Jump to content

Stele EuroNCap ?


costinlogin

Recommended Posts

De curiozitate cate stele a scos seria 5 in general si e39 in particular la testul asta ??? Sper sa nu-mi dea careva in cap dar chiar n-am auzit nimic de asta ...tot timpul in schimb aud de Renault ca obtine numai 5 STELE :blink: ...poate cineva sa-mi dea un link sprea asemenea teste cu BMW ? Multumesc!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ce anume?marionetele supravietuiesc mereu testelor?c`mon,daca renault are 5* la test,cine pune la`ndoiala BMW-ul?

 

Pai tocmai asta e, au aparut unele surse care sustineau ca, din contra, E60 a obtinut rezultate destul de modeste in testele EuroNCAP, comparativ, de exemplu, cu cutiutza aia de chibrituri care se cheama Clio, dupa cum se vede si de aici: http://www.euroncap.com/content/safety_rat...p?id1=4&id2=208

No offence pt. posesorii de Clio, eu conduc o Vectra B1, deci nu ma dau mare.

Era si un topic pe aici pe forum care se referea la chestia asta, parca...

Edited by john_taff
Link to comment
Share on other sites

chiar daca e39 are 4 stele, eu totusi cred ca totul intr-un accident tine de norocul omului oricati bani dai pe masina, putini sau multi, si intrati pe linkul acesta sa vedeti cum o masina de 1 mil de euro sau dolari te poate ucide http://www.wreckedexotics.com/enzo/enzo_20051103_004.shtml :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

Astea sunt accidente cu puncte fixe unde intr-adevar un Clio ar putea fii mai bun decat un Seria 5, daca obiectul lovit este un perete usor deformabil, dar daca te gandesti ca pe strada gasesti masini si copaci, prefer sa fiu in seria 5. Cu seria 5 daca intri in copac prea tare il rupi si mai continui putin deplasarea, deci nu este o decelerare foarte mare, pe cand clio fiind mai usor se va oprii in copac si desi are mai multe stele va avea o decelerare mai brusca, si deci va fii mai grav.

Daca intrii pe contrasens si te lovesti de un clio cu un seria 5, clio va face pasul in spate, fiind mai usor, si iarasi esti mai in siguranta intr-un seria 5 :blink:. Deci eu as prefera ca si siguranta seria 5. iar per total in nici un caz clio.

Link to comment
Share on other sites

chiar daca e39 are 4 stele, eu totusi cred ca totul intr-un accident tine de norocul omului oricati bani dai pe masina, putini sau multi, si intrati pe linkul acesta sa vedeti cum o masina de 1 mil de euro sau dolari te poate ucide http://www.wreckedexotics.com/enzo/enzo_20051103_004.shtml :blink:  :)

127058[/snapback]

 

cine la pus sa mearga cu viteza....VITEZA se plateste :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.