, trimiti PM. Nu poluezi aiurea topicul. Multumesc pentru intelegere.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Bine ca ne-ai luminat. Pe comanda se poate aduce capac portbagaj+ eleron M pentru modelele non-facelift cu stopuri inguste.

Nuprea prezinta garantie :twoup:

 

 

Nu stiu ce ai vrut sa spui, mai ales ca legi si cuvintele intre ele.

Daca te intereseaza ceva, trimiti PM. Nu poluezi aiurea topicul. Multumesc pentru intelegere.

 

Scuze era vorba ca nu cred ce zice bogdy:d

REVENININD acum potti pune si poze cu ce ai pus pe masina si cat au costat?

Link to comment
Share on other sites

Bine ca ne-ai luminat. Pe comanda se poate aduce capac portbagaj+ eleron M pentru modelele non-facelift cu stopuri inguste.

Nuprea prezinta garantie :twoup:

 

 

Nu stiu ce ai vrut sa spui, mai ales ca legi si cuvintele intre ele.

Daca te intereseaza ceva, trimiti PM. Nu poluezi aiurea topicul. Multumesc pentru intelegere.

 

Scuze era vorba ca nu cred ce zice bogdy:d

REVENININD acum potti pune si poze cu ce ai pus pe masina si cat au costat?

 

La ce te intereseaza sa iti spun pretul ?! Momentan sunt in brasov la facultate. Pe 8 iulie iau vacanta, preconizez ca pana la sfarsitul lui iulie sa pun totul pe masina [ amortizoare fata bilstein, arcuri ( nu m-am decis daca sa fie 60/40 sau 60/60 ) , etc. ]. Plus ca mai am de bibilit pe la ea, vreau sa ii fac farurile ' hella smoked ' cu tot cu cruce ( traiasca Caius ) , nasul negru, si asa mai departe.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Masina nu a mai suferit vreo modificare. Lipsa timpului ma ucide. De pe 8 iulie merg acasa si ma apuc '" in forza "' de ea. vineri spre sambata ajunge kit-ul m-tech II ( voi pune 2-3 poze cu el finisat, pe masina va fi urcat mai tarziu ).

P.S daca este cineva interesat de admisia de 2.5 + rampa de injectoare, sa-mi dea un PM. Vreau sa o dau, pentru licenta, va urma ceva mai dragut decat un M50B20. ( Admisia este ideala pentru M50B20 / M50B28. )

Edited by archimede
Link to comment
Share on other sites

Am gasit 4 jante Borbet A 4*100 cu 7j pe 15"( cu 450 ron ). poze dupa polisare, lacuire, roluire, echilibrare, etc. Daca are cineva 2 jante pe 15/16" cu 7.5 J sau 9J sa-mi dea un PM.

 

Bara fata + bara spate au 'iesit' din matrita si abia zilele astea au intrat la finisat. Poze sper sa spre sfarsitul saptamanii viitoare ca mai mult am vorbit decat sa pun poze :twoup:

Edited by archimede
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Astazi a sosit caseta directie + capete bara ( E36 ) nu curge, si urmeaza pompa servo, furtune, vas, suport, cruce cardanica si cardan de servo.

 

 

 

S-ar putea sa pun mana pe o masina pentru piese ( numere de italia ),este vorba de un E30 coupe rosu de prin 89. Proprietarul nu stie ce vinde ( am fost intr-o tiganie, la marginea bacaului ). Masina are eleron M-tech II original din plastic(pe care vroia 50 E - in bucuresti se dau cu 150 E ), bandouri M-tech II originale din plastic, geamuri electrice, interior piele, si cam atat am putut observa de la exterior. Sper sa-mi fac un cadou de ziua mea care este pe 15. :twoup:

 

Sanatate.

Link to comment
Share on other sites

Da, e turbina cu care vin motoarele de 1.8T din grupul VAG, numai ca Golf-urile 4 1.8T au 150 de cai doar cele "Edition30" au 180, care au cum ai spus tu K04, la fel ca si Seat-urile Leon 1.8T tot 180.

 

Bafta cu proiectu!

 

 

de fapt cred ca e vorba de cele de pe Golf V, nu IV. respectiv 200 hp gti si 230 edition 30.

 

@archimede

 

imi place mult proiectul tau si imi place si mai mult faptul ca il pastrezi cat mai aproape de original. succes

Link to comment
Share on other sites

eu ma refeream strict la turbina. adica banuiam ca o va folosi pe aceea de pe Golf V gti

 

de aceea spuneam mai sus ca este vorba despre "cele" de pe......adica turbinele (de fapt turbina, ca e una singura) puse pe modelele respective

Edited by Piratu'
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.