Jump to content

[Vand] 320d E90


hornetb

Recommended Posts

din acelasi motiv ca si tine am pus si eu masina aici.nu tin sa o vand ba chiar vreau daca se ofera cineva sa schimbe cd player professional de pe o masina care o vine cu al meu bussines si diferenta....

vreau sa vad ce spun carcotasii si care este pretul care l-ar oferii pe masina.de vandut o masina in aceasi stare cu a mea nu se vinde in vremurile noastre....

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=80955

Link to comment
Share on other sites

din acelasi motiv ca si tine am pus si eu masina aici.nu tin sa o vand ba chiar vreau daca se ofera cineva sa schimbe cd player professional de pe o masina care o vine cu al meu bussines si diferenta....

vreau sa vad ce spun carcotasii si care este pretul care l-ar oferii pe masina.de vandut o masina in aceasi stare cu a mea nu se vinde in vremurile noastre....

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=80955

 

 

e cel mai prost loc sa vinzi o masina pe forum aici !!! :twoup: :) :)

Link to comment
Share on other sites

e cel mai prost loc sa vinzi o masina pe forum aici !!! :twoup: :) :)

 

nu e mai prost ca altele . Si daca exista 1-2 clienti reali , merita listate . Cine cauta masina nu sta la caterinca , discuta serios si negociaza .

Link to comment
Share on other sites

e cel mai prost loc sa vinzi o masina pe forum aici !!! :) :) :(

 

nu e mai prost ca altele . Si daca exista 1-2 clienti reali , merita listate . Cine cauta masina nu sta la caterinca , discuta serios si negociaza .

 

adevar graiesti... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pe 12 iunie scriam ca...

 

"Am rezolvat din "problemele" masinii :(

 

Mai exact...problema nr. 2. , 3. si 4. ...adica am inlocuit siguranta de la bricheta si merge, am schimbat uleiul de frana (am pus ATE) si am schimbat cele doua burdufuri care protejeaza amortizoarele de praf (am pus SACHS)."

 

Astazi, 3 iulie...mai scriu ca: am mai rezolvat doua din "probleme", adica 5 si 6 ...am schimbat bieletele antiruliu de pe fata si am pus 4 cauciucuri foarte bune (second, adevarat, dar sunt fff bune, 215/55/16 fata si 225/55/16 spate, altfel sta masina pe curbe:) ) ...

 

Am mai schimbat asa pentru linistea mea cele doua curele (servo + alternator).

 

In continuare ...masina mai are urmatoarele "probleme" si vi le zic, ca vreau s-o vand neaparat :( :

 

1. nu prea-i merge butonul ala de la IDRIVE...nu merge cand e sa apesi pe el, ba merge...ba nu merge... - N-A MAI FOST TIMP SA SE UITE BAIATUL LA EL, ERA TARZIU...

7. bara din fata a fost zgaraiata in stanga de-un dobitoc...am gasit-o in parcare asa

8. mai are mici zgaraieturi...pe ici pe colo...unele asa erau de cand am luat-o...altele au mai aparut pe parcurs...cred ca orice masina are...mai ales una neagra...in sensul ca se vad mai mult/bine

 

Cam asta e situatia acum...la zi :D

 

 

frumos topic , m am distrat :D iti urez bafta la vanzare

 

Sunt convins, ms, ms :D

 

ofer 25 000 negocibabil in sus

 

Multumesc, stima si respect etern :punk:

 

ofer 25 000 negocibabil in sus

Nu mai bine o tai tu la audi pe forum, ca acolo sunt aia cu bun simt?

Decat sa faci posturi la misto, mai bine lasa-ne!

 

Multumesc pentru sprijin, dar lasa omu` sa zica ce-o vrea :P

 

din acelasi motiv ca si tine am pus si eu masina aici.nu tin sa o vand ba chiar vreau daca se ofera cineva sa schimbe cd player professional de pe o masina care o vine cu al meu bussines si diferenta....

vreau sa vad ce spun carcotasii si care este pretul care l-ar oferii pe masina.de vandut o masina in aceasi stare cu a mea nu se vinde in vremurile noastre....

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=80955

 

Nu stiu daca simteam nevoia sa-ti faci reclama in topic-ul meu...dar cum consideri, sper sa-ti fie cu noroc :lol:

 

 

e cel mai prost loc sa vinzi o masina pe forum aici !!! :twoup: :) :)

 

nu e mai prost ca altele . Si daca exista 1-2 clienti reali , merita listate . Cine cauta masina nu sta la caterinca , discuta serios si negociaza .

 

Corect, carcotasi si nestiutori sunt si pe forum, si-n targ...e la fel de prost aici sau la fel de bine ca si oriunde in alta parte:)

Link to comment
Share on other sites

ok, astept : :)

ps

sa ai grija de ea :twoup:

 

Multumesc multumesc :))

Stai linistit, am grija de ea oricum...ca pot s-o vand maine sau pot sa n-o vand nici peste 5 ani...asa ca nu-mi permit sa-mi bat joc de masina, de obicei nu-mi bat joc :(

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei care spun ca masina mea e scumpa...le dau asa cateva exemple :twoup:

Mentionez ca am dat search dupa o masina asemanatoare ca optiuni cu a mea...si nici n-am mai bagat trapa...ca nu erau decat 12...asa am gasit 38...din care le-am enumerat pe cele mai ieftine (inafara de cele din RO)...:

 

1. Un exemplu de ceea ce ei vor putea lua din tara la 14 000 probabil...daca nu si mai putin...o vor gasi pe autovit "impecabila, 127 000 km" :)

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...r=1&lang=en - masina fiind a 12/2006 ...312 000 km...nu mai conteaza in rest ce si cum...si e 13 850 E acolo...

 

2. http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...r=1&lang=en

02/2006 ...139 000 km asta fiind o masina aproape exact ca a mea...avand in plus piele...dar volanu` ala urat...si nu sport cum il am eu...si fara trapa...dupa cum ziceam :) Deci cam atat costa afara in Germania o masina la 139 000 km...02/2006 (a mea are 154 000 acum si e a 08/2006) ...

Mai pui 500 E drumul...dar hai sa-l scadem ca zici ca mai negociezi...plus inmatricularea...te-ajunge vreo 16 500 in Ro...

 

3. Asta este o masina superba, jante foarte frumoase, pacat ca-s pe 18 inch as zice eu...dar altora le place...e a 10/2006...si are 109 000 km...pachet M interior...piele...si e 17 900 acolo...deci te ajunge in tara...cu taxa...etc...lejer 18 500 ...fara probleme :(

Are o piele rosiatica frumoasa...pacat ca n-are trapa...

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details....amp;tabNumber=1 - asta e o masina de 109 000 km :(

 

4. Si o masina 01/2007 ...137 000 km...navigatia PROFESIONALA, adevarat, dar volan de rahat...jante urate...dar macar sunt...

Te-ajunge si asta vreo 18 500 fara probleme...

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details....amp;tabNumber=1

 

Cam astea-s preturile pe-afara...asa in general...iar modelu` cu facelift, de la 2008 in sus...n-am vazut sub 22 000 parca...asa ca nu stiu de unde ia unii o masina ca astea la 12 000 ...:D

 

P.S. Post pus asa ca n-aveam ce face, am cateva zile mai libere si-am putut da un search asa de curios...initial ma uitasem de modelu` nou cu facelift pentru mine...dar cand am vazut cat costa...mi-a trecut :D Si-am zis sa vad si cam cat e o masina ca a mea :D

Edited by hornetb
Link to comment
Share on other sites

P.S. Post pus asa ca n-aveam ce face, am cateva zile mai libere

Daca tot aveai cateva zile libere, puteai sa citesti si regulile de postare de la Mica Publicitate.

 

Initiatorul topicului poate da un singur UP la 7 zile de la ultima sa postare. Nu se admit UP-uri date mai repede de 7 zile de la ultima postare sau UP-uri date de catre alta persoana decat initiatorul topicului. Exceptia UP-ul la 7 zile va fi permis doar atunci cand initiatorul doreste sa scada 10% din pret. Daca se da UP inainte de cele 7 zile topicul va fi inchis 10 zile.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
UP! :twoup:

 

16 500 E, negociabil :)

 

Parerea mea este sa nu mai scazi din pret ,este un pret corect si sa lasi fraierii sa cumpere masini din obor ,obosite si trucate .....si apoi sa realizeze ca nu intodeauna un pret mic inseamna o afacere buna. Putini sunt cumparatorii seriosi care doresc intradevar sa gaseasca o masina buna de vanzare si sa negocieze un pret corect. Cei mai multi sunt samsari care profita de nevoile altora , de aceasta criza si cauta numai chilipiruri in vederea revanzarii .Bafta la vanzare ! si nu te grabii .....fiecare masina are clientul ei .

Link to comment
Share on other sites

UP! :twoup:

 

16 500 E, negociabil :)

 

Parerea mea este sa nu mai scazi din pret ,este un pret corect si sa lasi fraierii sa cumpere masini din obor ,obosite si trucate .....si apoi sa realizeze ca nu intodeauna un pret mic inseamna o afacere buna. Putini sunt cumparatorii seriosi care doresc intradevar sa gaseasca o masina buna de vanzare si sa negocieze un pret corect. Cei mai multi sunt samsari care profita de nevoile altora , de aceasta criza si cauta numai chilipiruri in vederea revanzarii .Bafta la vanzare ! si nu te grabii .....fiecare masina are clientul ei .

 

Ai dreptate...iar de grabit nu ma grabesc in niciun caz, am luat-o pentru mine...si-o vand doar daca castig putin la ea...sau macar sa nu pierd, altfel...chiar n-am de ce :) As vinde-o cu cat m-a ajuns doar acum rapid vara, ca parca m-as mai plimba prin Germania, as mai aduce/vinde cateva masini bune...si pana-n toamna mi-as lua alta :(

Link to comment
Share on other sites

bafta la vanzare, colegu! iti doresc sa o vinzi bine, vorba aia, si eu tot E90 am si m-ar durea inima sa ne spui ca ai dat-o pe cat ziceai, 12000? :twoup:)

 

Cine zicea de 12 000 ?:) Eu ziceam de 16 000 :)

Link to comment
Share on other sites

imi pare rau ca mi-am pierdut timpul pe topicul asta .... bafta la vanzare ... daca asta vrei sa faci !!!!

 

Scuze, dar n-am vazut ca tu sa fi postat ceva la acest topic...daca gresesc, arata-mi tu :twoup:

Sau te referi la pierederea de vreme citindu-l ?:)

Iti dai seama ca nu mai pot eu de asta, comentezi si tu ca sa te afli in treaba :)

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pe bune, topicul asta e fara sens.

Tu nu vrei cu adevarat sa vinzi masina si asta e un pret care nu reflecta starea pietei auto romanesti.

O fi un pret corect intr-o lume perfecta, dar nu ai cum sa o dai la banii astia in lumea noastra, romaneasca.

Link to comment
Share on other sites

Pe bune, topicul asta e fara sens.

Tu nu vrei cu adevarat sa vinzi masina si asta e un pret care nu reflecta starea pietei auto romanesti.

O fi un pret corect intr-o lume perfecta, dar nu ai cum sa o dai la banii astia in lumea noastra, romaneasca.

 

Pe bune, lasa tu aprecierile astea :twoup:.

Daca nu vreau s-o dau pe un pret de doi lei...asta e altceva...dar nu inseamna ca nu vreau s-o vand.

Si e problema mea daca se vinde sau nu...asa ca abtine-te, ms.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.