Jump to content

Problema inchidere centralizata la un 318iS


george blaga

Recommended Posts

Salutari,

de curand am devenit si eu proprietarul unui 318iS '93, cel de la care am luat masina mi-a zis ca inchiderea centralizata din cheie nu merge deoarece e gata bateria, am pus baterie noua, ledul se aprinde la cheie dar nu actioneaza usile in nici un fel. Care ar putea fi problema si ce ar trebuii sa verific inainte sa o duc la un service?

 

M-ar interesa in viitorul apropiat sa-mi cumpar si un radiator de clima pentru masina avand in vedere ca vine vara, aveti idee cam cat m-ar costa radiatorul (Nou sau Second Hand) si instalara acestuia?

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Daca merge din cheie inseamna ca inchiderea centralizata e buna, trebuie sa verifici alarma si modul cum este aceasta legata. Daca dupa ce pui baterie in telecomanda tot nu merge iti recomand sa mergi la un centru de montat alarme sa se uite un electrician.
Link to comment
Share on other sites

Am fost la un electrician dar a zis ca nu se baga la BMW, o sa mai incerc sa merg si la altii, nu as vrea sa ajung la service-ul autorizat BMW. Daca imi poate recomanda cineva un electrician bun in Oradea deoarece eu nu prea stiu.

Telecomanda din imagine este originala sau nu, stie cineva?

Edited by george blaga
Link to comment
Share on other sites

Am fost la un electrician dar a zis ca nu se baga la BMW

 

Mai, eu sincer chiar nu-i inteleg pe astia. Auzi tu, nu ma bag ca-i BMW. Da ce are daca-i BMW?

Astia is genul de oameni care, probabil de frica sau cine stie, nu vor sa auda de instalatia electrica de la bmw. Si cand te gandesti ca BMW-ul are printre cele mai simple instalatii, totul e modular, se desface usor, intr-un cuvant se lucra usor pe partea electrica la bmw. Ce se face daca-i vine cineva cu un passat 3bg? acolo sa vezi instalatie electrica complicata si fire, din instalatia lui faci toata instalatia la 2 bmw-uri si mai raman si ceva fire.

Link to comment
Share on other sites

Ok, o sa merg maine la un electrician sa se uite la ea, merci pentru raspunsuri.

 

ori nu este telecomanda de la alarma care o ai pe masina ori nu ai legat modulul de la alarma la inchiderea centralizata...

cand apesi pe butonul de la telecomanda se activeaza alarma ? se intampla ceva se aude bep bep ?

P.S. Alarmele Viper din cate stiu eu sunt in top... printre cele mai tari alarme...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.