Jump to content

exfoliere interior


johnae78

Recommended Posts

Salut

acum cateva zile am facut interiorul masinii si am constat ca vopseaua cauciucata (imitatia de piele) a inceput sa se exfolieze si arata foarte urat.

a mai patit careva asa ceva si cum a reconditionat-o? exista ceva in afara de a schimba toate elementele cu probleme?

masina e e90 din 2006

Link to comment
Share on other sites

am descoperit ca se poate rezolva prin colantare prin hidrotransfer

cine a facut imi poate spune cum a iesit?

 

te referi la manerul de la sofer ? am vazut ca si butonul de la geam a inceput sa se exfolieze , o panarama de material

Link to comment
Share on other sites

Incet incet, bmw devine audi la calitatea plasticelor din interior, dupa scurt timp se ia vopseaua de pe butoane... manere, etc... ciudat cum la modele vechi, nu s-a intamplat asa...

Trist cand te gandesti... pacat ca, calitatea nu mai e aceasi.

 

Si mai cred ca sunt facute prin China undeva, toate plasticele astea.

Edited by roco123
Link to comment
Share on other sites

la mine s-au exfoliat manerele de pe usi si consola cu frana de mana.

ca s-au exfoliat manerele de la usi e de inteles, tinand cont de inele cu care intra in contact aproape zilnic, dar consola dintre sofer si pasager, nu inteleg de ce?????

 

 

Care este tehnologia aceasta ? si la ce elemente din interior te referi ?

e un fel de folie care ia forma obiectului pe care o aplici, dupa care se lacuieste ca sa reziste in timp.

problema este ca singura persoana care face asa ceva este tocmai in Resita, eu fiind din Bucuresti

Link to comment
Share on other sites

stie careva cum poti curata aceea vopsea cauciucata?

eu am incercat sa dau pe cel de la manerul usii din dreptul soferului si bineinteles ca anumita portiune nu merge decojita.

asta ca sa intareasca concluzia cat de ........ este calitatea interiorului

Link to comment
Share on other sites

stie careva cum poti curata aceea vopsea cauciucata?

eu am incercat sa dau pe cel de la manerul usii din dreptul soferului si bineinteles ca anumita portiune nu merge decojita.

asta ca sa intareasca concluzia cat de ........ este calitatea interiorului

cu acetona la mine a iesit..o sa incerc cu diluant ca sigur se ia mai bn

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine, dracovenia de vopsea cauciucata se curata cu ambipur ! (pentru detalii, intrebati-ma)

 

Eu mi-am curatat toata consola de la cotiera, lu' cumnata-miu i-am curatat tot Seat-ul de ordinaria de cauciuc.

 

Acetona sau diluantul ataca si plasticul de sub vopseaua cauciucata, asa ca nu e indicat.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt raspunsuri.

Nu a reusit nimeni sa le reconditioneze, tinand cont ca plasticul care este dedesupt este de o culoare alba ordinara.

Am gasit un singur tip care face asa ceva, prin hidrotransfer.

problema este ca tipul sta in Resita si imi este cam greu sa merg pana acolo.

Eram curios daca a incercat cineva asa ceva si se ne zic cum a iesit, daca tine in timp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.