Jump to content

Cumpar BMW (schimb)


ewy

Recommended Posts

Salutari

Doresc sa cumpar un 320 Diesel, an de fabricatie cit mai recent.

Pot oferi la schimb un Audi A6, din 2000, motor 2,5 TDI - 180 Cp, combi, imatriculat unic proprietar, full extra (fara piele), modelul QUATTRO (4X4 permanent), la pretul de 7200 usor neg.

Masina sta nefolosita.

Astept oferte ...

post-36161-1275484950_thumb.jpg

post-36161-1275484971_thumb.jpg

post-36161-1275484992_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

am scris full extra, sa nu ma apuc sa insir toate optiunile

nu are navi, piele, si PDC in rest eu cred ca are de toate...

alte critici?

mai are pana la de toate...nu are spalator far(poate nici xenon), nu are trapa, nu are pachet S-line, nu are scaune incalzite, nu are Bose, nu are PDC, s.a.m.d., asta asa ca idee pentru a combate sintagma asta de ''full'' sau ''full extra'', ambele fiind folosite de obicei de samsari(nu insinuez ca tu esti, departe gandul de mine) in ideea de a induce in eroare cumparatori neavizati de automobile. Scuze daca te-am indispus, nu am vrut sa fiu rautacios, insa am avut si modelul asta de A6 si urmatorul si stiu destul de multe despre marca si dotarile pe care le ofera Audi. Bafta la vanzare/schimb!

Link to comment
Share on other sites

celor intradevar interesati de masina, le voi oferii toate detaliile....

si... nu sunt samsar sau comerciant de masini, masina face parte din hoby-ul meu.

vreau sa dau/schimb Audi-ul, sa ma pot intoarce la marca mea preferata....

Link to comment
Share on other sites

celor intradevar interesati de masina, le voi oferii toate detaliile....

si... nu sunt samsar sau comerciant de masini, masina face parte din hoby-ul meu.

vreau sa dau/schimb Audi-ul, sa ma pot intoarce la marca mea preferata....

daca era berlina m-ar fi interesat, dar de ce nu iti mai place audi-ul? ce ti se pare diferit sau ce iti place mai mult la bmw? A ta, desi are 180cp, te cam fugareste bine un 320d de 150cp, am un prieten care avea 320d cand aveam a6 quattro de 180cp si se tinea destul de aproape de mine, nu reusea sa ma depaseasca insa nici nu il lasam in urma prea tare, m-am cam desumflat asa :twoup:, credeam ca e mai puternic audi-ul meu insa era doar pe hartie, raportul cp/kg era acelasi, 150cp/1500kg si 180cp/1750 iar la Audi se mai si pierde din putere prin quattro...asta ca o mica comparatie intre cele 2, desi sunt din clase diferite.

Link to comment
Share on other sites

Dragilor

Am avut mai multe modele de BMW incepind de prin anii 1990 incoace......

Sa se inteleaga ca sunt fun BMW...

Audi, l-am luat la un schimb, sta nefolosit (am masina de servic), si este prea mare nevoile mele.

Vreau sa ma intorc la BMW, .... simplu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.