Jump to content

Curiozitate


djxhouse

Recommended Posts

eu nu as alege niciodata motor mic...1.6 sau 1.8...

nu suport sa trag de masina in vreo depasire sau cand urc vreun deal....motorul de pe seria 3 de 2000cm3 si 150 cp mi se pare o alegere buna...

 

316d, 318d si 320d au aceeasi capacitate cilindrica.

318i si 320i au aceeasi capacitate cilindrica.

 

1.6 si 1.8 nu exista :twoup:

 

chipuri de la o firma nemteasca prezenta si pe piata romaneasca (SKN):

316d (de la 116hp)= 145 hp si 330nm

318d (de la 143hp)= 173 hp si 375nm

320d (de la 177hp) = 201hp/410nm sau 211hp/425nm

 

softuri facute in conditii de maxima siguranta (ministerul de interne din germania are toate masinile chipuite de skn.). de asemenea nu se pierde garantia in cazul unei masini noi.

 

Ala de 2 litri si 150 de cai care ti se pare tie asa bun de ales are 330 nm (316d e90 chipat = aproximativ aceeasi putere si acelasi cuplu.) ce mai spui acum?

 

 

mda...si ma uit la modelul meu.de la 163cp ajunge stage 1 la 189 sau stage 2 la 200cp si 400nM.DARRRRRR costa 849 euro .

in plus nu imi garanteaza nimeni orice mi-ar spune mie ca masina va fi "sanatoasa".asa ca....acesti 163 cp sunt buni.daca vreau mai mult schimb masina.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 128
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu nu as alege niciodata motor mic...1.6 sau 1.8...

nu suport sa trag de masina in vreo depasire sau cand urc vreun deal....motorul de pe seria 3 de 2000cm3 si 150 cp mi se pare o alegere buna...

 

316d, 318d si 320d au aceeasi capacitate cilindrica.

318i si 320i au aceeasi capacitate cilindrica.

 

1.6 si 1.8 nu exista :twoup:

 

chipuri de la o firma nemteasca prezenta si pe piata romaneasca (SKN):

316d (de la 116hp)= 145 hp si 330nm

318d (de la 143hp)= 173 hp si 375nm

320d (de la 177hp) = 201hp/410nm sau 211hp/425nm

 

softuri facute in conditii de maxima siguranta (ministerul de interne din germania are toate masinile chipuite de skn.). de asemenea nu se pierde garantia in cazul unei masini noi.

 

Ala de 2 litri si 150 de cai care ti se pare tie asa bun de ales are 330 nm (316d e90 chipat = aproximativ aceeasi putere si acelasi cuplu.) ce mai spui acum?

 

 

garantia se pierde,iti zic 100%,indiferent cat de bun e tunerul,adica o duci la dealer si ala vede ca masina ta trage mai bine decat trebuie,ii testeaza puterea si uite asa pierzi garantia

 

in fond niciodata caii rezultati din cip nu vor fi la fel ca cei din fabrica

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.