Jump to content

Cum deschid usa fara cheie:,ca am pierduto:(


ony88

Recommended Posts

ajutatima va rog care stiti ati auzit sau altceva,cum fac sa deschid usa la un e36 coupe usile,sau alteceva,ca am pierdut cheia,masina nu are baterie,am spart unul din geamuri am intrat inauntrul in masina,pot sa intru fara nici o problema,dar degeama dca trag de tamburusurile alea de la usi,sau de clapeta de deschidere a usilor trag degeaba,nu actioneaza,nu se descuie.

Care sunt posibilitatile,:-spuneti ideile voastre,...eu m-am gandit sa incerc de dim sai dau toate sigurantele jos,si sa icnerc sa trag de alea de la usi si asa la" rece"

Link to comment
Share on other sites

:twoup: aceeasi prob o am si eu in momentul de fata...doar ca la mine bateria inca este. intrebarea mea e daca pot intra cumva in masina fara spart de geam. nu e nici o solutie? rog "priceputii" sa-mi dea idei...
Link to comment
Share on other sites

chiar e bun sistemul asta "double lock" al usilor de bmw.

single lock....

-inchide usile, dar aceste pot fi deschise din interior

-nu inchide capacul de la rezervor

-ramane activata functia de aprinde lumina in interior daca se incearca usa soferului

si poate mai sunt cateva..

 

la double lock, se inchide complet. spunea cineva - care dadea niste sfaturi pt modificarea unei alarme aftermarket cu functie "single lock" pt a o transforma in "double lock" - ca ai face bine sa nu se inchida usile automat cu tine inauntru fara telecomanda, ca vei fi pus intro situatie ciudata, aceea de a nu mai putea iesi din masina, decat pe geam -

 

teoretic cu bateria pusa, trebuie sa mearga.

 

@kyno - ai verificat sigurantele?

Edited by roby_m
Link to comment
Share on other sites

chiar saptamana aceasta am avut un prieten din Iasi care a patit ceva similar - ramasesera cheile in masina, masina incuiata si setul 2 erau tot in masina. M-am interesat prin comunitatea locala si am reusit sa aflu nr unui lacatus auto si mai sunt pe la reprezentante auto oameni cu ustensilele necesare. Cineva mi-a spus ca cica daca suni la Pol Rutiera si ii spui ca ai blocate cheile in masina.. au pe cineva care te poate ajuta - asta doar in Iasi din pacate :twoup:

 

Mai erau variantele cu incercatul coborarii geamului, pe la porbagaj sau pe la chedere.. practic insa nu stiu care sa functioneze, deoarece colegul a rezolvat-o cu niste oameni amabili de la o reprez. auto :) Bafta!

Link to comment
Share on other sites

mai bine spargi un geam ...e sh in dezmembrari cam 1 mil ... de pus il pui si singur sau daca nu se poate mai dai 500 .... si cu un efort minim ., binenteles daca exista o modalitatea mai eficienta ... dar in cazul in care nu este eu as sparge un geam :twoup:
Link to comment
Share on other sites

cum sa ajung la sigurante dak masina e inchisa? trebuie intai sa gasesc o modalitate de a intra in ea in afara de spart geam.

 

 

Pai daca recitesti primul post, spune clar ca a spart deja un geam si a intrat inauntru ... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

O alta idee ar fi sa dai comanda manuala de deschidere, direct modulului de inchidere centralizata.

 

Dai un + pe trigger-ul de deblocare si click usile.

unde se afla modulul de inchidere?,ce inseamna sa "dau + pe triggerul de deblocare"??? detaliaza un pic te rog.mersi frumos

Link to comment
Share on other sites

cum sa ajung la sigurante dak masina e inchisa? trebuie intai sa gasesc o modalitate de a intra in ea in afara de spart geam.

Eu la un tico am deschis usa cu lamela de la stergator.....Am coborat si avea un rahat de alarma aftermarket si incuia usile dupa 30 de secunde....Si un prieten mi-a aratat,ca si eu ma pregateam sa sparg geamul!A scos lamela de la sergator si pe langa cheder mi-a deschis-o.Oricum a trebuit sa iau stergator nou ca ala era facut varza!Da faza cea mai tare a patit-o tot un prieten care si-a luat un A4 blindat si care la fel si-a uitat cheile in masina si m-a sunt ca stia ce patisem cu tico si daca stiu cum sa-l ajut si sa vezi cum statea lumea ca la urs in fata la piata resita din bucuresti sa se uite la noi cum dadeam cu un baros mai mic(de vreo 2-3 kg) in geamul lateral din spate....Pana si politia a pus umarul! :twoup: ....Pana la urma l-am dovedit dupa vreo ora de dat,da ce chin a fost!

Edited by ceaun
Link to comment
Share on other sites

O alta idee ar fi sa dai comanda manuala de deschidere, direct modulului de inchidere centralizata.

 

Dai un + pe trigger-ul de deblocare si click usile.

unde se afla modulul de inchidere?,ce inseamna sa "dau + pe triggerul de deblocare"??? detaliaza un pic te rog.mersi frumos

 

 

Modulul se afla in spatele torpedoului, fixat pe "peretele" din dreapta.

 

Sa-i dai + pe trigger inseamna sa-i dai comanda de deschidere/inchidere, unde trigger=tragaci, declansator...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.