Jump to content

Cum deschid cheia de la masina sa schimb acumulatorul


Stefanutzu

Recommended Posts

Fratilor am si eu o problema cu acumulatorul de la telecomanda(sau cel putin asa cred).Am masina de vre-o luna jumate si de cand am luato nu imi merge telecomanda,intrebarea mea este CUM DESCHID AMARATA ASTA DE CHEIE pt ca nu as vrea sa o rup fortand,eu zic ca exista o metoda mai usoara pe care eu nu o stiu(telecomanda este cea in forma de romb) ma ajuta cineva ?? :twoup: :)
Link to comment
Share on other sites

Fratilor am si eu o problema cu acumulatorul de la telecomanda(sau cel putin asa cred).Am masina de vre-o luna jumate si de cand am luato nu imi merge telecomanda,intrebarea mea este CUM DESCHID AMARATA ASTA DE CHEIE pt ca nu as vrea sa o rup fortand,eu zic ca exista o metoda mai usoara pe care eu nu o stiu(telecomanda este cea in forma de romb) ma ajuta cineva ?? :twoup: :)

 

pai cum sa o tai fratica ca am vazut un tutorial p youtube o data ... si a inceput ala cu cutite super glue etc ..

habar nu am cum se face ...

Link to comment
Share on other sites

incearca sa-i faci o reinitializare! cauta ca musteste forumul de DIY despre asta.

 

cheia aia nu-i conceputa sa se desfaca pentru ca se incarca in contact, deci practic n-are cum sa "se termine bateria" la ea...

Link to comment
Share on other sites

incearca sa-i faci o reinitializare! cauta ca musteste forumul de DIY despre asta.

 

cheia aia nu-i conceputa sa se desfaca pentru ca se incarca in contact, deci practic n-are cum sa "se termine bateria" la ea...

 

 

Asta am citit si eu ca nu se desface telecomanda .. si ca se incarca singura dar am mai citit tot asa un tip a scos bateria si a pus alta si na belea ca mergea :| .. Si apropo .. unde sa ma uit ??? sa vad cum sa o reinitializez ??? :-/?

Link to comment
Share on other sites

intri in masina inchizi usile,deci lock din-nauntru de la butonul din cabina

 

-cheie pozitia 1 inapoi in max 5 sec

-scoti cheia din contact

-apasat lock ,tinut apasat.

-cu cealalta mina apasat de 3x pe unlock una dupa alta in max 10sec

-Dai drumul la unlock ,si usile se deschid se inchid automat.

Link to comment
Share on other sites

intri in masina inchizi usile,deci lock din-nauntru de la butonul din cabina

 

-cheie pozitia 1 inapoi in max 5 sec

-scoti cheia din contact

-apasat lock ,tinut apasat.

-cu cealalta mina apasat de 3x pe unlock una dupa alta in max 10sec

-Dai drumul la unlock ,si usile se deschid se inchid automat.

 

 

aham faza asta am vazuto p youtube am incercat ceva .. dar nu sunt sigur de butoane care cum deschid pt ca sunt sterse ! :|

Link to comment
Share on other sites

Programarea se face:

- se intra in masina si se inchid toate usile

- in introduce cheia in contact si se roteste la pozitia I maxim 5 secunde

- se scoate cheia si se apasa UNLOCK

- cu UNLOCK apasat se apasa de 3 ori LOCK in interval de maxim 10 secunde

Daca merge se incuie singura si gata!

Link to comment
Share on other sites

Programarea se face:

- se intra in masina si se inchid toate usile

- in introduce cheia in contact si se roteste la pozitia I maxim 5 secunde

- se scoate cheia si se apasa UNLOCK

- cu UNLOCK apasat se apasa de 3 ori LOCK in interval de maxim 10 secunde

Daca merge se incuie singura si gata!

 

 

uite acum am incercat am tinut apasat p cel din mijloc si de 3 ori sus .. am incercat si invers ..si nimic :twoup:

Link to comment
Share on other sites

stema inchide, partea dinspre metal deschide si partea dinspre breloc deschide portbagajul.

 

 

 

mc de informatie,atunci am procedat bine ! acum ma uit si la un tutorial cum se face,dar nu vrea la mine:|

 

stema inchide, partea dinspre metal deschide si partea dinspre breloc deschide portbagajul.

 

 

 

mc de informatie,atunci am procedat bine ! acum ma uit si la un tutorial cum se face,dar nu vrea la mine:|

 

 

deci nu am nimic de facut decat sa deschid telecomanda si sa schimb "bateria"

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.