Jump to content

e46 prob tehnice


Recommended Posts

1)Salut . Vreau sa cumpar un bmw e 46 din '99 si am alfat ca are urmatoarele probleme : (BIELETA STANGA FATA, BENDIXUL DA CATEODATA RATEURI, LIPSA FREON PT AER CONDITIONAT, CAPAC OGLINDA DREAPTA LIPSA. PIELEA DE LA SCAUNE FATA ESTE ROASA SI NECESITA HUSE) .

 

2) Alta masina are probleme cu pistoanele si supapele. chiluasa e data jos de pe ea.

 

Poate sa aproximeze cineva cam cat ar costa repararea acestor defecte pentru fiecare masina ? Multumesc anticipat

Edited by ownage16
Link to comment
Share on other sites

Salut . Vreau sa cumpar un bmw e 46 din '99 si am alfat ca are urmatoarele probleme : (BIELETA STANGA FATA, BENDIXUL DA CATEODATA RATEURI, LIPSA FREON PT AER CONDITIONAT, CAPAC OGLINDA DREAPTA LIPSA. PIELEA DE LA SCAUNE FATA ESTE ROASA SI NECESITA HUSE) .

 

Poate sa aproximeze cineva cam cat ar costa repararea acestor defecte ? Multumesc anticipat

 

 

aproximativ 250-300 euri

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa mai caut si mai departe . Am mai vazut intre timp din 2002 e46 320 d si la descriere scrie ca au 136 CP . Din cate am citit eu din 2001 au 150 CP, adica ori minte in legatura cu anul ori nu stie ce putere are masina lui .
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca nu prea merita . Acum 6 luni erau de 5 ori mai multe masini SH bmw e46 si cu vre-o 500$ mai ieftine dar se pare ca au disparut . Poate stii totusi cat ar costa rezolvarea problemelor .

 

Masina aia are mai multe probleme decat scrie proprietarul si pozele din anunt sunt f vechi. Masina nu a mai fost folosita de mult si se afla in stare avansata de degradare. Iti recomand sa iti dai intalnire cu proprietarul sa o vezi, in interior ii lipsesc din plastice si nu are un buton la locul lui, zici ca a fost razboi in ea.

Daca acum 6 luni erau e46-uri dintr-astea te cred ca erau mai ieftine. Nu pot sa-ti zic cat costa sa o aduci la o stare buna masina dar sigur depaseste cu mult 500 E, asa cum s-a scris mai sus.

 

Ca off topic iti recomand sa o vezi pe a mea poate te intereseaza: http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=79319

 

Am vazut masina ta , dar imi depaseste cu mult bugetul . Arata foarte bine interiorul , daca ar fii o alta culoare la exterior ar fii perfecta pentru mine dar e prea scumpa pentru mine . Bafta la vanzare

Link to comment
Share on other sites

Tati iti dau un sfat,stiu masina de care zici ,era pe Autovit si cand imi cautam inca E46 am fost sa o vad,in afara de ceea ce a precizat el iti mai spun eu ce are:

 

A fost revopsita total si e plina de chit (vopseaua sarita peste tot,)

Scaunele sunt despicate in 2 deci sunt praf

A fost lovita pe partea stanga si sunt ciocanite si oalele de la amortizoare cat si aripa sa stea in locul ei

 

Masina e o dezamagire(dauna) totala,stiu ca cerea cam 5000 E si mi-o lasa la 4800...am ras evident si i-am zis ca sincer in starea asta mai bine o vinde pe bucati

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.