Jump to content

magnet pe motor!


yahymyahym

Recommended Posts

salutari la toata lumea. Cu ceva timp in urma am deschis eu un topic despre un tester care mia spus ca am prea mare presiune in turbo si necesita o curatare, dar din pacate nici acum masina nu se comporta deosebit iar mai nou uitandu-ma pe la motor am gasit undeva agatat de alternator un magnet prins intre doua table. Am citit pe el si scria expander magnetgerate in concluzie am cautat pe google am gasit ceva de genul unui articol in care se spunea ceva de cresterea puterii de un consum scazut de o montare fara ruperea firelor si pierderea garantiei. De la ce naiba sa fie magnetul asta de la vreun chiptuning poate fi cauza mersului anormal al masini ??? va rog daca ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat poate a mai intalnit cineva minunatia asta.

multumesc!!!

 

am uitat este un 320d din 1999

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.