Jump to content

Mi s a crapat parbrizul !


Alex Dragan

Recommended Posts

pe cand Pilkington nu.

am pus si eu tot acest brand la gimarom :) este foarte ok, am luat la pietre in el...la mine un parbriz mai mult de 1 an si ceva nu rezista intreg...le schimb ca pe filtre...de unde se gasesc toate pietricele sa sara fix in parbrizul meu , nu pot sa stiu.. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

O fi mai ieftin , dar Saint Gobain e original, pe cand Pilkington nu.

M-am uitat un pic pe forum inainte sa il cumpar si am vazut ca e destul de bun.

Am avut Saint Gobain si a rezistat mai putin de un an (a mai fost odata schimbat de fostul proprietar in Germania)

Original, neoriginal daca e sa crape, crapa.

Edited by costty
Link to comment
Share on other sites

Eu dimpotriva, am inteles ca Pilkington ar fi mai moale si Saint Gobain mai rezistent.

Oricum, si eu eram decis sa pun Pilkington din cauza pretului, printr-o intamplare am gasit un pret foarte bun la Gaint Gobain.

Link to comment
Share on other sites

nu prea conteaza,la cate pietre sunt la noi cum a zis si colegul mai sus dupa 1-2 ani le schimbi,mai ales daca mergi mult afara.La mine Saint Gobain era terminat dupa 10 ani era ca si cum ar fi dat cineva cu smirghel pe el.Nici asta nou nu a scapat a luat 2 pietre pana acum si deja e ciobit
Link to comment
Share on other sites

Vezi poate apare vreo oferta pe forumuri. Eu am luat de la cineva de aici Pilkington pt E90 cu senzor de ploaie cu 700 de lei cu motaj un pachet de cafea. Omul urma sa-l schimbe pe casco dar pana a venit parbrizul a vandut masina.
Link to comment
Share on other sites

Baieti m au sunat cei de la falconsauto si mi au spus ca parbrizul meu costa 570 lei cu senzor de ploaie ca le am specificat ca nu am alte nebunii la el de genu incalzire parbriz si alte d astea.

I am intrebat ce provenienta au parbrizele astea etc - mi au spus ca sunt austriece.

Ei sunt din Bucuresti eu din Pitesti au spus ca vin si mi l si monteaza sa i anunt inainte cu o zi si totul e ok !

Voi ce parere aveti sunt seriosi sau cu ce parbrize lucreaza?

Edited by Alex Dragan
Link to comment
Share on other sites

Nu am spus ca mi se pare mult iti dai seama in comparatie cu ce pret imi spuneau ei de 20 si ceva de milioane in mama lor ...

De asta va si intreb la banii astia e ceva acceptabil din punct de vedere al calitatii ?

Sa nu ma apuc apoi sa le schimb ca pe viteze :twoup: A montat cineva de la ei ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Nu am spus ca mi se pare mult iti dai seama in comparatie cu ce pret imi spuneau ei de 20 si ceva de milioane in mama lor ...

De asta va si intreb la banii astia e ceva acceptabil din punct de vedere al calitatii ?

Sa nu ma apuc apoi sa le schimb ca pe viteze :) A montat cineva de la ei ?

 

Salut, nu stiu daca ai schimbat parbrizul sau nu...sau ce-ai facut...oricum...pentru un E90 daca am inteles bine...540 ron e foarte putin...iar 2000 ron e enorm :twoup:

Un parbriz de E90 ...am intrebat eu recent la www.autoglas.ro ... , Saint Gobain (desi eu as fi preferat Pilkington...ca astea-s pe bmw-uri...din cate am vaazut...) ...era vreo 900 ron...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

am patit-o si eu aseara cu parbrizul ... :twoup: ... nu s-a crapat si nu a inflorit inca .... dar m-am interesat in principiu cat ar costa ... si la bmw fabulosul pret este de 3000 RON cu senzor ploaie lumini :| ... deci 570RON mi se pare gratis :twoup:))

 

Nu am spus ca mi se pare mult iti dai seama in comparatie cu ce pret imi spuneau ei de 20 si ceva de milioane in mama lor ...

De asta va si intreb la banii astia e ceva acceptabil din punct de vedere al calitatii ?

Sa nu ma apuc apoi sa le schimb ca pe viteze :twoup: A montat cineva de la ei ?

 

Salut, nu stiu daca ai schimbat parbrizul sau nu...sau ce-ai facut...oricum...pentru un E90 daca am inteles bine...540 ron e foarte putin...iar 2000 ron e enorm :)

Un parbriz de E90 ...am intrebat eu recent la www.autoglas.ro ... , Saint Gobain (desi eu as fi preferat Pilkington...ca astea-s pe bmw-uri...din cate am vaazut...) ...era vreo 900 ron...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.