Jump to content

Cunoasteti masina,ceva istoric?


Sorin7650

Recommended Posts

Niciun e46 nu are DPF!

 

Credca anumite serii facute pt. Danemarca sau Suedia (nu stiu exact) parca aveau si DPF. Si puterea motoarelor era redusa umpic, fL de 150 cai avea parca vreo 130 de cai.

Insa nu mai tin minte exact, oricum aici pe forum a fost toata discutia.

Danemarca, Suedia, pare-mi-se ca si Elvetia, pretind impozite in functie de puterea motoarelor, 320d FL fiind declarat ca avand 127 CP pentru aceste tari, ai dreptate. Dar nu cred ca au fost proiectate cu DPF. Ma documentez, dar nu cred pentru ca diferenta de proiectare este destul de mare si nu cred ca renta pentru ei...

Are dreptate,al meu 320D an 2004 6 viteze are 126 cp...provenienta Belgia si am filtru de particule :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Referitor la E46 ala cu care ai inceput topicul ai putea sa mai pui odata link, sau macar sa imi zici ce nr avea ca am gasit vreo 2 Bmw 320 la Craiova si nu mai stiu de care vb.

Pana la urma stie cineva masina respectiva? Daca as sti ca nu a fost dauna sau revopsita toata si merge bine as face un drum de la Galati la Craiova sa o vad-iau ca sunt in cautare de asa masina.

Daca tot am intervenit pe topicul asta chiar daca nu este al meu sa stiti ca si eu oscilez intre un 320D de 150 cai sau E39 520 de 136 cai, stiu ca este diferenta mare intre ele la demaraj dar de tras trage si E39 si se intinde la drum, acum ca nu are chiar asa de mare demarajul ca E46-le, dar ca si viteza maxima se duce binisor, ba chiar destul pentru drumurile noastre. Dupa cum am vazut ca toata lumea recomanda 525d, chiar mi-ar placea asa masina, dar pacat de taxele astea nesimtite, in special de impozitul ala care anul asta am inteles ca a sarit de 800lei pe an pentru 525d de la 440 lei cat era anul trecut si nu zic ca nu mi-as permite sa ii dau odata pe an, dar numai sentimentul ala ca platesc degeaba pentru ceva la jepcarii astia de la stat ma face sa ma gandesc de 2 ori inainte daca merita 520 sau 525.

Daca stiti vreun E39 520d curat si neaccidentat si care sa fie intretinut corespunzator sau un E46 Fl de 150 cai si in special daca se poate cu 6 trepte si berlina da-ti si voi un pm.

Link to comment
Share on other sites

este si acum de vanzare masina,dar eu nu mai vreau e46, am avut 2, am reusit sa vand unul, gata... vreau clasa urmatoare, ma indrept mai mult pe confort :twoup:

 

masina aceea de la craiova are numere de HD, cred ca a luat-o omul intr-un schimb ceva...oricum are mai multe masini la vanzare, asta mi-am dat seama dupa ce am dat un search pe google cu nr de tel. sa stii k masinile ieftine pe autovit, rareori sunt ocazii sau chilipiruri...deobicei sunt cam terminate si cu foarte multi km,chiar daca pe bord arata 140-150 de mii. dar, sunt si masini bune la preturi mici...cel putin stiu asta, pentru ca am avut prieteni cu masini superbe, cu paket individual,cumparate din Germania,masini pentru oameni foarte pretentiosi...si le-au dat pe preturi foarte mici din nevoia disperata de bani; dar asta este...sa speram ca o sa se mai indrepte lucrurile.

 

acesta este link-ul cu e46 din primul post,cel de pe autovit : http://autovit.ro/bmw-320-C13538903.html

 

mult succes...si ai grija de banii tai, ca presupun ca nu i-ai furat :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.