Jump to content

V�ND X3-ul 3.0sd


c6t9

Recommended Posts

Ori sunt eu blonda in seara asta, ori nu mai inteleg aritmetica !

 

Deci, @trafic spune ca daca-i faci o reducere cat tva-ul, o cumpara, adica cu aprox. 22.600 euro il ai de client.

 

Tu, spui ca nu ai cum sa reduci la mai putin de 22.000 euro, de unde eu inteleg ca, ai da-o cu 22.000.

 

Asadar, pretul minim acceptat de tine e 22.000, @trafic iti ofera 22.600, dar tot nu faceti tranzactia !

 

E ceva ce nu inteleg eu sau te-ai exprimat tu gresit in ceea ce priveste pretul minim !

 

 

Oricum, marfa rau masina, pacat ca o vinzi !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Ori sunt eu blonda in seara asta, ori nu mai inteleg aritmetica !

 

Deci, @trafic spune ca daca-i faci o reducere cat tva-ul, o cumpara, adica cu aprox. 22.600 euro il ai de client.

 

Tu, spui ca nu ai cum sa reduci la mai putin de 22.000 euro, de unde eu inteleg ca, ai da-o cu 22.000.

 

Intelegi gresit. :twoup: Ai extras din context, ideea era ca n-are cum sa reduca la mai putin de X cand piata e aia care o arata el. Intelegi acum?

Link to comment
Share on other sites

nu am cum sĂŁ reduc la mai puĂžin de 22k€

 

Uite, mai extras din context de atat nu se poate si, totusi, in exprimarea de mai sus, eu inteleg ca o da daca i se ofera minim 22.000 euro ! Tu intelegi altfel limba romana ?

Link to comment
Share on other sites

tu o intelegi altfel se pare :twoup:

 

Ia-o asa: Nu pot sa reduc pretul la 21.900 avand in vedere ca.....

 

 

acuma intelegi?

 

Exact, asta e ideea. Trafic2k i-a oferit practic 22k, si el a zis ca nu poate sa reduca la 22k avand in vedere etc.

 

Facem exercitii de gramatica pe topicul omului.

Link to comment
Share on other sites

Ideea e cã nu aº Încerca sã o spãl cu jet acum când nu are oglinzi, risc sã intre apã În uºi ºi ar fi pãcat, dacã o vând nu trebuie sã-mi bat joc de ea.

 

poti sa o speli cu atentie , cu jetul la distanta in zona oglinzilor

Link to comment
Share on other sites

Am scris bine, dar n-am stat să calculez la centimă, am făcut din ochi şi pot spune că mi-a dat pe acolo Âą, e mai greu să scoţi TVA-ul fără calcule pe hârtie.

 

Ideea era că nu pot să cobor la preţul ăla când piaţa e cât de cât alta (la o maşină cu de vreo 3 ori km ĂŽn plus). Dar de principiu eu nu vând maşinile foarte scump, unii pe aici le ştiu şi pe celelalte pe care le-am avut şi le-am dat foarte rezonabil şi erau ca noi. Mă interesează să o vând, dar sunt nişte limite.

 

Am avut grijă şi de piele, nu e crapată, ĂŽmbătrânită etc.

 

Greu cu jetul, n-am de ce să risc, trebuie să pun oglinzile cât de curând.

 

Preţul cel afişat, topicul este deschis discuţiilor, unii au ĂŽnţeles ce trebuia. Nu a fost nici o reducere atât de mare şi mai ales sub preţul oferit :twoup:

Edited by c6t9
Link to comment
Share on other sites

Unde vezi tu scris, nu pot sa reduc la 22.000 ? Scrie mare si tare, nu pot sa reduc la MAI PUTIN DE 22.000 !!! In fine, e mai interesant sa incerci sa dai peste nas cuiva decat sa citesti tot ce a scris el acolo !

 

In fine, probabil s-a exprimat omul gresit.

 

Oricum, ma dau batut si nici eu nu vreau lectii de gramatica. Eu, prin "nu pot la mai putin de x" inteleg ca x ar fi o suma acceptata. Voi, intelegeti ce vreti.

 

Pacat ca traim in nenorocita asta de tara si ca hotii astia nenorociti pot dispera asa tare un om incat sa-l faca sa-si vanda masina !

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

ma omule iti mai explic odata

 

Trafic i-a oferit omului undeva la sub 22.000 euro.la care omul a raspuns: nu pot sa o vand la mai putin de 22.000(adika oferta lui trafic!!!!!!!!) avand in vedere ca se cere 30.000+ pe o asemenea masina.

 

daca nici acuma nu ai inteles, recomand sa te faci totusi ca ai inteles :twoup:

Link to comment
Share on other sites

deci care e pretul masinii acum ? Ca nu se intelege prea bine

 

AcelaÂşi, 27.000 €, topicul merge mai departe, deschis discuĂžiilor.

 

Mai bine luam o hârtie ºi calculam la centimã :)

Oricum cred cã se ÎnÞelegea din context despre ce e vorba, nici eu nu eram destul de nebun sã cobor ºi mai puÞin decât oferea el ºi nici el sã nu accepte :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.