Jump to content

Mi s a crapat parbrizul !


Alex Dragan

Recommended Posts

Am cautat topic despre dar n prea am gasit si imi cer scuze daca am deschis alt topic si mai exista inainte ...

Mi s a crapat parbrizul pe verticala la mijloc, nu mai conteaza motivul nimic ..

Am un seria 3 2007.

Cer si eu un sfat de la cei care au trecut prin asa ceva ce sa fac de unde sa iau mai ieftin etc !

Multumesc frumos

Link to comment
Share on other sites

Da un search pe google, sunt multe oferte, in functie de ce vrei.

Original, gasesti in jur de 700ron, nu mai stiu exact firma, cand ajung acasa ma uit pe garantie si iti spun.

 

Poti sa incerci aici www.falconsauto.ro, vin la domiciliu si au si preturi ok.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Cum spune si MihaiC, eu am luat pt e46.

Oricum pt e90 n-are cum sa fie mai mult de 1000ron.

Intra pe falconsauto.ro si da-le un tel.

 

@MihaiC, nu cred ca fie diferenta mare de pret intre un parbriz de e46 si unul de e90, de fapt nu ar trebui sa fie de loc.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

In fine iti dai seama ca am sunat la BMW Pitesti si va explic urmatoarea situatie :

 

Am un prieten cu un seria 3 2007 tot asa masina leasing trebuia sa faca schimb si revizii la BMW

Urmatoarele : placute frana spate fata, ulei, toate filtrele, sa nu omit ceva + manopera egal : 3200 lei

 

Eu la mecanic autorizat independent bun din zona toate cele de sus plus manopera egal : 1100 lei (si ulei bun si piese f bune ne cunoastem de mici)

Ce iese de aici?

 

Ca ne descurcam si cu piese bune dar nu neaparat originale BMW si scutim o groaza de bani !

Link to comment
Share on other sites

Ce de pareri sfaturi ... chiar ma bucur ca am si eu cu cine sa ma sfatuiesc si tot asa .. sunt si eu aici daca aveti intrebari ca am trecut prin multe si cu masina si cu toate . .

Acu mai astept poate mai e cineva care a schimbat si stie sigur sa stiu ce sa fac incotro s o iau :twoup: ca nu mi place estetic .. asa pot sa mai stau cu el !

Link to comment
Share on other sites

Ok mihai oricum poate mai vin si pareri sfaturi mai tz ! Daca nu te deranjeaza baga id daca folosesti mess : alexxx_dragan. ms frumos pt tot !

 

da r0n1n dar nu ne permintem :twoup: sau chiar si daca ne permitem ne doare inima, explodeaza ! n am zis de slaba calitate niciodata sunt pro calitate dar parca la astea ale lor sunt exagerate preturile ...

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine ar fi sa pui o poza, poate se poate repara parbrizul. Se da o gaura mica si se baga un fel de ceara in crapatura, nu o sa se mai vada mai deloc si nici nu o sa se mai extinda ! Ca sa iasa treaba buna, trebuie sa pui cat mai repede o banda de scotch pe crapatura pana faci reparatia, sa nu intre praf sau apa !
Link to comment
Share on other sites

cineva merge cu el spart d multa vreme si nu s a intamplat nimic .. pot sa merg si eu asa cu el o perioada?

 

poti sa mergi , se va intinde crapatura , daca nu trebuie sa intri la ITp nu e o problema , fctie de optiuni difera pretul la parbrize . Oricum e enervant sa mergi cu el crapat mai ales ca zici ca e cam pe mijloc , pune o poza sa vedem si noi .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.