Jump to content

e90 320d


Cristian.O

Recommended Posts

Gata, a sosit momentul? :twoup:)

Arata bine, dar nu cred ca ai fost in Braila pana acum sa vezi ce oameni sunt pe acolo :)

N-as lua din sud, ia tot din zona sau din Germania.

Eu masina am luat-o tot din Braila si tin va anunt ca chiar sunt multumit de ea

Omul a intrebat daca cunoateti masina nu a intebat daca sa o cumpere din sud sau cine stie de unde din alta parte

Link to comment
Share on other sites

Este bine sa mergi la fata locului

Eu am cautat timp de 5, 6 luni un audi A4 dar cand am gasit bmw-ul asta am mers direct la proprietar( un baiat foarte de treaba) am vazut masina am fost la test si seara am plecat cu masina acasa

Acum depinde si de protprietar nu toti sunt la fel

Link to comment
Share on other sites

Cristi,

Intra pe autovit si vezi ce kilometraj au masinile vandute in sud si ce kilometraj au cele din Transilvania. Al dracu, toate alea bune se vand in sud...

Daca tot ai posibilitatea, ia din Germania.

Legat de Braila, e un oras vai steaua lui.

Stii masina mea de dinainte luata din Arges? Era o fosta dauna totala. Cred ca ti-am zis. Luata de la un politist!

Ti-am povestit de ala cu Volvo din Valcea care spunea ca masina are 87.000km si cand am ajuns acolo avea 170.000 la ultima revizie din Belgia?

Plus majoritatea care raspund la telefon cu "da sefule", "impecabila, pentru cunoscatori, full option"...

Ce sa zic...daca baietii zic ca e ok, ia din sud!

Totusi, masina s-ar putea sa fie ok. Mai stii...

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare totusi cam mic pretul pe care il cere pe masina, iar km nu sunt exagerat de multi. Dar poti merge sa vezi masina si daca tot accepta orice test, mergi la o reprezentanta BMW dar nu de la el din zona, pentru ca de multe ori cei ce se ocupa cu masini second hand sunt intelesi cu cei de la reprezentante.
Link to comment
Share on other sites

Asta

e masina.

Daca te intereseaza anunta-ma, eu vreau sa trec la o motorizare mai mare.

Un scurt istoric al masinii: cumparata in iulie 2008 din Hannover cu 105.000km, acum are 161.000km

Schimbate urmatoarele:

1. turbina in februarie 2009, km aprox. 130.000 cost 4000lei

2. DDE (ECU) calculatorul motorului schimbat pe 09.07.2009 la 138.678 km cost 4000lei

3. fulie vibrochen (arbore) schimbata la 160.104km cost 870lei

4. rolele si curelele schimbate la inceput, pe la 110.000km aprox.

„Avarii” suferite:

1. am lovit un caine si mi-a spart farul drept. Inlocuit cu unul nou pe casco.

2. mi-a atins un taximetrist spoilerul spate si l-am revopsit.

3. am intrat intr-o groapa si am atins spoilerul fata si s-a strambat. A fost indreptat si revopsit. De asemenea si pragul dreapta a fost revopsit din cauza ca il atinsesem si se bombase intr-o anumita zona.

 

Ce mai trebuie schimbat acum sunt cauciucurile, sunt tocite si am unul taiat pe stanga spate pe dinauntru. Dimensiunile sunt 255/40/R17 spate si 225/45/R17 fata.

 

P.S. link cu alimentarile...

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Pretul nu este secret, eu as vrea 13.000. Am intretinut-o foarte bine si nu as da-o pentru mai putin. Si am si bagat destui bani in ea, am strans o gramada de facturi.

Astazi i-am comandat si anvelopele noi, astea sunt:

Ventus V12 Evo 255/40 ZR17 98Y XL 4PR +

Ventus V12 Evo 225/45 ZR17 94Y XL 4PR

Mi s-au parut foarte bune in teste.

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.